1. Anasayfa
 2. Blog

ONVO OVDSS01 Dikey Şarjlı Süpürge İnceleme 2024

ONVO OVDSS01 Dikey Şarjlı Süpürge İnceleme 2024

ONVO OVDSS01 incelemesi ile karşınızdayız. İşte ONVO OVDSS01 Dikey Şarjlı Süpürgenin kısaca artı ve eksi yönleri.

Ürettiği televizyonlar ile adını duyuran ONVO, son dönemlerin popüler elektrikli ev eşyası olan şarjlı dikey süpürge sektörünü de girdi. Özellikle fiyat ve tasarımı ile dikkat çeken ONVO OVDSS01 modelini kısaca inceledik.

ONVO OVDSS01 Dikey Şarjlı Süpürge Teknik Özellikleri

Güç ve motor

ONVO OVDSS01’de 200 Watt cinsinden güç tüketimi bulunmaktadır. Bu da temizlik performansını etkiler. Çekim gücünün diğer ürünlerde ki gibi teknik özelliği bilinmiyor. Ancak gücü fiyatına göre tatmin edici. Kesinlikle kötü değil. Hatta hafif halıları kaldıracak güce sahip.

Onvo bu üründe BLDC yani Fırçasız Motor tercih etmiş. BLDC motorlar; hem DC hem de AC motorların en iyi özelliklerini birleştiren daha yeni bir motor türüdür. Fırçalı yani DC motorlara göre daha uzun ömürlü  ve daha sessizdir.

BLDC Motorlar, sargılarındaki akımı değiştirmek için kalıcı mıknatıslı bir rotor ve bir elektronik kontrol cihazı kullanarak çalışırlar.

Fırçasız motorlar daha mı verimli? Geleneksel DC ve AC motorlarla karşılaştırıldığında cevap genellikle evettir.

BLDC motorları, tipik olarak %80-95 arasında değişen yüksek verimlilikleriyle bilinir. Bunun nedeni, fırçalarının olmaması ve akımı kontrol etmek için enerji kaybını ortadan kaldıran elektronik anahtarlama kullanmalarıdır.

BLDC motorlar ayrıca yüksek kontrol edilebilirlik ve başlatma torku sunar.

ONVO OVDSS01 emiş gücü ne kadar? Kaç watt?

İncelediğimiz ürün olan ONVO OVDSS01 emiş gücü watt olarak 500 watt’dır. 3 kadelimi emiş gücü bulunmaktadır. En yüksek kademe olan 3.kademe de 500 watt güç tüketmektedir.

Pil Ömrü

Dikey şarjlı elektrikli süpürgelerde tabi ki şarj süresi ve kullanım süresi önemlidir. ONVO OVDSS01’da 2200 mAh lityum batarya bulunuyor.

Ortalama 4  saatte şarj olan ONVO OVDSS01, full şarj süresince ortalama 30 DK boyunca kullanım imkanı tanıyor. Bu cihaza koyulan bataryalar ile ilgili bir durum. Fiyatı sebebi ile çok büyük bataryası olmadığı için bu hafiflik olarak artı bi avataj sağlıyor. 30 dk temizlik bana yetmez diyenler için ise kullanım süresi bir eksi yön olabilir.

Hazne ve Filtre Sistemi

0,8 litrelik bir toz haznesi mevcut.

Toz ve alerjenleri filtreleme kapasitesi kullanım süresine göre yeterli seviyede. Pratik bir boşaltım haznesi mevcut.

Ses Seviyesi

Kullanım sırasında oluşan sesin düzeyi özellikle baş ağrısı yaşayanlar için önemli bir durum. Ses seviyesi standart elektrikli süpürgeler ile aynı sayılabilir. Ekstra bir sesi yok.

ONVO OVDSS01 Dikey Şarjlı Süpürge İnceleme 2024 2

ONVO OVDSS01 Aksesuarları

Farklı yüzeylere uygun temizlik başlıkları ürün kutusunda dahili olarak bulunuyor. Gelen başlıklar:

 1. Dar alan temizleme başlığı
 2. Koltuk ve perde temizleme başlığı
 3. Turbo süpürücü

ONVO OVDSS01 Artı Yönleri

 1. Hafif ve Taşınabilir: Ev içinde kolayca taşınabilir. Ağırlığı düşük sayılabilir.
 2. Dijital şarj seviye göstergesi: Bu fiyat bandında bir dikey süpürgede az görülen bir özellik. Daha çok pahalı modellerde bulunuyor. Şarj seviyesini anlık olarak görebiliyorsunuz.
 3. Çok Yönlü Kullanım: Farklı yüzeylere uygun başlıklarla geniş bir kullanım alanı sunuyor. Turbo süpürücü kıl, tüy gibi zorlu pislikleri kolayca alabiliyor.
 4. Tek tuşla kullanım: Sürekli basmaya gerek kalmadan tek tuşla sürekli olarak çalıştırılabiliyor.
 5. Aydınlatmalı fırça: Pahalı süpürgeler kadar gösterişli olmasa da görünümü daha şık kılan aydınlatmalar mevcut. Karanlık yerlerde iş görebilir. Aydınlık alanlarda daha çok sadece görüntü için var gibi.
 6. Fiyat: Dikey elektrikli süpürgelerin fiyatları normal hazneli süpürgelere göre daha pahalı. Ancak bu ürün hemen hemen aynı fiyatlara sahip iken, sunduğu özellikler, tasarım ve performans olarak fiyat olarak uygun kalıyor.
 7. Garanti: ONVO yerli bir Türk firması. Bu nedenle garantisi yurt dışı markalarına göre bir artı sayılabilir. Türkiye’de yaygın servis  ağı mevcuttur.

ONVO OVDSS01 Eksi Yönleri

 1. Pil Ömrü Kısa Olabilir: Bazı dikey süpürgelerin pil ömürleri kısıtlı olabilir. Ortalama 30 dk kullanım süresi ile ONVO OVDSS01 onlardan biri sayılabilir. 30 Dk kısa ve orta süreli temizlik için gayet yeterlidir. Ancak büyük evler, iş yerleri yada araba söz konusu olunca 30 DK yeterli olmayabilir. Bu doğrudan fiyatının daha ucuz olması için yapılmış bir tercihtir. Zira içindeki batarya sayısı arttıkça ürünün maliyeti artmaktadır.
 2. Uzunluk: Ana başlığının borusu uzayıp kısalmıyor. Bu da kullanıma bağlı olarak bazı kişiler için eksi bir durum oluşturabilir.
 3. Aksesuar: Fiyatını göz önüne almadan konuşursak aksesuarları daha fazla olabilirdi.
 4. Fiyat: Fiyatı hem avantaj hem de dezavantaj olabilir. Çünkü avantajlı sayılabilmesi için muadillerinden ucuz olması gerekiyor. Şuan da (2023 aralık ayı) 2900/3000 TL civarında alınabilirse gayet makul. Ancak 4/5 bin tl civarında satanlarda mevcut. O fiyatlardan alınırsa fiyatı avantajdan çok dezavantaj olacaktır.

ONVO OVDSS01 Şarj Sorunu

ONVO OVDSS01  ürünün ONVO markasının ilk dikey süpürgesi olma özelliğini taşıyor. Bu nedenle sorunları (mevcutsa) tam olarak bilinmiyor ve kullandıkça ortaya çıkan kronik olabilecek bir sorun mevcut: Şarj sorunu yada batarya sorunu.

ONVO OVDSS01 Şarj Sorunu, süpürgeyi şarja taktığınızda şarj yüzdesi bir türlü artmayabiliyor yada şarj %50 iken bir anda kapabiliyor. Ancak bu sürekli yaşanan bir durum değil. Bu nedenle tam olarak sorun var mı yok mu bilinmiyor. Üretici bu sorunu bir güncelleme ile çözebilir diye düşünüyoruz.

ONVO OVDSS01 Dikey Şarjlı Süpürge incelememiz burada sona eriyor. Sormak yada eklemek istediklerinizi aşağıda ki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir