1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Firefox Nasıl Hızlandırılır? İşte Cevabı

Firefox Nasıl Hızlandırılır? İşte Cevabı

Chrome’un en büyük rakibi Firefox’u daha hızlı kullanmak mümkün.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan tarayıcılardan biri de şüphesiz ki Firefox. Kullanımı oldukça kolay, hızlı ve anlaşılır olduğu için insanlar bu tarayıcıyı tercih ediyorlar. Bazen tarayıcılar yavaşlayabilir, kendi kendine kapanabilir veya donma sorunu yaşanabilir.

Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Öncelikle yapmanız gereken şey farklı bir tarayıcı yüklemek. Eğer aynı sorun o tarayıcıda da varsa o zaman sorun bilgisayarınızdan kaynaklıdır. Format veya virüs taraması işinizi çözebilir. Ancak başka bir tarayıcı hızlı çalışıyorsa o zaman öncelikle Firefox’u güncellemeniz gerekmektedir. Güncellemek için Firefox web sitesine girerek en son sürümü indirmelisiniz.

Sorununuz hala çözülmediyse Firefox ayarlar kısmından geçmişi temizlemelisiniz, ayrıca uzantılar sekmesinden reklam önleyici program kurarak sürekli pencere açılımını önleyebilirsiniz.

Firefox Nasıl Hızlandırılır? İşte Cevabı 2

Bu yöntemle Firefox rahatlayacak, eskisi gibi hızlı şekilde çalışacaktır. Tüm bunları yaptığınız halde yine aynı sorunla karşılaşıyorsanız bilgisayarınıza çerez temizleyici program indirerek girilen Web sitelerden kaynaklı kötü yazılımları temizleyebilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızda sorun da olabilir, bunun için kapsamlı virüs taraması yapmak size faydalı olacaktır. Aynı zamanda Firefox diğer tarayıcılara göre daha kullanışlı olduğu için çok yoğun ilgi görmekte, bu yüzden sürekli kendini güncelliyor. Haftada en az 1 kez güncelleme yaparak Firefox’u kusursuz şekilde kullanabilirsiniz.

Son olarak bilgisayarınızda farklı tarayıcılar ile birlikte Firefox’u da kullanıyorsanız Firefox’u kurarken ana tarayıcı haline getirmelisiniz. Bu sayede daha hızlı çalışacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir