Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021

Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021 1

Ne iş yapsak diye düşünürken aklınıza “telefon bayisi açmak” iş fikri de geliyorsa bu yazı tam size göre. Merak ettiğiniz telefon bayisi veren bir firmayı yazımızın sonuna ekledik. Mutlaka tamamını okuyunuz…

Artık günümüzün vazgeçilmezlerinden sayılan ve hem sesli hem de görüntülü iletişim aracı telefonlar, artık bizler için hava ve su kadar önemli olmaktadır. Peki, bizler için önemli olan telefon bayisi nasıl açılır? Hemen her çarşıya çıktığınızda gördüğünüz bir sürü telefon bayilerinden bir tane de siz açmak istediğinizde neler yapmalısınız, hangi şartları sağlamalısınız ve ne kadar bir sermayeniz olmalı tüm bunları sizler için araştırdık. 

Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021 2

2021 / 2022 Yıllarında Telefon Bayisi Açmak?

Genel olarak Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom tabelaları altında faaliyet gösteren bu firmalar, insanların iletişim adına her tür ihtiyacını karşılamaktadır. Fatura ödeme, TL yükleme, her tür al-sat yapma, arızalı telefon tamiratı yapma gibi hizmetleri de sağlamaktadırlar. Aşağı yukarı bundan 10-12 yıl öncesine kadar bu derece yaygın olmayan telefon bayileri, günümüzde ise neredeyse hemen her köşe başında ve her sokakta yer almaktadır. Telefon bayisi açmak artık birçok insan için gelir kapısı olmuş ve insanlara kendi işlerinin patronu olma imkânı sağlamıştır. 

Bu kadar yoğun bir şekilde açılmasında en büyük sebep ise artık insanların ayrılmaz bir parçası olan telefon ve malzemelerine her daim ihtiyaç duymasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonların ortaya çıktı.

Akıllı telefonlar sayesinde insanlar internete erişebilmekte ve günlerinin her anını sosyal medya platformlarında paylaşabilmektedir. Normal şartlarda hiç kimse evindeki bir ürün bozulmadan yenisini almaz ya da değiştirmez. Örneğin buzdolabı, televizyon, elektrikli süpürge  ya da ütü için durum hep böyle olmuştur. 

Oysa iş telefona geldiği zaman durum hiç de böyle olmamaktadır. İnsanlar kullandıkları modelin yeni bir versiyonu çıktığında anında onu almak ve kullanmak için ellerindeki telefonu sağlam da olsa satarlar.

Neredeyse halkımız ortalama iki yılda bir telefonunu yenisi ile değiştirmektedir. Bu sebeple insanlar oldukça kazançlı bir sektör olan telefon bayisi nasıl açılır sorusunun cevabını araştırır olmuştur. Çünkü insanların eskisini verip yenisini alması ile piyasada müthiş bir ikinci el pazarı oluşmaktadır. 

Gerçekten çok büyük bir pazara sahip olan telefon işi, işini doğru ve dürüst yapan kişiler için telefon bayisi iş fikri oldukça kazançlı olabilmektedir. Genelde insanlar yenisini almadan ikincisini ucuz bir fiyattan satmaktalar ve satış yaptıkları bayi de bu telefonu varsa eksikleri giderdikten sonra daha yüksek bir fiyata satmaktadır.

Bunun yanında TL yükleme, fatura ödeme, aksesuar satma ve daha başka teknolojik ürünler satışı da yapabilen telefon bayileri oldukça iyi iş yapmaktadır. Eğer yeteneğiniz var ise telefon bayisi açmak için başvurabilirsiniz. Bunun yanında özel bir eğitim alarak “haberleşme araçları tamir sertifikası” almaya hak bile kazanabilirsiniz. 

Telefon Bayisi Açmak Karlı mı? 

Günümüzde insanlar için gerçekten en önemli 3 nesneden bir tanesi telefon olmaktadır. Birçoğu kişi evden çıkarken yanına alacağınız üç şey sorusuna yanıt olarak anahtar, cüzdan ve telefon cevabını vermektedir. İnsanlar için bu kadar büyük bir öneme sahip olan bir iletişim aracının alımı ve satımı elbette ki kazançlı olacaktır.

Eğer az çok bir dükkân işletme tecrübesine sahipseniz, telefon bayisi açmak karlı mı sorunuza cevap olarak, evet gerçekten karlı ve önü açık bir iş cevabını verebiliriz.  

Çünkü çok geniş bir pazar payına sahip olan bu sektörde insanlar her daim telefonlarını satmakta ve bir yenisini almaktadır. Durum böyle olunca çok büyük bir ikinci el pazarı oluşmakta ve size çok iyi bir kazanç kapısı sağlamaktadır. Yine telefon al-sat işinin yanında her tür teknolojik ürün satışı, telefon aksesuarı satışı ve TL yükleme, fatura ödeme gibi işlemleri de yapabilmektesiniz.

Eğer zanaatınız ve sertifikanız davar ise teknolojik ürünlerin tamirini de yaparak ekstra para kazanmanız da mümkün olmaktadır. Bütün bunlar düşünüldüğünde gerçekten de telefon bayisi açmak karlı mı sorunuza zaten kendinizde rahatlıkla cevap verebileceksiniz.  

Yapılan araştırmalara göre telefon bayileri işini dürüst bir şekilde yaptığında ve müşteri memnuniyetini sağladıklarında normal bir bayi aylık 5.000-10.000 TL arası bir kar bırakabilmektedir. Burada önemli olan sizin bayinizi açacağınız yeri iyi seçmeniz ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmanızdır.

Telefon bayisi açacağınız dükkân insanların yoğun olarak bulunduğu ve kolay ulaşabilecekleri bir yer olmalıdır. Belli bir müşteri potansiyelini yakaladıktan sonra gerisi sizin için çok daha kolay olacaktır. 

Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021 3

Telefon Bayisi Açma Bedeli 

Her sektörde olduğu gibi telefon bayisi açma sektöründe de elbette ki belli bir sermayenizin olması gerekmektedir. Böyle bir sermayeyi elde etmek adına bankalardan kredi çekebilir ya da etrafınızdan borç bulabilirsiniz. Genel olarak telefon bayisi açma bedeli 30.000 TL ile 100.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu fiyat değişikliğinde en çok sebep ise, sizin açacağınız dükkânın büyüklüğü ve içerisine koyacağınız malzemelerin çeşitliliği etkili olmaktadır.  

Bankalara gerekli teminatı gösterebilirseniz sizlere bu parayı sağlayacaklardır. Siz aldığınız bu parayı; envanterinize, dükkân kiranıza, dükkân içi mobilya ve dekorasyon malzemelerine, işyeri açmak için resmi kurumlara ödenen masraflara ve dükkânın faturalarına harcamanız gerekmektedir.

Yine tüm bunların yanında, böyle bir bayi açtığınızda yanınızda çalıştıracağınız eleman ya da elemanların da maaşlarını hesaba katmanız gerekecektir. Kısaca telefon bayiliği açma bedeli sizin açmayı düşündüğünüz konuma, dükkânın büyüklüğüne, çalıştıracağınız elaman sayısına ve dükkânın iç donanımına harcayacağınız miktara göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Bayinizde çalıştıracağınız elemanların kesinlikle eğitimli ve saygılı kişiler olmasına dikkat ediniz. Çünkü hizmet sektöründe ilk kural her daim müşteri memnuniyeti olmaktadır. Bu cihetle elemanlarınız dürüst, güvenilir, saygılı ve güler yüzlü kişilerden oluşmalıdır. 

Telefon Bayisi Açmak İçin Gerekli Belgeler 

Her daim yeni bir işyeri açma veya kapama noktasında yapılması gereken bazı resmi işlemler olmaktadır. Bu noktada eğer telefon bayisi açmayı düşünüyorsanız sizin de yapmanız gereken bazı resmi prosedürler olmaktadır.

Telefon bayisi açmak için gereken belgeler arasında; Nüfus cüzdanı, vesikalık fotoğraf, Esnaf ve Sanatkârlar odasına kayıt, itfaiye raporu, ticaret siciline kayıt, zorunlu yapılması gereken sigortaların yaptırılması, varsa kira sözleşmeniz gibi bazı resmi izin ve belgeler bulunmaktadır. 

Telefon Bayiliği Açmayı Düşünen Girişimciler İçin Bazı Püf Noktalar 

Müşteri memnuniyetini kendinize ilk prensip olarak belirleyin ve asla müşterilerinize en ufak bir mağduriyet yaşatmayın.  

Müşterilerinizi asla bekletmeyin ve onlara önemsiz oldukları hissini yaşatmayın. Çünkü bu sizin için çok kötü bir reklam olacaktır ve potansiyel müşteri kaybı yaşamanıza sebebiyet verecektir. 

Müşteri memnuniyetini ne kadar önemserseniz o nispette çok iş yapar ve çok para kazanırsınız. Bu kazanç ile daha iyi ve daha büyük bir telefon bayisi açmak gibi bir avantaj elde etmiş olursunuz. 

Telefon dükkânınızı büyüttüğünüz oranda çalışan eleman sayısını da artırmalısınız, çünkü bu sefer gelen müşteri sayısı fazla olacak ve yetersiz eleman durumunda insanlar beklemek istemeyecektir. 

Hedefinizi büyütmeyi düşünüyorsanız kesinlikle tamir ve bilişim alt yapı işlerinden anlayan bir alt biriminiz olsun. Böylece satmış olduğunuz ürünlerdeki sıkıntıları yine siz giderebilir ve böylece dışarıya ek bir ücret çıkmamış olursunuz.  

Kendinizi bilişim alanında kesinlikle geliştirin ve belli bir bilgi alt yapısına sahip olun. Sizin bu derece donanımlı olmanız müşterilerinizin sizden alacağı zaman belli bir güvene sahip olmalarını sağlar. 

Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021 4

Telefon Bayisi Ne Kadar Kazanır?

Ortalama bir telefon bayisi ne kadar kazanır merak ediyorsanız kısaca cevaplamaya çalışalım. Örneğin İstanbul gibi büyük bir şehirde cadde üstü işlek bir telefoncunun müşterisi olmama gibi bir ihtimal oldukça düşük.

Arada kalmış sokak arası tenha bir yerde zaten dükkan açmak mantıklı değil. Yürüyüş yolu gibi bir yerde yada insanların sürekli geçtiği bir yerde, birde sizden başka telefoncu yoksa telefon satışından, kontör yüklemeden, internet kaydı alma, telefon kılıfı satma, telefon tamir etme gibi bir çok işten para kazanabilirsiniz.

Bir telefon bayisinin para kazanma olasılığını arttıran en büyük iş telefon tamir işi. Telefon tamir işi ne kadar kolay görünse de meşakkatli ve pahalı bir iş. Bu işi yapan bir telefon dükkanı, telefon bayisi işini de iyi yapıyorsa aldığı bir telefon tamiri işinden %50 kar alabilir. Bu kar oranı telefona göre arta da bilir.

Kısaca ortalama bir telefon bayisi işlek bir yerde yaptığı satışlar ve tamir ettiği telefonlardan ayda ortalama 10 bin civarı kazanabilir. Ancak dediğimiz gibi, dükkanda yaptığı işler orantısında bu olabilir.

Telefon tamiri yapmazsa ve bazı şeyleri satmazsa kar oranı çok düşecektir. Telefon tamirini kendi bünyesinde yaparsa ekstra bir kişi çalıştırmak zorunda kalabilir. Bu durum gideri epey arttıracaktır. Kendiniz tamir işinden anlarsanız kar oranınız kat kat artacaktır. Birde sadece tamir edilecek telefonu alıp, dışarıda tamir yapan bir yerle belirli bir pay karşılığı telefon tamiri yaptırabilirsiniz.

Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021 5

Hazır kurulu; dükkan tasarımı, satılacak mallar, aksesuar, servis sağlayan telefon bayisi var mıdır?

Evet. Telefon bayisi açmak istiyorsanız ancak dükkan tasarımı, telefon bayisine konulacak telefonlar, telefon aksesuarları, bilgisayar aksesuarları, teknik servis gibi teferruatlı işlerle uğraşmak istemiyorsanız, bunun için size önerebileceğimiz, bayilik veren kaliteli bir firma mevcut. Adı: AK GSM!

Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021 6

AK GSM TELEFON BAYİLİĞİ NEDİR?

Ak Gsm Patentli Bir MARKA olup gerekli izinleri almış kurumsal bir alt yapıya sahiptir. Türkiye Genelinde yaygın bayi ve servis ağı ile hizmet vermektedir. Mağazalarımız da telefon ve aksesuar satışları , teknik servis hizmetleri ve kapıdan servis hizmetleri ile bayilerine destek sunmaktadır. Ak GSM Noktaları zahmete girmeden 21 firmanın anlaşmasını gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir. Taksitli telefon satışları, Taksitli aksesuar satışları ve Banka kredisi kullanarak telefon satışları AK GSM Noktalarında yapılmaktadır.

Ak GSM Bayileri müşterilerimize banka kredisi ile cihaz satabilmektedir. 3500 TL altı cihazlarda 12 taksit 3500 TL üstü cihazlarda ise 3 taksit ile telefon kredisi kullanımı banka tarafından sağlanmaktadır.

Ak GSM Bayileri Fatura ödeme – TL yükleme – İnternet abonelik hizmetleri ve para transfer işlemi yapabilmektedir.

Ak GSM Bayileri anlaşmalı teknik servis noktası olarak hizmet verebilmektedir. Yedek parça temini firmamız tarafından garantili şekilde sağlanmaktadır. Tamir edilen cihazlara 6 ay boyunca firmamız tarafından parça garantisi sağlanmaktadır.

İşletmelerimiz her konuda anlık olarak firmamızdan destek almaktadır. Müşteri destek birimimiz 0 850 303 20 36 ‘dır. Ayrıca Bayilerimiz Anlık olarak CRM ekranlarından destek alabilmektedir. Ana bayilerimiz 45 gün vade ile telefon aksesuarı alabilmektedir( SENET İSTENMEKTEDİR). Müşterilerine banka anlaşması ile kredi kullandırabilir ve 6 ay taksit ile telefon satabilmektedir. Mağaza telefon bulundurmadan kredi üzerinden de cihaz satışı yapılabilmektedir. Kredisi onaylanan cihazlar müşteri adresine 2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Ak Gsm Bayilik Paketinde Bulunan Ürünler

– Mağazanın tüm işlemleri AK GSM tarafından yapılmaktadır. İşlemler ;

– Boya badana

– Elektrik tesisatının yenilenmesi (ÇOK ÖNEMLİ)

– Asma tavan

– Işıklandırma

– Parke Döşeme

Firmamız tarafından konsepte uygun şekilde yapılmaktadır. Mağazaya ayrıca aşağıda bulunan ürünler ve mobilyalar da teslim edilir.

+ Mağaza İçerisinde kullanılacak i3 bilgisayar (2 adet)

+ 8 ve daha fazla telefon aksesuar ünitesi.

+ Çift taraflı telefon teşhir ünitesi (1 adet ihtiyaç halinde 2 adet )

+ Yazıcı ve ihtiyaç ekipmanları

+ Reklam Giderlerinin tamamı ( tabela, baskı ürünleri, iç ve dış mağaza reklamları v.b)

+Müşteri Karşılama Bankosu ve Sekreter masası ( Birer adet ) ve eksik doğrultusunda teslim edilecek ek ürünler. (Mağaza büyüklüğüne göre mobilya v.b)

– Ak GSM Aylık bazda reklamlarını bayilerine iletir ve her aya ayrı bir kampanya başlatır. Bayilerimiz zahmetsizce satışa odaklanır.

Konsept kurulum maliyetimiz ortalama 25 bin ile 45 bin TL arası bir rakam tutmaktadır. Ak Gsm konsept kurulumu için yüksek ücret talebinde bulunmamaktadır. Ak Gsm isim hakkı bedeli ve Bayiliği için 25.000 TL ödeme yapılmaktadır.

Telefon ve aksesuar için ne kadar bütçe olmalı ?

Ak Gsm noktalarında haftalık olarak 20 adet cihaz satılmaktadır. Yani elimizde en az 20 adet cihaz olmalı. Aksesuar ve diğer ürünler için ortalama 20.000 TL sermaye olması yeterlidir.

Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021 7

Peki AK GSM bayisi olmanın avantajları nelerdir?

– AK GSM Ana Bayii banka kredisi ile müşterisine telefon satabilmektedir.

– AK Gsm Ana Bayii 3 / 6 / 9 ve 12 ay taksit seçenekleri ile aksesuar, şarj aleti v.b ürünlerin satışını yapabilmektedir.

– Banka teminatı veya taşınmaz teminat gösterilmesi durumunda cebinizden 1 lira dahi çıkmadan 100 BİN TL’ye kadar telefon ve aksesuar alımı yapabilmektedir.

– AK GSM bölgesel korumaya çok önem verir. Açılan işletme ye en yakın 1 km olmak üzere yeni bayilik verir ve şehirde açılacak yeni işletmeyi ilk eski bayisine sunar.

– AK GSM 45 gün vade ile aksesuar alımını sizlere sağlar. Yani ihtiyaçlarını sermaye bağlamadan bizlerden alabilir sattıkça kazanabilirsiniz. (telefonda geçerli değildir.)

Peki AK GSM kurulum işlemleri kaç gün sürüyor ?

Ak Gsm mağaza kurulum işlemleri 14 gün sürmektedir. 14 gün içerisinde mağaza sizlere teslim edilir.

AK GSM bayilik ücreti nedir? ve bu ücrete değer mi?

Eksiksiz bir mağazanın kurulum maliyeti ortalama 70 bin TL ile 140.000 TL arası tutmaktadır. Bütçenize uygun mağaza kurulabilir. Firmaya ulaşarak size özel bayilik paketi oluşturabilir kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

Bahsedilen ücrete yukarıda yazan ve gerçekten doyurucu, müşterileri de cezbedebilecek çok önemli unsurlar dahil olduğu için ve siz bir şeye karışmadan kaliteli bir telefon bayiliğiniz kısa sürede kurulacağı için istenilen ücretler gayet makul görünüyor. Kesinlikle tavsiye ediyoruz. Tabi ki firma web sitesine girerek ve firmayı arayarak daha detaylı bilgi almanız daha doğru olacaktır

Akgsm Bayiliği 

AK GSM Bayilik başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için:

Website: www.akgsm.com

Tel: 0 850 303 20 36

4 thoughts on “Telefon Bayisi Açmak Ne Kazandırır? Maliyeti Nedir? 2021

  1. Önünu gelen telefoncu acıyoo zatenn ısı bılende bılmeyende acıyor arkadas ondan sonra bizim gıbı ısıni iyi bılenlerın adını boyle ısı bılmeden acan bayıler bıtırıyorr..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir