Sj ne demek? 2023 S ve j nin kadim dostluğu nedir? İşte cevap

Sj ne demek? 2022 S ve j nin kadim dostluğu nedir?

Sosyal medyada gördüğünüz “sj ne demek?” ve “S ve j nin kadim dostluğu nedir” birlikte öğrenelim, işte cevap…

Sj ne demek? S ve j nin kadim dostluğu nedir?

Sj ne demek?

Sj’nin bir anlamı yoktur. (bildiğimiz s ve j harfleri dışında). Sj ne demek diye soran insanlar aslında sjsjsjsjgibi tuhaf bir kelime görüşlerdir sosyal medyada onu merak ediyorlardır. Sjsjsjsj ise sosyal medyada, facaebook, whatsapp, instagram, twitter gibi mecralarda bir yazıya, söze, videoya, sese karşı yapılan yorum da br çeşit absürt gülme şeklidir.

Yani kısaca sj bir çeşit yazılı gülme şeklidir. Tıpkı :D, 🙂 gibi. tabi bunlar klasik artık tüm dünyada kabul görmüş gülme biçimleri. Ancak sj diye bir gülme biçimi dünyada genel olarak yok. Sjsjsjsj diye bir şekli de yok. Bu şekilde gülenler “sj ne demek” diye “sjsj” gülme akımına kapılmış kişiler.

S ve j nin kadim dostluğu nedir?

Biraz alaycı biraz da matrak yani takılarak bir gülme şekli olan, s ve j harflerinin bitişik yazılması sonucu elde edilen bir gülme ifadesidir “sjsjsjsj”. S ve j nin kadim dostluğu denilen şey de sjsjsj gülme kelimesinden gelmektedir. Yani s ve j harfleri ile gülen biri s ve j nin kadim dostluğunu klavyede yazarak göstermiş olur. Tabi SJ’nin kullanımında ki  asıl amaç alaycı bir tavırla gülmektir. Bazıları da klavyede rastgele şu tuşlara basarak gülerler:

 • asdasdasd
 • ksksksksks
 • hahahahah
 • zuhahahaha
 • puhahaha
 • xsxsxsxsxs
 • :D:D:D:D:D
 • :dddddddd

Gibi yüzlerce örnek verilebilir.

Sjsjsjsj diye gülen biri  neden öyle güler?

Ona sormak lazım 😀 Bakın ben de burada MSN zamanından beri gülme şekli olan iki nokta ve D harfini yanyana getirmek sureti ile gülmüş oldum. Sjsjsjsj diye gülen arkadaşlar da kendilerince bir gülme şekli ortaya çıkartmışlar. Ancak herkomik şeye de bu şekilde gülmezler. Daha çok ekstra komik olan, lafı gediğine koyunca yapılan bir gülme şeklidir sj ve sjsjsjsj.

Sj mizah ne demek?

Sj mizah da yukarıda sıkça bahsettiğimiz sj ne demek diye sormanın başka bir şekilde sorma şekli. Yani Sj mizah sjsjsjsj diye bir çeşit gülme biçimi. İnsanlar neden sjsjsj diye güler anlamak güç olsa da günümüz dünyasında pek mantık zaten aranmıyor.

Sj gülme çeşidi diyalogları

A kişi: adamın biri yolda gidiyormuş

B kişisi: Eee…

A kişisi: adam geri dönmüş

A kişi: ŞJŞJŞJŞJ, şjşjşjşj

B kişisi: komik mi |:

S ve J ne demek?

S ve J ne demek diye ısrarla soruyorsanız yukarı da yazanları ya okumadınız yada sizi tatmin etmemiş demektir “sjsjsjsj”. Aslında şuan S ve J ne demek’in cevaıı uygulamaı olarak gösterdim.

S ve J’yi yanyana getirmek surati ile SJ, SJSJ, SJSJSJS, sj, sjsjsjsj olarak yazan kişiler, yazdıkları şey için katıla katıla gülüyorum demek istemişlerdir. Yani S ve J sosyal medyada, facebook’da yan yana gelince çok gülüyorum anlamına geliyor. Yani illa facebook a kullanılmıyor s ve j, bir çok sosyal medyada (instagram, twitter, pinterest) görebilirsiniz.

İngilizce Durum Sözleri 2023 WP Durumları, Etkileyici, Kısa Mesajlar

Sjsjsj randomu nedir?

Arkadaşlar, sj’yi hala mı anlamadınız? bir de burayı okuyun o zaman. Sjsjsj randomu denilen şey bir şeye karşı gülmek isteyen birinin telefon elinde ise telefon klavyesine, bilgisayar başında ise bilgisayar klavyesinde ki s ve j harflerine arka arkaya basarak sjsjsj diye gülme ifadesi yazmasıdır. Sjsjsj randomu kısaca gülmek için rastgele klavyede ki tuşlara basılarak yapılan eylemdir. Tek farkı “sjsjsj randomunda” tüm harflere rastgele basılmıyor da arka arkaya “s ve j” harflerine basılıyor.

Şekilli SJ

Eğer sizde sjsjsj diye gülüyorsanız ve buna biraz fark katmak istiyorsanız şekilli sj ile gülebilirsiniz.

Şekilli sj nedir?

Şekilli sj şekilli harflerle yapılan bir çeşit yazma şeklidir.

Şekilli sjsjsj örnekleri

 • §j§j§j§j
 • ₴J₴J₴J₴J
 • ֆʝֆʝֆʝֆʝ
 • ƧʆƧʆƧʆ

Şekilli sjsjsj nasıl kullanılır?

Şekilli sj kullanabilmek için buraya tıklamanız yeterli. Karşınıza çıkan sayfa da ilgili alan SJSJSJ yazarsanız altta şekilli sj harflerini göreceksiniz. Onlardan istediğinizi kopyalayın ve facebook, whatsapp, instagram, pinterest gibi yerlere yapıştırın. Farklı sjsjsj gülme şeklinizi herkese gösterin.

 

30 thoughts on “Sj ne demek? 2023 S ve j nin kadim dostluğu nedir? İşte cevap

 1. Gerçekten ilk defa duydum sjsjsjsj güzel bir açıklama ve bilgilendirici bir site olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler

 2. Teşekkür ederim sayenizde sj nin anlamsızlığını öğrenmiş olduk

 3. Daha önce hiç kullanmadım anlamını da bilmiyordum buradaki bilgiler sayesinde öğrenmiş oldum

 4. Sürekli görüyordum bu nedir diye güzel mantıklı bir açıklama olmuş teşekkürler:)

 5. Sj nin ne demek olduğunu sizin sayenizde öğrendim gerçekten başarılı bir makale olmuş yeni bir şeyler öğrenmek güzeldir

 6. Merhaba sj ne demek öğrendim burada nerdeyse herşey öğretiliyor çok teşekkür ederim

 7. Ben genelde kslskskskk yazarim ama , sj daha da bi tatli sanirim bundan sonra sjsjsjsjs geçiş yapacağım.

 8. Gerçekten çok güzel bir açıklama olmuş sayenizde öğreniyoruz emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles