1. Anasayfa
 2. Komisyon Hesaplama

2024 Pazaryeri Komisyon Kar Zarar Hesaplama

2024 Pazaryeri Komisyon Kar Zarar Hesaplama
Dijital pazarlama ile gelir elde etmenin incelikleri

Pazaryerleri komisyon hesaplama ile ne kazandığını bilmeden satış yapmayın. Kar zarar hesaplama herşeyden önemli.

Trendyol kar hesaplama, komisyon hesaplama, Amazon, Hepsiburada, n11, Gittigidiyor için net karınızı öğrenin


Pazaryeri Kar Zarar Komisyon Hesaplama

  NET KAR/ZARAR


  Komisyon hesaplama


  Komisyon hesaplama formülümüz

  Satış fiyatı – Alış fiyatı – Komisyon tutarı – Kargo tutarı – Vergi tutarı – %1,5 genel giderler = Net kar

  Tutarları KDV dahil olarak giriniz.


  Pazaryeri komisyon hesaplama ne anlama geliyor?

  Satış fiyatı: Sattığınız ürünün kdv dahil satış fiyatını giriniz.

  Alış fiyatı: Sattığınız ürünün aldığınız yada imal ettiğiniz kdv dahil alış fiyatını giriniz.

  Komisyon oranı: Sattığınız ürünün satış fiyatı üzerinden hesaplanır. Pazaryerlerine göre değişmektedir.

  Kargo tutarı: Sattığınız ürünün kargo maliyetini kdv dahil giriniz.

  Vergi tutarı: Satış fatranızın kdv’sinden, alış/komisyon/kargo faturalarınızın kdv’si düşülerek hesaplanan tutar. Siz kdv oranını giriniz. %1, %8, %18 gibi.

  Net kar: Satış fiyatından tüm giderler çıkartılarak elde edilen tutardır.

  Net kar oranı %95 doğrudur. %5 kısım sizin gelir vergisi, kurumlar vergisi, faturasız yaptığınız ekstra işyeri harcamalarınız gibi durumlarınızı kapsar. Bu vergiler ve durumlar işletmeye göre değişeceği için her ürün kar oranını ayrıca etkilemez.

  Genel giderler: Bunu girmenize gerek yoktur. Sistemsel olarak %1.5 civarında bir ekstra gider düşülmektedir. Bu gideri; ürünün varsa pazarlama gideri, listeleme gideri (bu gider türleri her pazaryerinde yoktur), satışı sonrası kdv’den ödeme çıkıyorsa kdv’ye yada çıkmıyorsa; bant, kağıt, ambalaj v.s. giderlere sayabilirsiniz. Bu gider türü hesaplama da herkes için düşülmektedir. Böylece kar oranını gereğinden yüksek göstermek yerine daha da doğru bir şekilde görebilir, minimalize kar ile satışlarınıza yön verebilirsiniz.

  Komisyon Hesaplanan Pazaryerleri Hakkında

  Burada bulunana pazaryerleri komisyon hesaplama aracımız ile bilinen tüm popüler alışveriş sitelerinde ki satıcı konumunda bulunan seller diye adlandırılan mağaza sahiplerinin sattığı ürünlerin satış sonrası kar oranını hesaplayabilirsiniz. Bu popüler pazaryerleri: Trendyol komisyon hesaplama, Amazon komisyon hesaplama, Hepsiburada komisyon hesaplama, n11 komisyon hesaplama, Gittigidiyor komisyon hesaplama olarak sıralanabilir.

  Kar zarar hesaplama

  Eticaret kar zarar hesaplama, trendyol kar hesaplama, hepsiburada zarar hesaplama, n11 maliyet hesaplama, eticaret maliyet hesaplama gibi konuların hepsi aslında yukarıda gördüğünüz komisyon/kar/zarar hesaplama aracımız ile kolaylıkla sağlanabilir.

  Özellikle 2020 ile çok büyük atak yapan Trendyol komisyon hesaplama satıcılar için büyük önem arz ediyor. Amazonda büyük bir atılım ile reklamlara başlarsa Amazon komisyon hesaplamanın da ön plana çıkacağını düşünebiliriz. N11 son dönemde biraz pasif kaldı. Gittigiyor bir kaç senedir satışları diğer sitelere göre çok düşmüş durumda. Hepsiburada ise 2019 yılında pazar lideri iken 2020 de bu konumunu Trendyol’a kaptırmış ve en çok satış yapan 2.pazaryeri konumunda bulunuyor. 2021 yılı ile liderlik trendyolda görünse bile hepsiburada ciddi bir atak yapmışa ve kampanyalara ve teknik detaylara önem vermiş görünüyor. Bakalım 2022 yılında liderlik trendyolda kalacakmı yoksa hepsiburada, n11, gittigidiyor ve amazon beklenmedik bir şekilde liderliğe oynayacak mı?

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir