1. Anasayfa
  2. Blog

Ruh haline göre renk değiştiren kupa bardak 2024

Ruh haline göre renk değiştiren kupa bardak 2024
Ruh haline göre renk değiştiren kupa bardak

Kupa bardaklardan ruh haline göre renk değiştiren kup bardak mevcut mu? işte detaylar…

Son yılların popüler hediye eşyalarından biri şphesiz ki kupa bardaklar. Hem ülkemizde çay  ve kahve tüketiminin aşırı yoğun olması hemde kişiye özel bir hediye olarak üretilebilmesi, uzun yıllar kullanılacak bir eşya olması sebebi ile kupa bardaklar çok rağbet görmektedir.

Kupa bardak nedir?

Kupa bardaklar genellikle seramik ve porselenden yapılan ve kulp bulunan bir tür bardak çeşididir.

Kupa bardakların en kalitelisi hangisidir?

Bu konuda bir çok çeşit bulunmasına rağmen ülkemizde özellikle seramik bardak yerli olarak yoğun olarak üretilmektedir. Çin malı olarak ise porselen/seramik karışımı kupa bardaklar üretilmektedir. Porselen içeren bardaklar seramik kupa bardaklara göre biraz daha ağır ve kalite hissi vermektedir. Bu durumda seramik bardaklar biraz daha hafif ve ucuz bir görüntüye sahiptir.

Kupa bardak baskı çeşitleri nelerdir?

Ülkemizde en çok kullanılan baskı türlerinden biri süblimasyon baskıdır. Yani ısı transferi ile yapılır. Kupa bardağın dışındabaskı yapıalcak materyal bantla tutturulur ve yüksek ısıya maruz bırakılarak baskının kağıttan kupaya transfer olması sağlanır.

Ruh haline göre renk değiştiren kupa bardak nedir?

Yazının başında  da belirttiğimiz gibi Ruh haline göre renk değiştiren kupa bardak olarak bilinen bardak aslında sihirli kupa bardaktır. Sihirli kupa bardak ruh haline göre değil sıcaklığa göre şekil değiştirir. Yani kupa bardak soğuk iken bir tasarım kupa bardağa sıcak su döküldüğünde başka bir tasarım ortaya çıkmaktadır. İşte bu olaya bazı insanlar ruh haline göre renk değiştiren kupa bardak demektedir.

Renk değiştiren sihirli bardak nerden temin edilir?

Sihirli kupa bardakları relavant.com.tr gibi güvenilir sitelerden temin edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir