1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

2024 Facebook Ön Belleği Nasıl Temizlenir?

2024 Facebook Ön Belleği Nasıl Temizlenir?
Facebook Videoları Nasıl İndirilir

Facebook Ön Belleği Nasıl Temizlenir? işte kısaca cevap…

İnternet bağlantısı ile kullanılan her uygulama zamanla arka planda da kalsa kalıntılar bırakmaktadır. Bu kalıntılar zamanla cihazın yavaşlamasına neden olmak ile birlikte uygulama hız kalitesini de düşürmektedir.

Bilgisayar kullanıcıları bu sorunla çok fazla karşılaşmamaktadır. Ancak Android ve iOS kullanıcıları fazlası ile bu sorun ile karşılaşmaktadırlar. Facebook uygulamalarında ön belleğin dolaması sorunu ile çok sık karşılaşılmaktadır. Ön bellek temizliği yapılınca bu sorundan kurtulabilir.

2024 Facebook Ön Belleği Nasıl Temizlenir? 1
facebook ön bellek temizleme

Facebook ön belleği nasıl temizlenir?

Bunun için ilk önce Android ya da iOS cihazlarından ayarlar ya da uygulamalar kısmından Facebook uygulamasının açılması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu Facebook uygulamasının kendisinin açılmaması. Ayarlar ve uygulamalar bölümünden Facebook imlecinin seçilmesidir. Bu imlece tıklandığında Facebook ile ilgili sayfa açılacaktır. Bu sayfa da yer alan diğerleri kısmına gidilerek ayarlar kısmı belirecektir.

Ayarlar kısmına tıklandığında farklı bir sayfa açılacak ve açılan sayfada pop-un ekranında yer alan hesap ayarlarına tıklanılmalıdır.

Hesap ayarlarına tıklama gerçekleştirildiktan sonra tarayıcı seçeneği karşımıza çıkacaktır. Tarayıcı seçeneğine tıklanarak açılan sayfadan verileri temizle bölümü aktif hale gelecek. Verileri temizle bölümüne tıklandığında Facebook uygulamalarından dolayı ortaya çıkan ön bellek içindeki artıkların temizlenmesi sağlanacaktır.

Bu işlem bittikten sonra Android ve iOS cihazların Facebook’tan kaynaklanan yavaşlaması giderilerek ve cihazların hızlanması sağlanacaktır. Zamanla yeniden aynı sorunlar yeniden baş gösterebilir. Bu işlem her sorunda gerçekleştirildiğında cihazın ön belleği tamamen temizlenmiş olacaktır.

Böylece Facebook ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirmiş olduk.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir