1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Gmail Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır? 2023 Limit nedir?

Gmail Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır? 2023 Limit nedir?

Gmail Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır? Limit nedir?

İşte Cevap…

              G-mail, bir Google Mail hizmetidir. Maillerimiz gün içerisinde sık sık kullandığımız bir iletişim ve haberleşme aracısıdır. Çok sık kullanılmasından dolayı Google’ de bu işe el atmış ve G-mail ‘ i kurarak Google üzerinden maillerimizi kontrol etmemizi, mail gönderip almamızı sağlamıştır.

Mailler hayatımızda o kadar yer edinmiştir ki, artık gün içerisinde farkında olmadan sık sık maillerimizi kontrol etme ihtiyacı duyar hale gelmişiz.

Öğretmenler bile artık proje ödevlerini mail üzerinden öğrencilerin kendisine iletmesini istemektedir. Özellikle iş hayatında yurt dışı yazışmalar, anlaşmalar, pazarlıklar sürekli mailler üzerinden gerçekleşmektedir.

Hal böyle olunca, yani mailin kullanıcı kitlesi böylesine genişlemişken, haliyle bazı kitlelerin akıllarında mailler ile ilgili sorular oluşmaktadır.

Bu sık sorulan sorulardan birisi Gmail İle Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır? olmuştur.

Gmail Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır? Çözüm Burada 2024

Peki Gmail Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

G-mail Google’ın sağlamış olduğu çevrim içi iletişim kurma ve haberleşme ortamıdır. Mail alıp göndererek bir iletişim ve haberleşme söz konusudur.

Fakat bir maili her zaman tek bir kişiye, kuruma yada firmaya göndermeyiz. Bazen birden fazla kişiye yada kuruma mail göndermek zorunda kalabiliriz. Peki maillerimizi toplu olarak karşıya nasıl iletiriz?

Öncelikle G-mail hesabımıza giriş yapıyoruz. Daha sonra soldaki panelde ”E-posta yaz” butonuna tıklıyoruz. Çıkan mail yazma penceresinde en üstte bulunan ”Alıcı” kısmına karşı tarafın mail adresini yazıp enter tuşuna basın.

Sonrasında ise diğer alıcının mail adresini yazıp tekrar enterliyoruz. Böylelikle alıcı kısmına mailimizi göndermek istediğimiz kişileri ekleyebiliyoruz. Alıcı işlemi bittikten sonra mailimizi tamamlayıp, ”Gönder” butonuna tıklıyoruz.

İşlem bu kadar.

Gmail Toplu Mail Gönderme Sınırı/Limiti Nedir?

Tek bir e-postada toplam 500’den fazla alıcıya e-posta gönderdiyseniz veya bir günde 500’ün üzerinde e-posta gönderdiyseniz “Posta gönderme sınırına ulaştınız” mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Yani gmail toplu mail gönderme sınırı bir günde en fazla 500’dür.

Kısa bir ip ucu: Outlook ile de toplu mail gönderebilirsiniz. Outlook toplu mail gönderme sınırı/limiti:

  1. Günlük alıcılar: 5.000.

  2. İleti başına en fazla alıcı: 500

  3. Günlük ilişki dışı alıcılar: 2.000

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. E-posta toplu atma

  2. 31/08/2017

    Toplu mail gönderimi ile ilgili sayfanızda backlink çalışması yapmak istiyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir