1. Anasayfa
  2. Seyyar İş Fikirleri

2024’de Sokakta Mendil Satmak ve Para Kazanmak Hakkında Herşey

2024’de Sokakta Mendil Satmak ve Para Kazanmak Hakkında Herşey
Sokakta mendil satmak

Sokakta Mendil Satarak Para Kazanmak için bilmeniz gerekenleri bu yazıda anlatmaya çalıştık.

Sokakta mendil satmak, özellikle küçük çocukların para kazanmak için yapmış olduğu karlı iş fikirlerinden biridir. Kâr marjı yüksek olan mendiller, ortalama 90 kuruş / 1.40  gibi bir rakama alınıp 2/3  TL’den satılmaktadır. Gün içerisinde 100 tane mendil satarsanız yaklaşık olarak 120/140 lira bir rakamı kar olarak cebinize koyabilirsiniz. Peki mendil satmak gerçekten karlı bir iş mi? Nerede mendil satılır? Mendil satmak için ne yapmak gerekir.

Mendil Satma İşi İçin Gereken Sermaye

Sokakta mendil satmak için sadece 100-200 lira arası bir paraya sahip olmak yeterli olacaktır. Mendil toptancılarına giderek mendil alabilir ve hemen satmaya başlayabilirsiniz. Mendil satarak para kazanmak gerçekten de kâr marjı yüksek iyi iş fikirlerinden biridir.

Mendil Nerede Satılabilir?

Sokakta mendil satmak çok kolaydır, satacağınız bölgeler, metro girişleri, metrosu veya tramvay girişleri olabilir. Ya da halk arasına karışıp dolaşarak da satış yapabilirsiniz. Mendil, özellikle kış aylarında çok sık bir şekilde kullanılan, hemen herkesin satın alabileceği bir şey olduğundan, yüksek adetli olarak satış yapmak mümkün olmaktadır.

Mendil Kar Marjı

Mendil kâr marjı ortalama yüzde 60 civarındadır. Yani 100 liralık satış yaparsanız, yaklaşık olarak 60 lira kar eder, 350 liralık satış yaparsanız 200/250 lira kar edersiniz. Mendil satma işi gerçekten de son derece karlı ve herkesin denemesi gereken iş fikirlerinden biridir.

Islak Mendil mi Kuru Mendil mi?

Islak mendillerin geliş fiyatı genelde biraz daha pahalıdır, toptancıdan ortalama 1,25/1,5 TL’ye alınabilmektedir. Satış fiyatı ise yaklaşık 3 lira civarındadır. Islak mendil de son derece ihtiyaç duyulan ve özellikle yazın satışları çok fazla olan temizlik ürünlerinden biridir.

Sokakta mendil satmak

Sadece mendil satmakla kalmayıp ek olarak pek çok şeyi tezgahınızda satabilirsiniz, mendil, su, saç tokası gibi şeyler özellikle kadınların sıkça ilgi duyup alabileceği ürünlerden biridir. Sizlerde bu satışları yaparak gerçekten de çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Günde Kaç Mendil Satılır?

Mendillerin günlük satış adeti bölgeden bölgeye değişebiliyor, ancak bir saate çok rahat bir şekilde 20 adet satış yapmak mümkün oluyor. Günde kaç adet mendilin satılacağı kişn çalıştığı yere ve çalıştığı toplam saate göre değişebilir. Çok işlek bir yerde günde 10 saatte belki yüzlerce mendil satabilirken, tenha bir yerde günde 10 saat çalışma ile bile yüzlerce mendil satılamayabilir. Mendili satacak kişinin mendil satacağı yeri çok iyi bilmesi gerekiyor.

Sokakta Mendil Satmak Yasak mı? Yasal mı?

Sokakta mendil satma işi bir seyyar iş olduğu için izin veya belgesiz yapıldığı takdir yasal bir iş değildir. Özellikle çocukların 18 yaşta mendil satmak için çalıştırılan çocukların bu işi yapmaya sevk edilmesi ciddi bir suç olarak karşımıza çıkmaktadır. Belediyeleri mendil satmak için izin verdiği çok bilinen bir durum değildir. Mendil satarken zabıta yada polise yakalanmak para cezası ve karakol ile sonuçlanabilir.

Bu nedenle caddede, sokakta mendil satmak için gerekenleri listelemek pek akıllıca olmayacaktır.

MENDİL SATMAK VİDEOSU

Peki sokakta simit satarak para kazanmak?

Simit satarak para kazanılır mı konusunu buradan okuyabilirsiniz.

Peki sokakta su satarak para kazanmak?

Su satarak para kazanılır mı konusunu buradan okuyabilirsiniz.

Peki sokakta sandviç satarak para kazanmak?

Sandviç satarak para kazanılır mı konusunu buradan okuyabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir