1. Anasayfa
  2. E-Ticaret

2024 Etsy maliyet, kar ve komisyon hesaplama

2024 Etsy maliyet, kar ve komisyon hesaplama
Etsy komisyon hesaplama, Etsy maliyet hesaplama, Etsy maliyet ve komisyon hesaplama, Etsy maliyet ve komisyon hesaplama aracı

NET KAR

 

Ücretsiz 40 adet listeleme kazanarak hesap oluşturmak için buraya tıklayın.

  • KDV’ler bu hesaplamalardan hariçtir. Faturalı siparişleriniz için maliyete fatura kdv oranına göre %1, 8, 18’den herhangi birini ekleyebilirsiniz.

Etsy komisyon, maliyet ve kar hesaplama nedir?

Etsy maliyet hesaplama, Etsy kar hesaplama yada Etsy komisyon hesaplama. Nasıl adlandırırsanız adlandırın, Etsy’de bir ürünün komisyonları, işlem ücretleri ile boğuşmak ve size kalan net karı bulmak yada öğrenmek manuel olarak gerçekten çok zordur. Çünkü Etsy’nin bir çok işlem ücreti, komisyonu, maliyet kalemi vardır. Bunların içinden çıkmak biraz kafa karıştırıcıdır.

Bizde bu zorluğu kolaylaştırmak için Yerliteknoloji Etsy Kar Hesaplama Aracını oluşturduk. Yukarıda yer alan Etsy komisyon hesaplama aracı ile sadece boşlukları doldurarak Etsy’de kar mı ediyorsunuz zarar mı ediyorsunuz saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

İPUCU

Bu sayfayı sık kullanılanlara ekleyerek kolay bir şekilde Etsy maliyet, kar hesaplama yapabilirsiniz.

Etsy nedir? ne işe yarar? 2024 Komisyon oranları nedir?

Etsy maliyet, kar ve komisyon hesaplama nasıl kullanılır?

Sadece yukarı da yer alan alanları doldurmanız yeterlidir. Alanları açıklayacak olursak:

Satış fiyatı: Etsy’de ürünü listelediğiniz yani sattığınız son fiyatı bu alana girmelisiniz.

Alış fiyatı:Etsy’de sattığınız ürünü, malı alırken ödediğiniz kdv dahil fiyatı bu alana girmelisiniz.

Kargo ücreti: Sizin ürünü kargolarken ödediğiniz toplam kargo ücretidir.

Net kar: Satış fiyatından: ürünün alış ücreti, kargo ücreti, işlem ücreti, ödeme işlem ücreti, varsa reklam ücreti ve yine varsa döviz bozdurma ücretinin düşülerek bulunmuş size kalan, hesabınıza gönderilecek net kalan tutardır. Bu muhtemelen Etsy ile %100 aynı olmayacaktır. Çünkü kimsenin Etsy maliyet hesaplama yukarıda ki gibi olsa bile ekstra maliyetler ekleyip çıkarabilmektedir. Ancak genel olarak bizim burada bulduğumuz net kar’dan çok da uzak olmaması gereklidir. Ortalama %5 civarında bir sapma payı bulunabilir diyebiliriz.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir