1. Anasayfa
 2. İş Fikirleri

2024 Bayan kuaförü açma şartları, maliyeti, karı nedir?

2024 Bayan kuaförü açma şartları, maliyeti, karı nedir?

Bayan kuaförleri günümüzün en rağbet gören iş fırsatlarından birisi olmaktadır. İşte bayan kuaförü açma detayları…

Özellikle de bayanların kendilerine olan bakımları düşünüldüğünde gerçekten ne kadar popüler bir alan olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Fakat bayan kuaförü açmak için bu işten anlamanız ve gerekli tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir. Özellikle hemen her yıl değişen saç kesim modasını yakından takip etmeli ve müşterilerinizin taleplerini karşılayacak birikim düzeyinde olmalısınız. Saç bakımı ister kadın olsun ister erkek geçmişten günümüze insanlar için her daim önemli olmuştur.

Eğer sizin de böyle bir yeteneğiniz ve ustalık belgeniz var ise, size tavsiyemiz hiç vakit kaybetmeden bir an evvel gerekli prosedürleri halledip bir bayan kuaförü açmanız olacaktır. Peki bir bayan kuaförü açmak için gerekli olan evraklar nelerdir? Ne gibi şartlara sahip olmak gerekir ve karlı bir iş midir gibi sorularınıza cevap vermeye çalışalım.

Bayan Kuaförü Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eğer sizde bayan kuaförü açmayı düşünüyorsanız öncelikle bayan kuaförü açmak için gerekli belgeler hazırlama kısmını halletmelisiniz. Peki bu belgeler neler olmaktadır?

 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Tapu Fotokopisi
 • Yapı kullanım izni
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi (Muhtarlık onaylı)
 • İkametgah adresiniz yine buda muhtarlık onaylı olmalıdır.
 • Eğer dükkan kiralık ise kira kontratı
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ticaret Odası kayıt belgesi
 • Ustalık belgesi
 • Sigorta veya Bağkur belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Çöp konteyner veya alınacakların faturaları
 • İş yeri su abonelikleri
 • İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu
 • Emniyet birimlerine kimlik bildirimi yaptığına dair belge
 • Bulunduğunuz il ya da ilçe savcılığından yeni sicil kaydı

Burada yazılı olanların tamamı bayan kuaförü açmak için gerekli olan belgeler olmaktadır. Bu evrakları tamamladıktan sonra artık dükkanınızı açmak için belediyeye gidebilirsiniz.

bayan kuaförü

Bayan Kuaförü Açmak İçin Gereken Şartlar

 • Bayan kuaförü açmak için aranılan ilk kriter açacağınız dükkanın 75 metre karelik bir alanda kurulu olması ve içerisinde de tuvaletin bulunması şartıdır.
 • Mesleki yeterliliğinizi belirtecek olan ustalık belgenizin olması ön şartlardandır.
 • Kullanmakta olduğunuz aletlerin dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirecek olan ışıklı dezenfeksiyon aleti almış olmalısınız.
 • Yerleşim yeriniz izinsiz olarak kesinlikle değiştirilmemelidir.
 • Detaylı bir şekilde iş yerleşim yerinizin krokisini çizdirmiş olmanız gerekmektedir.
 • Eğer bay ve bayan olarak bu işi yapacaksanız kapalı alanınız en az 80 metre kare olmalıdır. Yine her iki kişinin de ustalık belgesi bulunması bayan kuaförü açmak için aranan şartlar arasında olmaktadır.
 • Bağlı bulunmakta olduğunu il ya da ilçe vergi dairesine giderek vergi levhasını almanız gerekmektedir.
 • Mesleki anlamda sizler için gerekli olan ve belirtilmiş odaya kayıt işleminizi yaptırmış olmalısınız. Gerekli bütün evraklarla birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odasına giderek kayıt yaptırmalısınız. Yapılan inceleme neticesinde uygun görülürse dükkan açmak için ruhsatınızı alabilirsiniz.

2024 Bayan Kuaförü Dükkanı Açma Maliyeti Ne Kadar?

Bu aslında tamamen sizin dükkanı açacağını yerin büyüklüğüne, konumuna yine içinde kullanacağınız malzeme çeşidine ve kalitesine bağlı olmaktadır. Eğer dükkanınız kira ve merkezi bir yerde ise ister istemez maliyetiniz oldukça artacaktır. Bayan kuaförü dükkanı açma maliyeti içinde yine resmi kanalları hallederken yapacağınız harcamalarda yer almalıdır. Bunların haricinde sigorta, kira, depozito ve malzeme masrafları da düşünüldüğünde maliyetin hesaplanması bir daha netleşecektir. Yine tüm bunların yanında açmış olacağınız dükkanın tanıtımı için reklam masraflarını da eklemelisiniz

Tüm bu ayrıntılar genel olarak düşünüldüğünde bir kadın kuaförü için ortalama 100.000 TL ile 200.000 TL arasında bir maliyet gerekmektedir. Dediğimiz gibi bu fiyat ortalama bir fiyat olup siz bu rakamların altında ya da çok üstünde bir fiyata da kadın kuaförü açabilirsiniz. Fakat bizim size tavsiyemiz böylesi bir dükkanı açmadan önce iyi bir ortam araştırması yapmanızdır.

Bayan Kuaförü Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Günümüzde bütün girişimciler bir dükkan veya farklı bir iş sektörüne atılırken elbette ki ilk olarak karlı olup olmadığını araştırmaktadır. Bayan kuaförü dükkanı açma karlı mı sorusu da elbette ki böyle bir işe kalkışacakların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bayan kuaförlüğü gerçekten çok zor bir meslektir. Çünkü bir bayana herhangi bir şeyi beğendirmek oldukça zordur. Fakat siz bu alanda kendinizi geliştirir ve gerçekten çok iyi bir bayan kuaförü olursanız daha sizi kimse tutamaz.

Çünkü bayanlar özellikle kendilerinde çok farklı imajlar oluşturan ve bunu en güzel haliyle yapan kuaförlerden hoşlanırlar. Bu sektörde kazanacağınız para miktarı tamamen sizin hizmet anlayışınıza bağlı olarak değişmektedir. Bu  mesleğin temel mantığını ve işleyiş felsefesini tam olarak anladığınızda her şey sizin için daha rahat ve karlı olacaktır. Günümüzde birçok bayan kuaförü bulunduğu konuma, kendisinin ve çalışanlarının profesyonelliğine göre en az 15.000 TL ile 25.000 TL arasında kazanabilmektedir.

bayan kuaförü

Bayan kuaförü açmak karlı mı diye soranlara biz her zaman evet gerçekten karlı bir sektördür diyoruz. Fakat bu kar oranı aslında birazda sizin ticari kapasitenize bağlı olarak değişmektedir. Kuaför salonunuzda bayanlara yönelik makyaj, parfüm, şampuan çeşitleri, cilt bakım ürünleri, deodorant, ağda çeşitleri, tarak ve benzeri gibi çeşitleri bulundurmalısınız. Bu sizin hem işinizi profesyonel yaptığınızı gösterecek hem de bu ürünler üzerinden ticaret yaparak ekstra bir kazanç elde edeceksiniz. Size ve yaptığınız işe güvenen müşterileriniz satışını yaptığınız ürünleri de güvenerek alacaktır.

Böylece normal iş rutininizin haricinde de çok güzel paralar kazanmış olacaksınız. Bu şekilde çalışan ve aylık 50.000 TL ile 100.000 TL arasında para kazanan birçok kadın kuaförü de bulunmaktadır. Dediğimiz gibi burada zikredilen rakam aslında tamamen size bağlı olarak değişmektedir. Tüm bu yazdıklarımız düşünüldüğünde bayan kuaförü açmak karlı mı diye sormaya gerek bile kalmamaktadır. Şimdi sizlere kadın kuaförü açmak için en temel malzemeler neler olmaktadır onlardan bahsedelim.

Bayan Kuaförü Açmak İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Elbette ki ne tür bir iş yeri açarsanız açın belli başlı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Hele de açacağınız mekan hizmet sektörü üzerine ise, hem de malzemenin en iyisini ve en kalitelisini almanız sizin için hep artı olarak hanenize geçecektir. Kadın kuaförü için ne tür malzemeler gereklidir şimdi onlara bakalım.

 • Saç yıkamak için gerekli olan her tür ekipmanlar
 • Saç kurutma araçları ve fön makineleri
 • İşletmeye ait kasa ve banko gibi bulunması gereken malzemeler
 • Yine bayan kuaförü açmak için gerekli olan malzemeler arasında müşteri koltuğu en önemli unsurlardandır.
 • Başka müşterilerin ayakta kalmaması için rahatça oturabilecekleri köşe takımları ya da koltuklar gerekli olmaktadır.
 • Saç spreyleri ve saç boyaları
 • En kalitelilerinden olacak şekilde profesyonel makyaj malzemeleri
 • Manikür ve pedikür setleri
 • Saç ve tırnak bakım setleri
 • Her tür ağda çeşitleri

Yine tüm bu saydıklarımız arasında bulunan en temel malzemelerin haricinde müşterilerinizin sizden isteyebileceği malzemelerde olacaktır. Bayan kuaförü açmak için gerekli olan malzemeler arasında şampuan çeşitleri, parfüm ve deodorant çeşitleri, makyaj ve cilt bakımı takım setleri, ağda çeşitleri  gibi ekstradan satışını yapabileceğiniz ürünleri de dükkanınızda bulundurmalısınız.

2024 Güzellik merkezi açmak gerekenler, kar marjı nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

 1. Güzel başarılı bir site ve insanları güzel yönlendiriyor

 2. Bence gayet mantıklı bir meslek

 3. Faydalı güzel bir paylaşım olmuş emeginize sağlık

 4. 11/01/2022

  Gayet başarılı bir site ve insanları güzel yönlendiriyor

 5. 10/01/2022

  Insana gerçekten güzel bilgiler veriyor epey sey ogrendim site sayesinde

 6. 05/01/2022

  İşler hakkında güzel blgiler veriyor

 7. Bilgi verici bir uygulama, beğendim.

 8. 15/08/2021

  Allahım bu kadar açıklayıcı ve ayrıntılı sayfaya daha rastlamadım kafamda tek soru işareti dahi kalmadı valla elinize emeğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir