1. Anasayfa
  2. İş Fikirleri

En Karlı İş Fikirleri 2024 Kar Marjı Yüksek İşler

En Karlı İş Fikirleri 2024 Kar Marjı Yüksek İşler

Ekonomik olarak feraha kavuşmak için kısa sürede yarar sağlayacak; en karlı iş fikirlerini, kar marjı yüksek işleri sizin için araştırdık.

Artık teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte dünyamız ve insanlarda hızla değişmektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı değişmesi günümüzde çok değişik iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. En Karlı İş Fikirleri hakkında sizlere elimizden geldiğince bu yazımızda yardımcı olmaya çalışacağız.

Günümüzde sosyal medyanın yaygınlaşması ve nerdeyse insanların %70’e yakınının sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanması aslında karlı iş imkânlarının doğmasını ve pazarlanmasını daha kolay kılmaktadır. Şimdi sizlere günümüzün en karlı işlerinden örnekler sunacağız.

En Karlı İş Fikirleri – Kar Marjı Yüksek İşler

Yiyecek Kamyonları

Yerleşik sabit bir iş yeri açmaktansa yiyecek kamyonları ile hem daha az masraf etmiş olacak hem de daha çok para kazanacaksınız. Yapacağınız sağlam ve kaliteli bir teknik alt yapı sayesinde, kaliteli yiyecekleri de seçerseniz gerçekten çok sağlam para kazanabilirsiniz. En karlı iş fikirleri arasında yer alan yiyecek kamyonları, işi bilen kişiler ile yapıldığında yapılacak en akıllıca iş yatırımı olacaktır. Birbirinden lezzetli yiyecek menülerini farklı bir ortamda insanlara sunacak ve doğru bir yerde konumlandırdığınızda adeta kendi tarzını oluşturacaktır. Günümüzdeki dürümcü kamyonları bunun en canlı örnekleridir.

Akıllı Telefon Tamir İşi

Artık günümüzde akıllı telefonlar insanın olduğu her mekânda olmakta ve insanların ayrılmaz birer parçası konumundadır. Akıllı telefon teknolojisi o kadar gelişti ki artık insanlar bilgisayar ya da tablet yerine tamamen akıllı telefonlarını kullanmaktadırlar. Durum böyle olunca akıllı telefon tamiri En Karlı İş Fikirleri arasında yerini almaktadır. Ayrıca akıllı telefon arıza tamirleri öyle ufak paralarla da yapılmamaktadır. Gerçekten arızalandığında oldukça yüklü miktarda masrafları olmaktadır. Bu yüzden rahatlıkla bol para kazanacağınız işlerden olmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken akıllı telefon tamir iş yerini açarken, tamirat konusunda deneyimli ve tecrübeli kişilerle işbirliği içerisinde olmanız gerektiği olmaktadır. Hatta imkânınız var ise iş yeri şeklinde açmanız sizin için çok daha kazançlı olacaktır. Tahminlerimize göre geleceğin en kazançlı mesleklerinden bir tanesi olacaktır.

Mobil Danışmanlık Hizmeti

Günümüzde mobil danışmanlık hizmetleri En Karlı İş Fikirleri arasında yer almaktadır. Çünkü internet hem evde, hem işyerlerinde hem de bireysel bazda tam olarak hayatımızın merkezine yerleşmiş bir konumda olmaktadır. Günümüzde akıllı telefon kullanan insanların neredeyse tamamına yakını bütün internet işlerini akıllı telefonları üzerinden yapmaktadır. Bunu rakama dökecek olursak dünya genelinde mobil cihazların internet erişimi için kullanımı %70’lere varan bir oran olmaktadır.

Mobil cihazların kullanım oranı bu kadar artınca ister istemez yeni iş imkânları da ortaya çıkmış olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de mobil danışmanlık hizmetleri olmaktadır. Bu alanda donanım sahibi kişiler bireysel bazda ya da herhangi bir firmaya bağlı olarak mobil danışmanlık hizmeti üzerinden oldukça iyi paralar kazanabilirler.

Mobil uygulama oluşturma konusunda kaliteli hizmet sunan mobiluygulaman.com buna bir örnek verilebilir.

“Mobil Uygulama Yaparak Nasıl Para Kazanılır? 2019” konumuz için tıklayın

Organik Bal Üretmek

Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de organik bal üretmek En Karlı İş Fikirleri arasında bulunmaktadır. İnsanlar için belki de en önemli ve sağlıklı besin kaynaklarından birisi olan bal, son yıllarda birçok girişimci için yeni iş kapısı olmaktadır. İnsanlar bu tür gıdalarda ne kadar hile işinin döndüğünü görünce hemen her üründe olduğu gibi bal konusunda da organik olanını aramaya başlamıştır. Bu konuda gerçekten oldukça şanslıyız, çünkü ülkemiz doğası itibariyle tam bir cennet sayılır.

Ülkemizde insanlar hiçbir katkı maddesi vermeden organik bal üretimini rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Ülkemizin hemen her bölgesi özelliklede Ege ve Karadeniz Bölgeleri bal üretimi için ideal yerler olmaktadır. Gerçi kar marjı en yüksek iş fikirleri arasında olan organik bal üretimi için Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerimiz de oldukça elverişlidir. Fakat hiçbir işte zahmet olmadan rahmet olmamaktadır. Organik bal üretimi için arı kovanlarınızın şehir merkezlerinden en az 5km uzakta ve sakin bir alanda olması gerekmektedir.

Kovanlarınızı koyacağınız yer mümkünse hava bakımından temiz, doğası kirlenmemiş ve kır çiçeklerinin bol olduğu bir yer olsun. Organik bal üretiminde ballarınız arka arkaya 3 yıl boyunca denetimden geçmekte ve doğru üretim yapılmışsa üreticiye sertifika verilmektedir.En Karlı İş Fikirleri arasında olan organik bal üretiminde bir kovan arının maliyeti 350-400 TL olmaktadır. Her kovandan düzenli bakım yapıldığında ortalama 20-30 kg bal alabilirsiniz ve bu balların kilogramını en az 150-200 TL’den satmaktasınız.

Trabzon Hurması Üretimi

İnsanlar dünya giderek kirlendikçe ve doğallıktan uzaklaşmaya başladıkça, doğal olana önem vermeye başladılar. Günümüzde en doğal ve güzel besinlerden bir tanesi de Trabzon hurması ya da Japon elması olarak bilinen hurma çeşididir. En iyi yetiştiği ortam Akdeniz iklimi olmaktadır. Yetiştiği toprak kesinlikle özellikli olmalı olmalıdır. Bu yüzden en uygun bölge Akdeniz Bölgesi olmaktadır. Trabzon hurması En Karlı İş Fikirleri  arasında olup en çok Antakya, Mersin ve Malatya’da yetişmektedir.

Toprağa dikilen fidanları 3 yıl içinde meyve vermeye başlar ve 5. Yılın bitiminde tam kapasite ile üretim yapma imkânı sağlarlar. Halkımız tarafından çok sevilen ve sıkça tüketilen bu meyve oldukça karlı bir iş olmaktadır.

Kırtasiye Açmak Karlı mı Maliyeti ve Cirosu yazısı burada tıklayın

Portakal Kabuğu İşi

Evet, yanlış duymadınız, kurutulmuş portakal kabuğu satarak da oldukça ciddi oranlarda para kazanmanız mümkün olmaktadır. Kurutulmuş portakal kabuğunun kg fiyatı 2 ile 3 TL arasında değişmektedir. Kar marjı en yüksek iş fikirleri kurutulmuş portakal kabuğu işi ile yeni bir iş sektörünü daha bünyesine katmış oldu. Özellikle kozmetik amaçlı kullanılan kurutulmuş portakal kabukları sadece ülkemizde değil başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesi tarafından da rağbet görmektedir.

Yapacağınız iş portakal suyu sıkıp satan kişilerle görüşmek ve portakal kabuklarını atmamalarını söyleyerek onlardan almak olmaktadır. Ya da bizzat portakalı siz alıp suyunu ayrı satacaksınız kabuğunu da ayrı alarak güneşte kurutup satacaksınız.

Ayrıca Kına Gecesi Organizasyonu İşi Yapın! Karlı İş Fikri‘de ilginizi çekebilir. Mutlaka okuyunuz.

Kar Marjı Yüksek İş Fikirleri: Tatlı Patates Üretimi

Ülkemizde çok fazla bilinmeyen tatlı patates üretimi de En Karlı İş Fikirleri arasında olmaktadır. Fakat önümüzdeki yıllarda ülkemizde de tatlı patates üretiminin yaygınlaşması beklenmektedir. Normal bildiğimiz patates gibi yetişen bu ürünün kar marjı oldukça yüksek olmaktadır. Özellikle Avrupa ülkeleri tatlı patatesi çok talep etmektedir. Üretim süresi ise oldukça kısa olup 3-4 ay gibi bir sürede yetişmektedir.

İstiridye Mantarı Üretimi

Mantarın sağlık açısından yararları ve ülkemizdeki tüketim marjı düşünüldüğünde yapılacak en karlı işlerden bir tanesi de yüksek besin değerine sahip olan istiridye mantarı yetiştiriciliği olmaktadır. İstiridye mantarı kar oranı en yüksek, En Karlı İş Fikirleri arasında olup, girişimci ruha sahip kişiler tarafından yapılacak en karlı iş olanaklarından bir tanesi olmaktadır. Dünya genelinde en çok tüketilen mantar türlerinden birisi olan mantar uzak doğu da ölümsüzlük mantar olarak da adlandırılmaktadır.

En Karlı İş Fikirleri: Manda Yetiştiriciliği

Ülkemizin zenginliklerinden olan manda eskiden hemen her bölgemizde oldukça fazla sayıda bulunmaktaydı. Fakat günümüzde sayısı giderek azalmıştır. Bu yüzden girişimci ruha sahip olan kişiler açısından gerçekten manda yetiştiriciliği kar marjı yüksek, En Karlı İş Fikirleri arasında olmaktadır. Özellikle manda sütü ve yoğurdu birçok kişi ve restoranlar tarafından talep edilmektedir. Bu konuda devlet de sizlere oldukça yardımcı oluyor ve destek sağlıyor.

Karlı İş Fikirlerini Sermayesiz Hayata Geçirebilir miyim?

Yukarıda saydığımız en karlı iş fikirlerini eğer benimsediyseniz ve kafanıza yattıysa, ben bu işi yaparım diyorsanız ancak bu iş fikirleri için yeterli sermayeniz bulunmuyorsa, bu konuda sevgili devletimiz size epey bir yardımcı olabilir.

Şu konuda da bahsettiğimiz: KOSGEB Nedir? Girişimcilik Sertifikası Alma? Fatura Olayı? yazımızı okursanız daha detaylı bilgilye ulaşabilirsiniz, ancak kısaca değinmek gerekirse; devlet size üretim yapmanız karşılığında tamamen geri ödemesiz hibe şeklinde sermaye verebilir, yada geri ödemeli ancak faizsiz olarak ve geri ödemesi bir kaç yıl sonra başlayacak şekilde, faizsiz kredi sağlayabilir.

Bunun için KOSGEB hibesi, faizsiz kredisi için KOSGEB’e başvurmanız gerekiyor. Bu işlemler yorucu gibi görünse de ucunda kendi işinizin patronu olmak var ve en karlı işlerden birinde kendi iş yerinizi açmak var.

Ne demişler: “Zahmetsiz Rahmet Olmaz” 😉

Konuyla ilgili yorumlarınızı, görüşlerinizi sizde altta yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu işler hoşunuza gitmediyse birde şunu okuyabilirsiniz

Az Sermayeli İşler 2024 Yeni ve Karlı İş Fikirleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 12/06/2019

    farklı değişik işler var, karlı işleri yapmak mantıklı, az sermae çok iş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir