1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Gmail Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır? Çözüm Burada 2024

Gmail Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır? Çözüm Burada 2024

Gmail Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır? Çözüm Burada

Gmail’de Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır diye merak ediyorsanız işte cevap…

Mail adresinize giriş yaptıktan sonra çok fazla mail geldiğini ve hepsinin gereksiz olduğunu farkettiyseniz ve hepsini tek tek silmeye üşeniyorsanız, ‘Gmail toplu mail silme nasıl yapılır?‘ diye soruyorsanız, işte şu şekilde:

Gmail Toplu Mail Silme işlemi için;

Öncelikle mail adresinize giriş yaparsınız ve gereksiz olan, silmek istediğiniz maillerinizi tek tek sol yanlarında bulunan kutucuk ile işaretlersiniz.

Bu işaretleme işleminden sonra yukarıdaki görev çubuğunda bulunun çöp kutusuna basarak, gereksiz mesajlarınızı çöp kutusuna göndermiş olursunuz.

Daha sonra tek yapmanız gereken çöp kutunuza giderek tümünü sil butonuna basmak ya da yine arasından seçerek çöp kutusundan istediklerinizi temizlemek olacaktır.

Dilerseniz tek tek seçmenize gerek kalmayacak şekilde gelen kutunuza giderek tümünü sil butonuna basabilirsiniz.

Gmail Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır? 2023 Limit nedir?

Bundan sonra da tek yapmanız gereken yine aynı şekilde çöp kutunuza giderek tümünü sile basmak ya da tek tek seçerek çöp kutusundan silmektir. Bu elbette daha kolay bir yoldur fakat eğer bütün maillerinizi silmek istemiyorsanız, bu sizin işinize pek yaramayacaktır.

Dilerseniz tümünü seç butonuna basarak tüm mailler seçildikten sonra silmek istemediğiniz maillerin üzerindeki seçimi kaldırabilirsiniz. Böylece daha az uğraşarak maillerinizi elemiş olacaksınız.

Daha hızlı bir şekilde topluca maillerinizi silmiş olacaksınız. Fakat elbette bütün ön silme işlemlerinden sonra maillerinizi çöp kutusundan da silmeyi unutmayın.

Toplu mail silme işlemi hem zamandan kazanmanızı sağlayacaktır hem de yorulmadan maillerinizi düzenlemenizi….

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir