1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Numara Sorgulama, Numara Kime Ait? Sorularına Cevap Buluyoruz

Numara Sorgulama, Numara Kime Ait? Sorularına Cevap Buluyoruz
Numara sorgulama

Numara sorgulama ile ilgili bilinmesi gerekenler, önemli detaylar  bu yazımızda sizleri bekliyor.

Geçtiğimiz sene telefon numaraları sorgulamalarla ilgili bazı yasal düzenlemeler yapılmıştır. Özellikle yasal olmayan uygulamaların yasaklanması kararı alınmış ve yasaklanmıştır.

Bunun yanında yine sahte numara sorgulama yapan birçok web siteleri de kapatılmış ve erişim engeli konulmuştur. Geçen yıl yapılmış olan bu düzenlemeler günümüzde de yani içinde bulunduğumuz 2019 yılı içinde geçerli olmaktadır. Bizde bu yazımızda sizlere elimizden geldiğince yasal ve güvenli yollardan numara sorgulama işlemleri nasıl yapılır sizlere onlardan bahsedeceğiz.

Biz sizleri özellikle bir noktada uyarmak istiyoruz ki, bu nokta internetteki ücretsiz sorgulama araçları olmaktadır. Günümüzde eğer bir numarayı sorgulamak istiyorsanız, o hattın sorgulama servisini kullanmanız gerekmektedir.

Yanı daha somut bir şekilde ifade edecek olursak Turk Telekom’a ait bir numara başka bir operatörün servisinde bulunmamaktadır. Anlayacağınız internette yer alan bu gibi sorgulama sayfaları sizleri sadece sayfada tutmaya yönelik uygulamalar olmaktadır.

Ücretsiz Telefon Numarası Kime Ait Öğrenme Yöntemleri

Genel olarak bu yazımızda numara sorgulama işlemlerini üç başlık altında incelemeye çalışacağız. Her yöntemin kendi içinde alt yöntemleri olmaktadır. Elimizden geldiğince sizlere ücretsiz öğrenme yöntemlerini sonrasında da ücretli öğrenme yöntemlerini tanıtacağız.  İşin gerçeği sizi arayan bir numarayı sorgulamak için toplamda 7 yöntem bulunmaktadır.

Bunun haricindeki yöntemler genellikle sizi yanıltmaya ve oyalamaya yönelik olmaktadır. Bu yüzden gireceğiniz özel bilgileri güvenilirliği şaibeli olan yerlerde paylaşmamanızı öneririz.

Genel olarak sizi arayan numaraların kime ait olduğunu o operatöre ait ücretli servislerden öğrenebilmektesiniz. Bizim size burada sunacağımız bazı yöntemler araştırma yöntemleri olup her zaman kesin sonuç verecek diye bir şart bulunmamaktadır. Bu yüzden kesin sonuç verememe ihtimali olan ücretsiz numara sorgulama yöntemlerini biz sizin için yine de madde madde yazıyoruz.

Whatsapp Üzerinden Ücretsiz Numara Sorgulama

Öncelikle şunu belirtelim ki bu yöntem sadece cep numaralarından gelen aramalar için kullanılabilmektedir. Yine aynı şekilde bu yöntemin işe yaraması için hat sahibinin akıllı telefona sahip olması ve telefonunda Whatsapp programının yüklü olması gerekmektedir. Şimdi size gelen çağrıya ait numarayı öncelikli olarak telefonunuza kaydedin ve profil bilgilerine bakın. Eğer burada birde kendine ait resim varsa kim olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Google Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama

Bazen kombi bakım, özel servisler ya da müşteri hizmetlerinden sizlere arama gelmiş olabilir. Bu gibi numaralara Google üzerinden Google ücretsiz numara sorgulama yaparak çok kolay bir şekilde erişebilmektesiniz. Burada bizim önemle belirteceğimiz nokta Google üzerinden şahıslara ait numaralara değil, sadece kurumlara ait numaralara erişebilmektesiniz.

Yine Google dolandırıcılık yapmak için kullanılan birçok numarayı da ifşa ederek yayınlamaktadır. Eğer herhangi bir numarayı Google üzerinden arayacaksanız “0532……..” şeklinde çift tırnak içerisinde aramalısınız.

Facebook Üzerinden Telefon Numarası Öğrenme

Günümüzde birçok Facebook hesabı artık telefon numaraları ile açılmaktadır. Yani eğer kayıt olmak için telefon numarası ibraz etmezseniz kayıt açamazsınız. Eğer bu şekilde Facebook açarken sizi arayan kişi telefon numarasını gizlememmiş ise kim olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ücretsiz Facebook numara sorgulama sayesinde arkadaşınız olan kişilerin numarasını rahatlıkla öğrenebilmektesiniz. Yapmanız gereken tek şey hedef kişinin Facebook profil bilgilerine girmeniz ve bakmanız olmaktadır.

CIA Andoid veya İOS Uygulamaları ile Numara Sorgulama

Ücretsiz olarak herhangi bir telefon numarasını en rahat ve kolay olarak öğrenebileceğiniz yöntemlerden birisi de CIA isimli telefon uygulaması olmaktadır. Bu programın adının CIA olması gözünüzü korkutmasın, CIA ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Fakat diğerlerinde olduğu gibi bu programda da kesin sonuç alamayabilirsiniz. Eğer bu programı telefonunuza kurarsanız öncelikle şunu bilmelisiniz ki, bu program tüm rehberinizdeki kişilere erişim izni istemektedir.

Ücretsiz CIA numara sorgulama uygulaması rehberinizdeki kişileri sizin kayıt ettiğiniz haliyle kendi sistemine ekler. Yani program bu mantıkla çalışmakta olup, eğer sizin aramış olduğunuz numarayı da bu şekilde önceden eklemiş ise size kim olduğu ile ilgili bilgiyi ulaştıracaktır. Buradaki tek sakıncalı yol rehberinizdeki kişileri kendi sistemine kaydediyor olmasıdır.

Numara Sorgulama, Numara Kime Ait? Sorularına Cevap Buluyoruz 1
Numara Sorgulama

İnternet Üzerinden Ücretsiz Numara Sorgulama

Bazı web siteleri günümüzde verilen numaradan isim sorgulama yöntemini kullanmaktadırlar. İşin gerçeğini söyleyecek olursak bu uygulama tamamen kullanıcıyı aldatmaya yönelik bir yöntem olmaktadır. Çünkü günümüzde internetten hemen hiçbir kişi kurum ya da kişi numara sorgulaması yapamamaktadır. Yani internet üzerinden ücretsiz numara sorgulama diye bir şey bulunmamaktadır. Bunu ancak hat şebekeleri kendi içlerinde belirli kıstaslar dahilinde yapabilmektedir.

TURK Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisinden Numara Sorgulama

Şimdi artık ücretsiz numara sorgulama kısmından ücretli numara sorgulama kısmına geçmekteyiz. Sizde Turk Telekom bilinmeyen numara sorgulama servisinden sizi arayan kişinin kim olduğunu sorgulatabilirsiniz. Fakat buradan sadece kendi müşterilerine ait bilgileri elde edeceğinizi unutmamanızı hatırlatırız.

11811 Turk Telekom Numara Sorgulama

Günümüzde en sık olarak kullanılan servislerden bir tanesi olan 11811 sizlere ücretli numara sorgulama hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmet sayesinde hattı Turk Telekom olan ve numarasının paylaşılmasına izin vermiş olan kişilerin numaralarını öğrenebilmektesiniz. Yine bu servis üzerinden birçok kurumunda numaralarını öğrenebilme imkanına sahip olmaktasınız.

 • 11811 servisi üzerinden bilinmeyen numaraları öğrenebilirsiniz.
 • Yine bu servis üzerinden numarası gizlenmemiş herkese ulaşabileceksiniz.
 • Bu servisi arayarak öğrenmek istediğiniz numarayı vermeniz, 11811 Turk Telekom numara sorgulama işlemi için yeterli olmaktadır.
 • Bu servis hizmetinden her operatördeki insanlar rahatlıkla yararlanabilir. Bu servisi aramanın dakikası 0,97 kuruş olarak belirlenmiştir.

11832 Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama Servisi

Şayet sizi bir kişi Turkcell numarasından aradı ve numarasını da gizlememiş ise bu servis üzerinden rahatlıkla öğrenebilmektesiniz. 11832 servisi üzerinden ismini ya da numarasını yanlış söylediğiniz kişiler hakkında bilgi almanız mümkün olmayacaktır.

 • Eğer bilmediğiniz ve sizi arayan Turkcell numarasının kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız, 11832 Turkcell numara sorgulama ile numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Bir diğer önemli husus ise, numarasını sorgulatacağınız kişi numarasını gizlemişse numaranın kime ait olduğunu öğrenememektesiniz.
 • Numara sorgulatmak için, öğrenmek istediğiniz numarayı vermeniz yeterli olmaktadır.
 • Bu servisten bütün Turkcell müşterileri dakikası 1,25 kuruş üzerinden istifade edebilmektedir.

11842 Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama

Yine bu serviste Vodafone operatörüne ait olup, diğerleri ile benzer şekilde hizmet vermektedir. Yani eğer öğrenmek istediğiniz numara Vodafone operatörüne kayıtlı ise ve numarasını gizlememişse rahatlıkla öğrenebilmektesiniz. Peki 11842 Vodafone numara sorgulama için neler gerekmektedir diğerlerinde olduğu gibi buna da bakalım.

 • Bu servis aracılığıyla bilinmeyen Vodafone numaralarını ve sizi arayan tanıyamadığınız Vodafone numarasını rahatlıkla sorgulatabilirsiniz.
 • Eğer numarasını sorgulattığınız kişi numarasını gizlememişse, kime ait olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Yok şayet numarasını gizlemişse kime ait olduğu hakkında hiçbir bilgi edinemezsiniz.
 • Eğer tek amacınız sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmekse, 11842 Vodafone numara sorgulama servisine, sadece sizi arayan numarayı vermeniz yeterli olmaktadır. Yine bu hat üzerinden bir kişinin numarasını da sorgulama imkanınız olmaktadır.
 • Vodafone’un sağlamış olduğu bu hizmetten bütün vatandaşlarımız rahatlıkla yararlanabilmektedir.
 • 11842 numara sorgulama servisi dakika bedeli 1,25 kuruş olarak belirlenmiştir.

Yorumlara Bakarak Numaranın Kime Ait Olduğunu Bulma

İnternet sitelerinde paylaşılan yorumlara bakarak da numaraların kime ait olduğunu öğrenebilmeniz mümkün. Paylaşılan numaralara göre yapılan olumlu, olumsuz yada belirsiz yorumlardan numaranın kime ait olduğunu anlamak mümkün olabiliyor.

Numaranın kime ait olduğunu sorgulama sitelerinden birine örnek verecek olursak numarakimin internet sitesi işinizi görebilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir