1. Anasayfa
 2. İnternetten Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma Gerçek mi? 2024 Tüm Detaylar

Makale Yazarak Para Kazanma Gerçek mi? 2024 Tüm Detaylar

Günümüzde insanların artık tek maaş ile geçinmeleri gerçekten çok zor olmaktadır. Geçinmenize katkı sağlayacak makale yazarak para kazanma işini detaylıca anlatıyoruz.

Dediğimiz gibi, bu devirde ve de bu ekonomik şartlarda ev geçindirmek gerçekten zorlaştı. Özellikle de büyük şehirlerde yaşıyorsanız aldığınız asgari ücretin neredeyse yarıdan fazlası kiraya gitmektedir. Makale yazarak para kazanma gibi bazı ek işler ise gerçekten geçim noktasında sıkıntı yaşayan bu insanlara bir nebze de olsa nefes aldırmaktadır. Ek iş olarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde ev hanımları evlerine, öğrenciler kendilerine bir nevi maddi anlamda katkıda bulunmaktadırlar.

Paraya ihtiyacı olan insanlar bir şekilde internetten nasıl para kazanabileceklerini araştırmaktadırlar. İşiniz ister olsun ya da olmasın, düzenli bir şekilde makale yazdığınızda gerçekten para kazana bilmektesiniz. Evde oturduğunuz yerde sizde yazı yazabilir ve ciddi bir şekilde aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Bu konuda birçok site sizlere gerekli hizmet desteğini sağlamaktadır.

Evde Makale Yaz ve Para Kazan

Sosyal medya platformlarının ve internet kullanımının da yaygınlaşmasıyla insanlar için artık evde para kazanmak çok daha kolay olmaktadır. Günümüzde ise evde para kazanma yöntemleri içerisinde en çok tercih edileni ve popüler olanı ise evde makale yazarak para kazan olmaktadır. Çünkü günümüzde internet dünyasının ne denli bir büyük pazara sahip olduğu göz önünde bulundurulursa, bu ortamda yer alan web sitelerin yazı ihtiyacı hiçbir zaman bitmeyecektir.

Böylece hemen her zaman rahatlıkla yazı yazabilecek ve neredeyse hiç boş kalmayacaksınız. Sizlere sürekli bir kazanç kapısı olacak olan makale yazarlığı, gerçekten de oldukça cazip bir iş imkânı olmaktadır. Sizlere bu konuda hemen her desteği sağlayan yüzlerce evde makale yazarak para kazan diyen siteler bulunmaktadır. Bu siteler asla sizin eğitim seviyenize bakmamakta olup, sadece yaptığınız işe bakmaktadırlar. Bu sitelere üye olarak sizde evde makale yazarak para kazan sisteminin bir üyesi olabilirsiniz.

Evinizde kesinlikle sizi yormayan ve ağır olmayan bir işle uğraşarak paranızı kazanabilirsiniz. Makale yazımı için sahip olmanız gereken tek şey evinizde bir bilgisayarınızın olması ve internet bağlantınızın bulunması gerekmektedir. Şöyle düşünün, kesinlikle para kazanmak için riske edeceğiniz hiçbir sermayeniz bulunmamaktadır. Tek sermayeniz alın teriniz olup, bu işte onun karşılığında anında almaktasınız. Kimse size emir vermeyecek veya sizi gerecek bir patronun emri altında olmamaktasınız, inanın insanı bundan daha çok rahatlatan başka bir duygu olmamaktadır.

Kazancınızı belirlemek tamamen sizin elinizde bulunmaktadır. Çok yazarsanız çok kazanmakta, az yazarsanız da az kazanmaktasınız. Tüm bunların yanında evde makale yazarak para kazan işi yaparken, bir yandan da birçok konu hakkında bilgi sahibi olmakta ve gerçekten müthiş bir bilgi sahibi olmaktasınız. Birçok web site, gerek bilgi eksikliğinden gerek yeterli zamanlarının olmayışından dolayı, seo uyumlu makaleleri üretememekte ve ortaya koyamamaktadırlar. Bu yüzden her zaman kaliteli ve seo uyumlu makalelere ihtiyaç duyarlar.

Yazacağınız özgün ve seo uyumlu makaleler bu web sitelerinin tam aradığı türden olmaktadır. Bu konuda sizlere yardımcı olacak olan siteler üzerinden, bu tarz web site sahipleri ile iletişime geçerek onlara yazdığınız makaleleri satabilirsiniz. Kesinlikle sizin için uzun soluklu bir iş olacak ve her zaman rahatlıkla iş bulabileceğiniz bu iş, sizlere oldukça güzel miktarlarda paralar kazandırabilecektir.

Evde Makale Yazarak Para Kazanma İşi Kazançlı Mı?

Hemen her işte olduğu gibi kendinizi vererek ve severek yaptığınız hemen her işten kesinlikle para kazanabileceğinizden emin olabilirsiniz. Evde makale yazarak para kazanma işi kazançlı mı sorunuza cevap olarak, eğer severek ve isteyerek yaparsanız kesinlikle kazançlıdır diyebiliriz. Çünkü hiçbir sermaye gerektirmeyen bu işte gerekli kurallara uyar ve müşterilerinizden aldığınız işi onlara zamanında teslim ederseniz rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Kazanacağınız paranın miktarı tamamen size bağlı olup, bu işten aylık 300 lira da kazanabilirsiniz 5000 lira da kazanabilirsiniz. Bu rakamlardan çok daha fazlasınız da kazanmanız mümkün olmaktadır. Nasıl diyecek olursanız; yazacağınız makaleleri eğer tek başınıza yazarsanız düzenli olarak yazdığınızda aylı 1000TL ile 2500TL arasında kazanmanız mümkün olmaktadır. Fakat sadece kendiniz yazmayıp, makale işini alarak kendinize yazı yazacak alt birimler oluşturup işi onlara yaptırırsanız evde makale yazarak para kazanma işinden bu rakamların çok daha fazlasını kazanabileceksiniz.

https://yerliteknoloji.net/anket-doldur-para-kazan-gercek-mi-nasil-kazanilir.html

Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • İlk olarak imla kurallarına elinizden geldiğince sadık kalmaya çalışın ve dikkat edin. Çünkü makale yazımında özellikle virgül ve nokta kullanımı çok önemli olmaktadır.
 • Makale yazacağınız konu hakkında kesinlikle iyi bir araştırma yapmalı ve makalenizi ona göre yazmalısınız. Çünkü makale yazımında bilgi her şeyden önemli olmaktadır.
 • Cümlelerinizi çok fazla uzatmayın ki, okuyucu sıkılmadan rahatlıkla okuyabilsin. Uzun kuracağınız cümleler bazen anlatmak istediğiniz mesajı anlamında uzaklaştırabilmektedir.
 • Bir diğer makale yazarken nelere dikkat edilmelidir maddesi ise, yazacağınız yazıda alt başlıklar kullanarak bazı önemli konulara vurgulamada bulunun. Çünkü alt başlıklar okuyucuların daha fazla dikkatini çekmekte ve onları doğrudan aradıkları yazılara yöneltmektedir. Bu tür ara başlıkları hem arama motorları sevmekte hem de okuyucular sevmektedir.
 • Bir diğer en önemli husus ise, kesinlikle yazacağınız makaleler kopya olmalıdır. Yazdığınız her yazınız özgün ve kaliteli olmalı, bunun içinde makalelerinizi yazdıktan sonra özgünlük testinden geçirmelisiniz. Müşteriler özellikle bu konuda oldukça hassas olup, buna çok dikkat etmektedirler.
 • Yine makale yazarken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan başka bir önemli husus ise, yazacağınız bilgilerin doğruluğuna çok dikkat etmelisiniz. Bu sebeple konu iyi araştırılmalı ve insanlara doyurucu bilgiler verilmelidir.
 • Yazılarınızda yalın ve sade bir dil kullanmayı tercih etmelisiniz. Anlaşılması zor cümlelerden, teknik terimlerden ve insanların genelinin bilemeyeceği kelimelerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

 • Öncelikle başlık içerisinde kullanılacak olan anahtar kelimelere yer verilmelidir. Çünkü makalede başlığın anahtar kelime ile başlaması seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusuna cevap olma açısından çok önemli olmaktadır. Yazılarınıza başlarken ilk başlığınızın h1 etiketi ile kullanılması ve bu başlığın içerisinde muhakkak anahtar kelime bulundurulması çok önemlidir. Bundan sonraki atacağınız alt başlıklar için ise h2,h3 gibi etiketleri kullanabilirsiniz.
 • Kaliteli, özgün ve seo uyumlu makaleler yazmak istiyorsanız, yazacağınız makalelerin içeriği en az 300 kelimeden oluşmalıdır. İçeriğin ilk 50-100 kelimesinde anahtar kelime hakkında bilgi vermeli ve anahtar kelimenizi kullanmalısınız. Yine makalenizi yazarken anahtar kelimenizin homojen olacak şekilde belirli aralıklarla kullanılmasına dikkat etmelisiniz.
 • Eğer seo uyumlu makale yazmak ve arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız, anahtar kelimeniz makalenizde %1-%3 aralığında geçmeli ve anahtar kelime kalın altı çizili ve italik olarak yazılmalıdır.
 • Şayet makale içeriğinizde resim kullanacaksanız, anahtar kelimelerden bir tanesi bir resmin alt etiketi konumunda olmalıdır.
 • Anahtar kelime makalenizin nasıl ilk 50-100 kelimesinde yer alıyorsa, aynı şekilde son 50-100 kelimesinde de yer almalıdır.
 • Burada en önemli hususlardan bir tanesi de, makalelerinizin seo uyumlu olmasının yanında aynı zamanda özgün olması da çok önemli olmaktadır. Bu kurallara uyarak yazı yazar ve aldığınız yazıları anlaştığınız sürede teslim ederseniz her daim aranılan bir makale yazarı olursunuz.

Makale Yazarak Para Kazanma Yalanı!

Bu başlığı ilgi çekmek ve sizlerin dikkatini doğru bir yöne çekmek için attım. Makale yazarak para kazanma yalanı die bir şey yok! Makale yazarak gerçekten de çok da güzel paralar kazanabilirsiniz. Örneğin bu makaleyi yazan arkadaşa bu yazıyı yazma karşılığında belli bir ücret ödendi. Bu neden siz olmayasınız? 🙂

Peki site sahipleri makale yazma  karşılığında neden para veriyor? diye düşünüyorsanız cevap basit! Site sahiplerinin bir çok sitesi ve ilgi bekleyen bir çok uğraşı var. Kısaca zamanları yok ve en önemlisi herkesin yazma becerisi de olmuyor.

Özellikle uzun uzun araştırarak yazı yazmayı seven kişiler bu makale yazarak para kazanma işinden, evinde, işinin aralarında ofisinde yazı yazarak ciddi “ek gelir” kazanabiliyorlar. Ek gelir dışında sırf bu işle geçinenler de muhakkak ki vardır.

Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Sizde makalelerinizi nasıl satarım diye düşünüyorsanız hemen google dayıda makale yazma sitesi diye arayın çıkan sitelere girip bakın. O sitelere ücretsiz üye oluyorsunuz ve yazdığınız makaleleri siteye yükleyeceksiniz.

Site sahipleri gelip makaleyi sizden alacaklar. Örneğin: Sizin makaleniz 10 TL ise 2 TL’sini diyelim site alıyor. Kalanı sizin oluyor.

Makale yazarak para kazandıran sitelerin adını maalesef reklam olduğu için veremiyoruz ancak dediğimiz gibi yaparsanız bulmanız zor olmayacaktır. Zaten çoğunun adında “Makale” geçiyor 🙂 Ama yine de site ismi verecek olursak dünyaca ünlü ve milyonlarca takipçisi olan Medium sitesi ile de yazı, makale yazarak kazananlar var. Detayları sitesinden öğrenebilirsiniz.

Makale yazarak para kazanma hakkında ki görüşlerinizi aşağıdan yorumlardan bölümünden sizde paylaşabilirsiniz.

Hepinize hayırlı işler, bol kazançlar.

https://yerliteknoloji.net/mobil-uygulama-yaparak-para-kazanilir-mi-nasil.html

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 12/06/2019

  yıllardır bu işle para kazananlar var forumlarda, yazmayı sevenler bence çok paralar kazanabilirler

 2. 03/06/2019

  Başarılı çalışma elinize emeğinize sağlık

 3. 03/06/2019

  Evt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir