Yerliteknoloji
  1. Anasayfa

Teknosa iade almıyor, Değişim yapmıyor! İşte çözüm!?


600 görüntülenmeNedir
0

Eğer teknosadan alışveriş yaptıysanız ve ürünü iade almıyorlarsa yada değişim yapmıyorlarsa 2 sebebi vardır:

1-Ürünü mağazadan almışsınızdır

2-Paketi açmışsınızdır

Türkiyede bilinenin aksine her ne sebeple olursa olsun 14 gün içinde iade edebilme hakkı sadece internet ve telefon üzerinden yapılan satışlar içindir. Yani mağazadan alınan ürünlerde iade hakkı yasal olarak yoktur. Tamamen şirketlerin insifiyatine kalmış bir durumdur.

Eğer Teknosada mağazan aldığınız ürünü iade almıyorsa muhtemelen aldığınız yere gitmişsinizdir. (Doğal olarak) Ancak tecrübesiz veya yetkisiz çalışanlar ürünün ambalajı açılmışsa kesinlikle iade alamayacaklarını söylerler. Ancak buda yanlıştır!

Resmi olarak Teknosa size şu iade prosedürünü garanti ediyor:

Ambalajı/paketi açılmamış/kullanılmamış ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz.

Yani kısaca 14 gün içinde ürünleri bahsi geçen şekilde iade edebilirsiniz.

Büyük Teknosa mağazalarına giderseniz: Teknosa Exxtra gibi, daha deneyimli ve yetkili kişiler bulunduğundan ürününüz iade alınabilir. Burda dikkat edilecek husus, iade edilecek ürünün yeni alınmış olması, tüm aksesuarının tam olması, fatura veya fişinin bulunmasıdır. Ayrıca fiyatı çok yüksek ürünler iade alınmayabilir. Çalışanlar genellikle fiyatı düşük ürünlerde insiyatif kullanıyorlar.

Karargaht Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 05/11/2023

Adblock Tespit Edildi!

Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı ister misiniz? Eğer reklamlarımızı görüntülerseniz sizin için daha kaliteli içerikler üretmeye devam edebiliriz.

Kapattım