1. Anasayfa
  2. Blog

WhatsApp kişi etiketleme özelliği! Nasıl yapılır? 2024 İşte cevap!

WhatsApp kişi etiketleme özelliği! Nasıl yapılır? 2024 İşte cevap!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp son eklenen kişi etiketleme özelliği ile ilgi görmüştü. Ancak herkes bunun nasıl yapıldığını bilemiyor. Kısaca anlatıyoruz…

Geçen sene WhatsApp’a gelen sesli arama özelliği ile uygulama en çok beklenen özelliklerden birine kavuşmuştu. Daha sonra yakın zamanda çıkan belge gönderme özelliği de yine epey işe yarıyordu. WhatsApp’a gelen son özelliklerden biri de kişi etiketleme özelliği olmuştu. Whatsappp kişi etiketleme özelliği ile etiketledğimiz kişi kendinden bahsedildiğini bilecek ve mesajınızı kaçırma olasılığı epey düşmüş olacak.

WhatsApp kişi etiketleme özelliği! Nasıl yapılır? 2024 İşte cevap! 1
Whatsapp kişi etiketleme

WhatsApp etiketleme özelliği

Popüler uygulamaya son gelen kişi etiketleme özelliği ile, tekli yada çoklu grup konuşmalarında sohbete dahil olmayan birini etiketleyerek ona bildirim gitmesini sağlıyoruz. Böylece etiketlenen kişi adının geçtiği sohbetten haberdar olarak konuşmaya katılabiliyor.

WhatsApp kişi etiketleme ise şu şekilde yapılıyor

Whaptsapp’ta grup sohbetlerinde mesaj yazarken kimden bahsediyorsak onun adının önüne @ (et) işaretini koyuyoruz ve adını yazmaya başlıyoruz; @Yerliteknoloji yada @Muhammed yada @Ayşe gibi. Yani etiketlemek istediğimiz kişi adının başına @ (et) koyuyoruz  ve o kişinin adı otomatik olarak görünüyor ona tıklıyoruz ve adını etiketlemiş oluyoruz.

Böylece ona bildirim göndermiş oluyoruz. Şunu da belirtelim ki birini etiketlemek istiyorsak doğal olarak o kişinin bizim WhatsApp kişi listemizde bulunması gerekiyor. Yani sizin kişi listenizde olmayan ve WhatsApp kullanmayan kişiler etiketlenemiyor.

Ayrıca belittiğimiz gibi Whatsapp etiketlemesi yapabilmek için kişinin rehberinizde olması dışında bir grup sohbetinde olmanız gerekiyor. Mantıken de bire bir konuştuğunuz birini zaten etiketlemek istemezsiniz 🙂

Whatsapp kişi etiketleme özelliği Android ve İOS tüm platformlarda aktif olarak kullanılıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir