1. Anasayfa
 2. Yeni İş Fikirleri

Kına Gecesi Organizasyonu nasıl yapılır? 2024 Maliyet

Kına Gecesi Organizasyonu nasıl yapılır? 2024 Maliyet
kına gecesi organizasyonu

Hergün birilerinin evlendiği günümüzde dış çekim fotoğrafçılığından sonra kına gecesi organizasyonu işi de patladı gitti 🙂 peki kına organizasyonu işi karlı mıı? Nasıl yapılır? İşte detaylar

Günümüzde kına gecesine gitmeyen hemen hiç kimse yoktur. Fakat her ne kadar kına gecesi tecrübemiz ve geçmişimiz olsa da, bu özel gecenin hazırlanışı dizaynı bambaşka bir iştir. Erkekler kına gecesini pek sevmese de (kadınlara has olduğu için öyle düşünülebilir) kadınlar için yeri büyüktür.

Kına gecesi organizasyonu oldukça büyük bir dikkat ve özveri gerektirmekte birlikte profesyonel bir çalışma gerektirmektedir. Tamamen yeni bir iş alanı olan ve özverili yapıldığında girişimcisine oldukça iyi para kazandıran bir iş dalıdır. Yazımızda bu konu ile ilgili hemen her aradığınızı bulabilmektesiniz.

Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Başlı başına bir organizasyon olan kına gecesinin en dikkat çeken ve en önemli bölümlerinden olan kına yakma seremonisi oldukça hassasiyet gerektiren bir kısımdır.

Hemen bütün davetlilerin önünde kırmızı duvağıyla oturan gelin adayının eline, acıklı bir kına türküsü eşliğinde kına yakılır. Bu duygusal ana şahit olan başta gelin adayı ve annesi olmak üzere orada bulunan bütün davetliler gözyaşlarına boğulur. Kına yakma işlemi davetliler arasında bulunan ve mutlu bir evliliği olan aile büyüğü tarafından gerçekleştirilir.

Günümüzde sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla da hemen her yerdeki kına organizasyonlarını görebilme imkânı bulan gelin adayları, kendileri içinde aynı şekilde organizasyonlar istemektedir. Bunun için işini profesyonelce yapan kına gecesi organizasyonu düzenleyenlerden yardım almaktadırlar. Gerçekten de işini iyi yapan ve işine kendini veren kişiler kına geceleri için hemen her detayı düşünmekteler.

Kına gecesi organizasyonları bizim hem kültürümüz hem de düğün öncesi önemli bir stres atma eğlencemizdir. Eskiden daha sade ve doğal olan kına geceleri şimdilerde çok daha gösterişli ve detaylı bir şekilde yapılmaktadır.

Kına Gecesi Organizasyonu Düzenleyebilmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Eğer sizde başarılı bir kına gecesi organizasyoncusu olmak istiyorsanız öncelikle bu işin inceliklerini öğrenmelisiniz.
 • Son dönem modalarını yakından takip etmeniz gerektiği gibi sosyal medyayı da aktif olarak kullanmalı ve kına gecesi ile alakalı yenilikleri yakından takip etmelisiniz.
 • Günümüz gençlerinin kına geceleri için daha çok hangi mekânları tercih ettiğini yakından takip etmeli ve o tarz mekânlar ayarlamalısınız.
 • Yine evlenecek olan çift adayları ya da evlilik yaşına gelmiş bayanlar üzerinde anketler yaptırarak kına gecesi için en çok nelere önem verdiklerini öğrenmelisiniz.
 • Düzenleyeceğiniz kına gecesi organizasyonu için neler dikkat edilmeli soru ve cevaplarını defalarca gözden geçirmeli ve hiçbir detayı atlamamalısınız. Kına gecesi davetiyelerinin bastırılma işini dahi üstlenmeli ve en güzel davetiye seçeneklerini tercih olarak çift adayının önüne sunmalısınız.
 • Kına geceleri için bayanların ne gibi kıyafetlerden hoşlandıklarını ve ne tür ince detayları sevdiklerini çok iyi bilmelisiniz. Kısaca çok iyi bir gözlemci ve zevk sahibi kişiliğe sahip olmalısınız.
 • Tabi her şeyden önemlisi iyi bir girişimci ruha sahip olmalısınız.

Kına Gecesi Malzemeleri Nelerdir?

Hazırlatacağınız organizasyonda kına gecesi malzemeleri olarak; kına, kına kesesi, kına kutusu, kına duvağı, kına tası, kına tepsisi, kına sepeti, kına mumu, kına eldiveni, kına el gülü, kına el mumu ve kına hediyelikleri kesinlikle unutulmamalıdır. Kına gecesi organizasyonu malzemeleri için bunlar olmazsa olmaz malzemelerden olmaktadır.

Dış Çekim Fotoğrafçılığı İşi Yapın! Karlı İş Fikirleri

Kına Gecesi Elbisesi Nasıl Seçilir?

Kına gecelerinde genel olarak kaftan, bindallı ve abiye tercih edilmektedir. Kına gecesi elbisesi seçimi en önemli detaylardan olup kesinlikle çok dikkat edilmelidir. Görkemli kıyafetler tercih edenler daha çok nakışlı, işlemeli ve kabarık desenli bindallı ya da kaftan modellerini tercih etmekteler.

Daha sade olsun isteyenler ise kendi bedenlerine uygun zarif kıyafetlerden seçim yapmaktalar. Bu yüzden organizasyonu düzenleyen kişi olarak kesinlikle son dönem modasını takip eden bu tarz kına elbisesi evi firmaları ile iletişim halinde olmalısınız.

Kına Gecesi Organizasyonu nasıl yapılır? 2024 Maliyet 1
kına gecesi organizasyonu

Kına Gecesi Organizasyonları Karlı Mı?

Başarılı yapılan her iş girişimcisine oldukça yüksek paralar kazandırabilmektedir. Özellikle de hayatında bir kez evlenecek olan çiftlerin kesinlikle bu mutlu anlarının çok güzel organize edilmesi gerekmektedir.

Siz işinizi ne kadar ciddiye alır ve hatasız yaparsanız alacağınız ücrette sizi fazlasıyla memnun edecektir. Hele birde gerçekten çift ve davetliler sizin yaptığınız organizasyondan memnun kalırsa, kına gecesi organizasyonu karlı mı sorunuz kendiliğinden cevap bulmuş olacaktır.

Çünkü orada bulunan davetliler organizasyonun mükemmelliğini neredeyse her gittikleri yerde anlatacaklar ve insanlar kendi düğünleri içinde sizinle iletişime geçmek isteyeceklerdir. Böylesi bir üne kavuşmakta sizlere beklediğinizden çok daha ötede bir ücret kazandıracaktır.

Sermayesiz iş fikirleri – Kendi işinizi yapın

Kına Gecesi Mekânları Nelerdir?

Kına gecesi için olmazsa olmazlardan bir tanesi de kına gecesinin organize edileceği mekânlar olmaktadır. Gerçekten mekânın uygunluğu en az giyeceğiniz kıyafet ve diğer tüm ekipmanlar kadar önemli olmaktadır.

 • Kına gecesi organizasyonu yapacak olan girişimciler; mekânlar, kına kıyafetleri, kına tahtı, sunulacak ikramlar ve ses sistemine kadar birçok işin organizasyonunu yapabilecek kapasitede olmalıdır.
 • Böylece başarılı bir kına gecesi organizasyonu ile yoğun stres altında olan gelin ve damat adayının da yükü hafifletilmiş olmaktadır. Geçmişte gelin evlerinde yapılan kına geceleri, günümüzde artık çok farklı mekânlarda yapılabilmektedirler. Yani bu alanda iş yapmak isteyen girişimci ruha sahip kişilerin seçeneği çok fazla olmaktadır.
 • Farklı farklı kına gecesi organizasyonu paketleri ile hemen her bütçeye hitap edebilmekte ve her işi alabilme imkânına sahip olmaktasınız. İster kendinize bir mekân ayarlayın ve orada kına gecelerini organize edin ya da farklı mekânlarla anlaşarak doğrudan birçok farklı mekânı kendinize yer edinin.
 • Benim organizasyon mekânı yapacak bütçem yok diyorsanız, kına geceleri organize edebilmek için farklı farklı mekânlarla iletişim ve işbirliği içinde olmanız sizin daha da avantajınıza olacaktır.
 • Kimi müşteriler kapalı alanları tercih ederken kimileri de açık alanları tercih etmektedir. Bu yüzden kına gecesi organizasyonu mekânları için, hem kapalı düğün salonları hem de açık kır düğün mekânları ile iletişim içinde olmalısınız. Hatta yine havuz başı mekânları da seçenekleriniz arasında bulunsun deriz.
 • Bu tarz mekânlar ile anlaşmanız kına paketi dağıtma ve başka türlü servisler içinde imdadınıza yetişecektir. Çünkü bu işleri kendi elemanları yapmaktadır.
 • Yine kına gecesi yaptıracak çiftin bütçesine göre lüks otellerin balo salonlarında da bu tarz organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Eğer gelin ve damat adayından bütçe konusunda sıkıntı olmayacağına dair bir teminat almışsanız, prens ve prenseslere layık bir kına gecesi dahi organize edebilirsiniz. Bu organizasyon içinde köşk, yalı ya da villa gibi oldukça lüks mekânları seçebilirsiniz.
 • Böylesi kına gecesi organizasyonları ile hem kendi reklamınızı yapabilir hem de çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.
 • Bu arada kına gecesi organizasyonu için davetli sayısını göz önünde bulundurmalı ve bu sayıya uygun bir mekân seçmelisiniz. Unutmayın ki yapacağınız her hatasız ve mükemmel organizasyon, sizlere yeni organizasyon iş imkânları sunacaktır. Adeta her organizasyonda kendi reklamınızı yapıyor gibi düşünün ve ona göre hazırlık yapın.

Çiftler böylesi özel gün ve gecelerinde yaşanacak aksaklıklardan hiç hoşlanmazlar, bu yüzden siz ne kadar mükemmel bir hizmet sunar ve onları mutlu ederseniz emin olun onlarda sizi mutlu edeceklerdir. Hem maddi anlamda hak ettiğinizi fazlasıyla verirler hem de reklamınız anlamında sizi ellerinden geldiğince etraflarına da duyururlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir