1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

WhatsApp engelleme 2024 WhatsApp engel kaldırma nasıl yapılır?

WhatsApp engelleme 2024 WhatsApp engel kaldırma nasıl yapılır?
whatsapp-engelleme-kaldir-ayril

WhatsApp engelleme ve WhatsApp engel kaldırma 2023 konumuz ile karşınızdayız.

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp engelleme ve engel kaldırma işlemleri nasıl yapılır?

Sosyal medyanın hayatımızın bir parçası olduğu ve bizlerin her an sevdiklerimizle görüşme ihtiyacı içerisinde olması yadırganamaz bir gerçek. Her vakit iletişim içerisinde olan insanoğlu kullanmayan kaldı mı? Eminim ki 7’den 70’e çoğu insan bu işe yarar iletişim uygulamasını telefonlarında sürekli olarak kullanmakta.

Rehber listenizde bulunan ve sizinle birlikte WhatsApp kullanan dostlarınız, akrabalarınız ve daha nice kişilerle görüntülü, görüntüsüz konuşma ve sohbet yapabileceğinizi biliyorsunuzdur. Peki,WhatsApp listenize ileride pişmanlık duyacağınız bir kişiyi ya da yanlışlıkla tanımadığınız insanları mı eklediniz?

WhatsApp engelleme 2024 WhatsApp engel kaldırma nasıl yapılır? 3

Whatsapp engelleme ve engel kaldırma işlemi

WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?

Vakit kaybetmeden sorumuzun cevabına geçelim.

1- Öncelikle WhatsApp’ı açıyoruz

2- Whatsapp’ını engellemek istediğimiz kişi ile konuştuğumuz sohbete tıklıyoruz,

3- Sohbet ekranında iken sağ üstte bulunan alt alta 3 noktaya tıklıyoruz. Açılan sayfada Diğer yazısına tıklıyoruz

4- Karşımıza çıkan pencerede “Diğer” seçeneğine tıklıyoruz ve ardından Engelle yazan yere basıyoruz. Böylece whatsapp kişisini engellemiş olduk.

Whatsapp kişi engelleyince ne oluyor?

Eğer whatsapp’da kişiyi engellerseniz, tarif edilen işlemleri adım adım takip ettiğiniz takdirde engellediğiniz kişi, istemediğiniz sürece size mesaj yollayamayacak, görüntülü sohbet ve arama isteğinde bulunamayacak, aynı zamanda ise dosya gönderemeyecektir.

Whatsapp engellenen kişinin mesajlarını görme durumu artık olmayacaktır ve whatsapp engelleyen kişiyi arama yapsanızda karşı taraf bunu engelli olarak sizi görecek yada hiç telefonu çalmayacaktır.

Ayrıca engellediğiniz kişinin durumunu okuyamayacak, profil resmini göremeyeceksiniz.

Aynı şekilde siz de ona mesaj gönderemeyecek, görüntülü arama yapamayacak ve dosya yollayamayacaksınız. Engellemeden sonra whatsapp’ta engellediğim kişinin durumunu görebilir miyim? sorusunun cevabı olarak; Whatsapp engelleyen kişinin durumu size artık görünmeyecektir.

Sizden bir ricamız var ki; tanımadığınız kişileri WhatsApp’ta kabul etmeyin. Gerçek hayatta olduğu gibi sosyal medyada da sizlerin kötülüğünü isteyen ve bunun için çabalayan birçok insan vardır. Bu tür insanlara itibar etmeyin.Sosyal alemden ve WhatsApp dahil iletişimde bulabileceğiniz her türlü ortamdan engelleyin.

Hem siz mutlu olun, hem de biz “WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?” sorusu sayesinde size yardımcı olabildiğimiz için mutlu olalım. Bu gün sizlere, yani akıllı telefon kullanıcılarına adım adım; “WhatsApp kişi engelleme nasıl yapılır?” sorusunu ayrıntılı bir şekilde cevaplamaya çalıştık.

Whatsapp engel kaldırma nasıl yapılır?

Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak isterseniz de yine aynı şekilde yukarıdaki adımları izleyerek “Engellemeyi kaldır” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Whatsapp engelleme kırma yasal olarak böyle bir kırma durumu bulunmamaktadır.

WhatsApp engelleme 2024 WhatsApp engel kaldırma nasıl yapılır? 4

Whatsapp engelleme nasıl anlaşılır?

Whatsapp engelleme yaptınız karşı tarafın sizin onu engellediğinizi anlayıp anlamadığını merak ediyorsanız, aynı şeyi sizin için düşünelim. Kişi whatsapp’ta sizi engellerse engelleme nasıl anlaşılır? Kısaca şöyle anlayabilirsiz;

1- Karşı tarafın rofil resmi önceden vardı ama artık yoksa engellendiniz.

2- Bir mesaj yazdınız, önceden iletiliyordu ama artık iletilme, tek tik işareti oluşmuyorsa engelendiniz.

3- Karşı tarafın çevrimiçi durumu eğer her zaman kapalı değilse, çevrimiçi gibi yazıyı artık göremezsiniz.

4- Eğer whatsapp’da engellendiyseniz karşı kişinin son görülme tarihini artık göremezsiniz. (Daha önce görüyorsanız geçerli)

5- Profil fotoğrafı bazı durumlarda kalkmaz, bunun yerine aynı kalır ve karşı taraf değiştirse bile siz değişmez. Farklı bir telefondan karşı kişiye bakarak profil fotoğrafının aynı olup olmadığını kontrol ederek engellemeyi anlayabilirsiniz.

Whatsapp gruptan çıkma, ayrılma nasıl yapılır?

Bir whatsapp grubundan çıkmak, ayrılmak için yapmanız gerekenler şu şekilde;

1- Whatsapp’ı açın

2- Ayrılmak, çıkmak istediğiniz guruba girin

3- Sağ üstte göreceğiniz alt alta 3 noktaya tıklayın

4- Altta göreceğiniz Diğer yazısına tıklayın

5- Gruptan Çık / Gruptan Ayrıl yazısına tıklayarak istediğiniz whatsapp gurubundan çıkabilirsiniz.

Günümüz dünyasının en popüler anlık mesajlaşma programı olan Whatsapp ile birbirinize mesaj göndermek dışında emoji denilen simgeleri gönderebilir, ses kaydı, video kaydı, resim gönderebilir, PDF gibi dosyaları yine Whatsapp ile gönderebilirsiz. Tek tek görüntülü arama dışında grup sohbetlerinizde ki katılımcıları da toplu bir şekilde görüntülü arayabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. WhatsApp’taki engeli kaldırmak içiniçin

  2. merhaba benim numaram kalici olarak yasaklandi lutfen yardim edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir