1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

AÖF kayıt silme nasıl yapılır? 2024 İşte şartlar ve uyarılar?

AÖF kayıt silme nasıl yapılır? 2024 İşte şartlar ve uyarılar?
AÖF kayıt silme nasıl yapılır

Açık öğretim’de okuyorsanız ve okuduğunuz bölümden memnun değilseniz yada herhangi bir sebeple AÖF kaydınızı tamamen sildirmek, kaldırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit.

AÖF KAYIT SİLME NASIL YAPILIR?

AÖF’de kayıt silme işlemi için yapmanız gereken tek şey AÖF öğrenci kimlik kartınızla beraber bağlı bulunduğunuz AÖF bürosuna gitmek ve kaydı sildirmek istediğinizi söylemek, hepsi bu kadar.

Yani dilekçe felan da hazırlamayın çünkü onlar sistemden çıkartıyor. Ayrıca AÖF öğrenci kimlik kartınızda yanınızda yoksa yada kaybettiyseniz bunu da düşünmüşler, orada bir dilekçe veriyorlar size kaybettim kabul ediyoum gibisinden, onu imzalayıp verirseniz, kimlik kartına da gerek kalmadan AÖF kaydınızı anında siliyorlar.

Bu işlem aöf’deki işletme, edebiyat, sağlık, iktisat, tarih, lisans, ön lisans, 2.üniversite gibi bütün bölümleri için geçerli.

AÖF KAYDINI SİLMEDEN ÖNCE MUTLAKA OKUYUN!

AÖF bürosunun çalıştığı, açık olduğu bir gün seçin ve yeni kayıt zamanlarında gitmeyin, yoğunluktan işlem çok uzar. Normal bir zamanda, sınav olmadığı, kayıt dönemi olmadığı zamanlarda gidin.

Bu işlem ortalama 10 dakika sürüyor ve açık öğretim kaydınızı sildirdiğiniz anda bütün haklarınız kayboluyor. Yani 2., 3., 4.sınıfta okurken kayıt silerseniz bütün emek boşa gider geri dönüşü olmaz.

Kayıt silerseniz erkekler için askerlik zamanı da gelmiş demektir. Yani otomatikman tecil de bozulur ve öğrencilik sona erer.

AÖF kaydını silmenizle beraber istanbul gibi yerlerde kullanılan AKBİL, paso v.s. gibi seyahat kartlarında ki öğrencilik hakkı da sona erer.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir