1. Anasayfa
  2. Evden İş Fikirleri

Evde Para Kazanma Taktikleri 2024

Evde Para Kazanma Taktikleri 2024

Evde para kazanmak için bilmeniz gereken yasal, etik taktikler burada.

Özellikle çalışma hayatında atılmamış olan kadınların, kendi işlerini yapma isteğine karşılık olarak evde para kazanmak için el işleri, internetten para kazanma gibi bir çok seçenek mevcut. Bizde bu yasal, etik işleri bir araya getirdik.

İŞTE 2023 MODEL EVDE PARA KAZANMA TAKTİKLERİ

Evde Yaptığınız Yiyecek İçecekleri Satın

Çalışan kadınlar beceriksiz oldukları için değil zamanları olmadıklarından dolayı yapması meşakkatli olan yaprak sarma, içli köfte, mantı, tarhana, salça, turşu gibi hatta ve hatta misafirleri için ikram edilecek olan pastaları bile dışarıdan satın almaktadırlar. Mutfak konusunda becerikli olduğunu düşünen bayanlar sosyal medya hesaplarında sayfa oluşturarak yapmış oldukları gıdaların satışını yapabilirler.

Sadece sosyal medya üzerinden değil kermeslerde satışa sunabilirler. Mahallelerinde kurulan semt pazarlarında haftada bir gün yapmış oldukları ürünlerin satışını gerçekleştirerek evden para kazanma konusunda bir adım atabilirler.

Evde Para Kazanma Olarak El İşleri Yapın

Her ev hanımı mutfakta yetenekli olacak diye bir kaide yoktur. Bazı kadınların da el yetenekleri çok fazladır. Dantel, iğne oyası, banyo lifi, yün örgü işleri, patik gibi el becerisi gerektiren işler yapılabilir. El becerisi gerektiren işlere karşı yeteneği olmayan bayanlar ise belediyelerin açmış olduğu İSMEK gibi ücretsiz kurslara katılarak bu konuda kendilerini geliştirerek iş imkanı açabilirler.

Evde Sanatkar Olun

Evde bulunan cam kavanozlarını, yoğurt kovalarını ya da bunlara benzeyen kutuları hayal güçlerini kullanarak akrilik boyalarla ya da daha farklı objelerle boyayarak dekoratif hale getirip part time iş olarak paraya dönüştürmek mümkündür. Fikir vermesi amacıyla bir örnek verecek olursak , cam kavanozlardan dekopaj yöntemini uygulayarak harika baharat takımları yapılabilir.

Yapı marketlerden satın alabileceğiniz ahşap peçetelik, sehpa, gazetelik ya da buna benzer objeleri boyayarak satabilirsiniz. Ahşap ürünlere ilgisi olan çok sayıda insana sosyal medyadan ürünlerinizin resimlerini paylaşarak ulaşabilirsiniz. Ahşap boyama kurslarına giderek bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Katalog Ürünleri Satarak Para Kazanın

Bir dönemler herkes tarafından yapılmayan fakat son yıllarda her 10 kadından en az 3 tanesinin yapmış olduğu katalog ürün satma işini sizde yapabilirsiniz. Avon, Oriflame, Farmasi, Huncalife gibi kozmetik markalarını ücretsiz üye olarak ürünlerini katalog yoluyla satışını yapmak en zahmetsiz ek iş fırsatıdır. En çok kazandıran ancak en az bilinen Huncalife firmasını önerebiliriz. Rekabet burada daha az çünkü 🙂 Birde İslam inancına ters düşmemek için bu şekilde alt üyelikli bir sistemin caiz olup olmadığını araştırmanızda yarar var.

Ama Ticaret Sünnettir 😉

Yaşamış olduğunuz şehirde bulunan iç giyim, çorap, eşofman gibi tekstil ürünlerinin satışını yapan toptancılar ile anlaşarak uygun fiyatlara alıp akraba günlerinde eş dost sohbetlerinde ya da sosyal medya hesaplarında satış yapmak ev hanımları için evde  iş imkanı sunmaktadır.

Organik Ticaret Yapın

Bu size zor gelmesin hanımlar. Örneğin; Ordu’lusunuz diyelim ve köyünüzde fındık bahçeniz var yada akrabanızın fındığı var. Onları köyde toptancıya satmak yerine siz daha karlı bir fiyata kilo kilo internetten satabilirsiniz. Emin olun daha karlı olacaktır. Hatta eş, dost, akraba da zaten sizin fındıkçı olduğunuzu bildiği için sizden parasıyla isteyecektir.

Bu fındık olur, kayısı olur, fıstık olur, elma olur v.s. Hele birde son dönemlerde fiyatları malum domates, biber, patates, soğan olursa, birde netten ucuza satabilirseniz bu iş tamamdır 🙂 ev hanımı değil ticaret erbabı olursunuz.

Telefonla Oynarken Para Kazanın (Çiftlik bank değil yanlış anlaşılmasın)

Google play yada App store yani sizin yada çocuklarınızın sürekli gripte uygulama, oyun indirdiği yerler var ya, işte oralara sizde girip para kazan diye aratırsanız karşınıza bolca para kazandıran uygulama, oyun çıkacaktır. Bunları sırası ile tek tek denerseniz, az da olsa para kazandıran uygulamalar bulabilirsiniz. Bu para olur, kupon olur v.s. sizde onlarla evde iken, işte iken, dışarıda iken para kazanabilirsiniz.

Atladığımız daha çok şey olabilir ancak evde ev hanımlarının yada ek iş yaparak para kazanmak isteyenlerin yapabileceği sermayesiz ve çok emek gerektirmeyen evde para kazanma taktiklerini sıralamaya çalıştık.

Sizinde fikriniz varsa aşağıda yorumlarda paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 03/06/2019

    Temizlik firmalarına başvurarak malzeme alım satımı yapıp rahat kazanç sağlanır..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir