Yerliteknoloji
  1. Anasayfa

Baymak klima P6 sorunu nedir nasıl çözülür? Cevap burada


496 görüntülenmeNedir
0

Baymak klima P6 sorunu nedir nasıl çözülür sorusu özellikle Baymak modelerinde çokca karşılaşılan sorunlardan biridir. Baymak marka klimalar bazn hiç beklenmedik anda çalışmayabiliyor. Bunu fark ettiğinizde ise klimanın dijital ekranında  P6 yazılı olduğunu fark ediyorsunuz. Klimayı açıp kapatsanızda muhtemelen değişen bir şey olmayacaktır. P6 yazısı bir süre sonra ekrana tekrar gelecektir.

Peki klimalardaki p6 hatası nedir ve nasıl giderilir?

Sadece Baymak markalarda olmayıp diğer Vestel, Beko, Arçelik, Demir Döküm, LG, Samsung, Profilo, Bosch gibi markalarda da P6 yazısı olabilir yada olmasada muadili başka bir kod yazabilir. Ancak hatanın kaynağı aynı olacaktır.

Baymak klimalarda P6 hata kodunun karşılığı şudur:

Klimanın içinde/üstünde yer alan filtreler doldu, temizlenmesi gerekir! Klimanın ana gövdesinde yani odanızda yer alan klima gövdesi üstündeki gözenekli parçaları yani filtreleri (ki bu Elegant Plus 12 gibi modellerde 2 adettir) temizlenmesi gerekir.

Klima filtrelerini siz temizleyebilirsiniz. Bunun için servis çağırmanız gerek yoktur. Klimanın fişini çekin komple kapatın, üst kapağı sağ ve soldan çekerek açın. Karşınıza sol ve sağ olmak üzere 2 adet filtre çıkacaktır. Muhtemelen üzeri full toz doludur. O filtreleri çıkartın, suda yıkayın, filtreleri tamamen kurutun. Kurutmadan geri takmayın. Kuruduktan sonra filtreleri geri takın ve klimanızı çalıştırın.

Muhtemelen Baymak Elegant Plus 12 gibi modellerde karşılaşılan p6 sorunu çözülmüş oldu. Eğer sorununuz hala çözülmedi sorun filtreden değil anakarttan olabilir. Anakart arızası sizin çözebileceğiniz bir sorun değildir. Hemen servisi arayın.

Karargaht Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 05/11/2023

Adblock Tespit Edildi!

Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı ister misiniz? Eğer reklamlarımızı görüntülerseniz sizin için daha kaliteli içerikler üretmeye devam edebiliriz.

Kapattım