1. Anasayfa
  2. İş Fikirleri

Az Sermayeli İşler 2024 Yeni ve Karlı İş Fikirleri

Az Sermayeli İşler 2024 Yeni ve Karlı İş Fikirleri

Sizde az sermayeli işler arıyorsanız, düşük sermayeli karlı yeni iş fikirleri araştırıyorsanız doğru yerdesiz.

Günümüzdeki hayat pahalılığı ve ekonomik sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda insanlar çok fazla bir maliyete girmeden iş yapabilmenin yollarını aramaktalar. Sizler için en az sermayeli işler hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Ortaya çıkan sonucu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Gerçekten de düşük sermaye ile yapabileceğiniz birçok iş bulunmaktadır. Eminim ki birazdan tek tek bahsedeceğimiz iş fikirleri arasında muhakkak sizin de yapabileceğiniz bir iş bulunacaktır.

İşte Az Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri

Yaşlılara Ev Taşıma Hizmeti

Dünyada birçok ülkede uygulanan bu iş sektörü henüz ülkemizde bulunmamaktadır. Kuracağınız küçük bir şirket ile evini taşımak isteyen fakat bu işi göze alamayan yaşlılara ev taşıma hizmeti sağlayabilirsiniz. Burada aklınıza şu gelebilir, bu işi zaten nakliyeciler yapıyor. Hayır, bu işi sıradan nakliyecilik işi ile kesinlikle karıştırmayın, çünkü bu işte siz ev içindeki tüm eşyaları paketliyorsunuz. Az sermayeli işlerden biridir kaçırmayın.

Yine sonrasında bütün bu eşyaların tamamını yeni evlerinde de aynı şekilde yerli yerine koyarak teslim ediyorsunuz. Diş fırçalarından tutunda banyo taslarına kadar her ayrıntıya dikkat ediliyor. Bu işi Türkiye’de ilk yapanlardan biri olmak istemez misiniz? Bence biraz düşünün 😉

Lokmacı açmak mantıklı mı? Karlı mı? İşte detaylar

Az Sermayeli İşler: Online Makyaj

Günümüzde sanal dünya ortamında online makyaj az sermayeli işler arasında yer almaktadır. Maliyeti düşük fakat getirisi yüksek olan bir iş olmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak yapılan bu iş ülkemizde de giderek hızla yaygınlaşmaya başlıyor. Tek yapmanız gereken alanında çok iyi olan bir makyaj uzmanı ile anlaşmak ve yeni bir iş girişimine atılmak olmaktadır.

Kuracağınız online makyaj sitesi ile cilt bakımından tutunda en başarılı makyaj türlerine kadar hemen her alanda hizmet verebilmektesiniz. Yine sitenizin içeriğini zenginleştirerek daha çok paralarda kazanabilirsiniz.

Sanal Takı Tasarım Atölyesi

Web tabanlı olarak kurmuş olacağınız sanal takı tasarım atölyesi az sermayeli iş fikirleri arasında en önde gelenlerden olmaktadır. Bu site üzerinden hemen her tür boncuk ve takı malzemelerinizi satabilir, aynı zamanda yine buradan sitenize takı yapacak müşteriler kazanabilirsiniz. Bu noktada birçok kişi oldukça iyi paralar kazanmakta olup, sizde geç kalmış sayılmazsınız.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Günümüzde ülkemizde de oldukça yaygınlaşan evcil hayvan sayısı yep yeni bir iş alanı doğmasına sebep oldu. Şimdi evde evcil hayvan bakım hizmeti veren firmalar olduğu gibi, yine hayvan bakım yeri açarak işe gittikleri zaman bu insanların hayvanlarına bakım işlerini gerçekleştiriyorlar. Kazanç noktasında oldukça kazançlı bir iş olduğu belirtilen bu girişimde en önemli etken, hayvanları seviyor ve onlarla gerçekten empati kurabiliyor olmanız gerektiğidir. Az sermayeli işlerden iş fikirlerinden bu işi de düşünün 😉

Küçük Çiftlik

Aslında hemen herkesin içinde bir yerlerde her zaman küçük bahçe işleriyle uğraşmak ve kendisini toprağın serinliğine atma duygusu vardır. Küçük çiftlik işi az sermayeli işler arasında bulunan ve en eğlenceli olanlarındandır. Şimdi eğlenerek ve severek yapacağınız bu işten peki para kazanmak istemez misiniz?

Sizde bodrumunuzda ya da birkaç dönümlük küçük bir arazide yenebilen çiçekler, mantar, özel sebzeler, beyaz pancar, kabak çiçeği, kuşkonmaz, yeşil şeker karpuzu gibi sebze ve meyveler yetiştirebilirsiniz.

Yetiştirdiğiniz bu ürünleri kendinize belirli bir müşteri potansiyeli oluşturarak satabilirsiniz. Kesinlikle sizin için hem eğlenceli olacak hem de geçiminizi sağlayacak bir iş alanı olmaktadır. Yine böylesi bir arazide salma tavukçuluk ya da organik bal üretimi de gerçekleştirebilirsiniz.

Hediye Sepeti Hazırlama

Hiçbir dönem modası geçmeyen ve her zaman oldukça yüksek miktarda müşteri potansiyeli olan hediye sepeti hazırlama az sermayeli işler  arasında en popüler olanlarındandır. Bu iş sektörü öyle bir alan ki, kendi farkınızı oluşturabilir ve çok değişik tasarımlarda hediye paketi hazırlayarak oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Hatta kendi altınızda çalışacak insanlar bularak onlara hediye paketi hazırlatıp siz bu işin organizesini dahi yapabilmektesiniz. Yeter ki isteyin ve o girişimci ruha sahip olun gerisi arkanızdan gelecektir.

Ayrıca Kına Gecesi Organizasyonu İşi Yapın! Karlı İş Fikri‘de ilginizi çekebilir. Mutlaka okuyunuz.

Hava Temizlik Servisi

Günümüzdeki şehirleşmenin ve sanayileşmenin artması nedeniyle iş yerlerine ve evlerde hava kirliliğinin artması artık büyük bir sorun haline gelmiş durumdadır. Özellikle üst solunum yolu hastalıkları günümüzün hastalığı haline gelmiş ve hastalanma oranı çok yüksek düzeyde artış göstermiştir. Bu yüzden hava temizlik servisi az sermayeli işler arasında en popüler olanlarındandır. Bu iş alanı sayesinde çok iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Feng Shuı Danışmanlığı

İnsanın yapısı çok farklı olup bazen çok basit yöntemlerle bile sakinleşmekte ya da tam tersi asabileşebilmektedir. Işık, boşluk, ses, renk ve nesnelerin yerlerinin seçici kullanımı his ve duygularımızı sakinleştirerek insanı dingin bir hale sokabilmektedir. Feng Shuı danışmanlığı yapan kişiler binalarda, evlerde hislerimize daha uygun düşen ortamlar oluşturmaktadır. İnsana olumsuz hava veren bir ortamı anında düzenleyerek ruhu dinlendiren ortamlar oluşturmaktadırlar.

Az Sermayeli İşler: Evlilik Koordinatörü

Artık günümüzde hemen her iş organizatörler tarafından düzenlenmektedir ve böylece hemen her şey sıfır hata ile yapılmaktadır. Özellikle evlenecek olan çiftler düğün gibi önemli bir anın son anda yaşanacak olan aksiliklerle bozulmasını istememektedir. Bu yüzden evlilik koordinatörlüğü az sermayeli işler arasında olup oldukça kazançlı bir iş sektörüdür.

Bu işte evlenecek çift ve aileleri ile görüşerek onların bütçelerine uygun olan en iyi düğün organizasyonunu yapıyorsunuz. Oldukça keyifli ve bir o kadar da kazancı bol olan bu iş içinse çok fazla bir eşyaya ihtiyacınız olmamaktadır. Küçük bir ofis, birkaç bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, faks makinesi, sabit telefon, düğün planlama yazılımı ve bir iki ofis eşyası işinizi rahatlıkla görecektir.

Dış Görünüş Danışmanı

Eğer bir iş adamı iseniz sizin için en önemli olan özelliklerden bir tanesi de dış görünüş olmaktadır. Çünkü iş hayatında dış görünüş oldukça önemli olmaktadır. Bu konuda sizlere dış görünüş danışmanı az sermayeli işler arasında önerebileceğimiz en güzel ve kolay işlerden olacaktır. Sizde kaliteli bir dış görünüş danışmanı olarak müşterilerinizin giyim ve kuşamını son derece tarz yaparak, onları çalışanlarına karşı oldukça havalı ve otoriter gösterebilirsiniz.

Az Sermayeli İşler: Web Tasarımcılığı

Günümüzün belki de en revaçta ve kolay olan iş dallarından bir tanesidir. Sizde başarılı web tasarımları hazırlayarak satabilirsiniz. Çünkü bu alanda gerçekten başarılı web sitelerine oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir çok sitede logo, tasarım işlerini satacak kişiler bulmanız kolay. Bir logo en düşük 50 TL’ye yapılıyor. Her gün 2 kişiye sadece lokgo tasarlasanız günde 100 TL ayda 3.000 TL. Asgari ücretten de fazla.

Bakın kazanmak aslında kolay. Allah çalışana veriyor. Önemli olan düşündüğünüz işi gözde büyütmemek. Her iş bilmeyene zor, işe başlamayana güç gelir. Önemli olan adım atmaktır. Adım atmadan koşamazsınız…

Blog Yöneticiliği / Web Sitesi Açmak

Özellikle internette ürünlerin tanıtımı için blog yöneticiliği az sermayeli işler içinde en cazip ve karlı olanlarından olmaktadır. Günümüzde artık sosyal medyayı kullanmayan şirket yok gibidir. Yapmanız gereken bu insanlara özel sayfa ve bloglar açarak bu bloglarını yönetmeniz olacaktır. Başarılı bir iş çıkardığınız takdirde çok rahat ve kolay bir şekilde ciddi oranlarda paralar kazanabileceksiniz.

Yada kendinize bir blog, site açıp siteye de içerik ekleyeceksiniz. Bu içerik; haber olur, oyun olur, aklınızdan geçenler olur. İnsanlara bilgi olur. Önemli olan insanların sitenizi ziyaret etmesini sağlamak. Daha sonra sitenize reklam alacaksınız ve o reklamlardan para kazanacaksınız. Bu iş için sermaye yok denecek kadar az. Sitenin adı ortalama 80 TL diyelim. Sitenin barınacağı hosting denilen sağlayıcı yılda bir kez ödemeli 100 TL diyelim Toplam 180 TL ile işinizi kurmuş oluyorsunuz.. Gerisi sizin yazmanıza, bir şeyler paylaşmanıza kalmış.

İnternetten para kazanma konularından biri olan Instagram’dan Satış Yapmak: Kişiye Özel Kıyafet Satışı Nasıl yapılır? konusunu okursanız internetten iş yapma konusunda farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz

Az Sermayeli İşler: Nostalji Dükkânı

Günümüzde nostalji dükkânı az sermayeli işler  arasında yer alan ve oldukça ilgi gören iş fikirlerinden olmaktadır. Çünkü insanlar nostaljiye her dönem para vermektedir. Yapacağınız küçük bir yatırımla oldukça ciddi paralar kazanabileceksiniz. Yüzlerce ürün çeşidiniz olacak bu dükkândan nostaljiye özlem duyan insanlara istediği ürünleri hem dükkân üzerinden hem de internet üzerinden satabileceksiniz.

Bu yazıda sizlere az sermayeli işleri anlatmaya çalıştık. Hemen hepsi kar oranı yüksek, kar marjı iyi işler. Bazıları çok biliniyor bazıları hiç bilinmiyor. Kafanıza yatanı derinlemesine araştırmanız önerilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz daha önce yazdığımız En Karlı İş Fikirleri – Kar Marjı Yüksek İşler konusu da ilginizi çekebilir.

En Karlı İş Fikirleri 2024 Kar Marjı Yüksek İşler

Uyarı: Burada anlatılanlar (ciro, kar, kazanç, maaş, sermaye v.b) internet ortamında kolayca bulunabilen kaynaklardan derlenerek elde edilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir. Verilerin doğruluğu garanti edilemez.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir