1. Anasayfa
 2. İnternetten Para Kazanma

2024’de Anket doldur para kazan gerçek mi?

2024’de Anket doldur para kazan gerçek mi?

Günümüzde en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi de anket doldur para kazan olayı gerçekten doğru mudur sorusu olmaktadır.

Bu sebeple bizde sizler için bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve elde ettiğimiz bulguları sizlerle paylaştık. Yazımızda bu konu ile alakalı hemen her merak ettiğiniz sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bu sorunuza cevabımız yaptığımız araştırmalar sonucu evet olmaktadır. Hatta çok ciddi rakamlarda para kazanabilmektesiniz. Fakat burada şunu belirtmekte de fayda var ki hiçbir iş göründüğü kadar kolay olmamaktadır. Yani ciddi rakamlarda para kazanabilmektesiniz fakat epey bir de emek sarf etmeniz gerekmektedir. Aylık düzenli ve istikrarlı bir çalışma neticesinde 200 dolara kadar kazanabilmektesiniz.

Birçok online anket sitesi sizlere doğrudan para vermemektedirler. Bu gibi sitelerde doldurduğunuz anket başına göre puan kazanır ve puan biriktirirsiniz. Biriken puanlarınız belli bir miktara ulaştıktan sonra farklı ödüllere çevrilmektedir.

Böylece anket doldurarak para kazanmak mümkün mü sorusunun cevabı verilmiş oluyor. Çünkü bu ödüller arasında nakit para, alışveriş çekleri ve hediye kuponları bulunmaktadır. Peki, nakde çevrilen paralar nasıl ödeniyor diye soracak olursanız, pay pal, payoneer, çek ya da skrill aracılığı ile ödenmektedir.

Bu durumu örneklendirecek olursak, diyelim ki her anket başına 10 puan kazanıyor olun, bu anket puanının nakit bazdaki karşılığı 0,5 Dolar olmaktadır. Sitenin de nakit ödeme alt limiti 50 Dolar olsun, bunun için yani 1000 anket puanınız olmalıdır. Buda 100 adet anket yapmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Her anket ortalama 10-15 dakikanızı almaktadır, kısaca günde 8 saatinizi harcarsanız ayda 500 dolar gibi bir miktar kazanacaksınız anlamına gelmektedir. Online sitelerdeki mantık kısaca böyle, sizi çok çalıştırıp az para vermektedirler.

Peki, güvenilir olan ve anket doldur para kazan imkânı sağlayan siteler yok mu, elbette onlarda var yazımızda onlara da değineceğiz. Ama öncesinde online sitelerdeki bazı sıkıntılara değinelim.

 • İlk başlarda size birkaç anket göndermekteler fakat sonrasında hiç anket göndermeyebilmekteler, buda doğal olarak sizin için maddi sıkıntı oluşturmaktadır.
 • Mesela nakde çevirmenize puanınız çok az kaldığında anket göndermemekteler ve böylece onca yaptığınız anket sizin açınızdan boşa gidebilmektedir.
 • Hemen her şartı yapan birçok kullanıcı paralarının yatmadığını belirtmektedir. Yine bunun yanında kazandıkları birçok hediye çeki ya da indirim kupon kodlarının hatalı çıktığını dahi belirtenler olmaktadır.
 • Yine en çok şikâyet konusu olan bir başka durumda anketin tam ortasında, bu anket için uygun değilsiniz yazısı ve anketin iptali olmaktadır.

Makale Yazarak Para Kazanma Gerçek mi? 2024 Tüm Detaylar

Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Genel olarak anket doldurarak ne kadar para kazanılır sorusunun cevabı ortalama aylık 150-200 dolar olmaktadır. Kimi anket işi yapanlar aylık 1000 dolar gibi bir rakam telaffuz etmekteler peki böyle bir şey mümkün olabilir mi hep birlikte bakalım.

Anket doldurarak para kazandıran sitelerin birçoğu referans sistemi kullanmaktadır. Bu işlem için siz anket sitesine kayıt olursunuz ve size karşı taraf bir referans linki ya da kodu verir. Sizin sayenizde başkaları da sisteme kayıt olursa onların kazandıkları paradan sizde belli bir miktar pay alırsınız.

Diyelim ki yaptığınız referanslarla 500 kişi sisteme üye oldu. Siz bu 500 kişinin kazandığı paradan belli bir miktar pay alacaksınız anlamına gelmektedir. Bu mantıkla bakarsanız siz hiç anket doldurmasanız dahi para kazanabilmektesiniz.

Bu gibi referans üzere çalışan anket sistemlerinde seviye bölümü de mevcut olup, anket doldurdukça ve sizin referansınızla üye girişi oldukça otomatikman seviyeniz de artmaktadır. Böyle bir anket doldur para kazan sisteminde aylık 1000 dolar veya 2000 dolar gibi bir rakam kazanmak içten bile değildir.

Yine birçok sitede olduğu gibi anket doldurma sitelerinde de profil bilgileriniz çok önemli olmaktadır. Çünkü sizin profil bilginize göre size gelecek anket sayısı da doğrudan artmaktadır.

Tüm bunların yanında bir tek anket doldurma sitesi yerine birden çok anket sitesi ile çalışırsanız boş kalma olasılığınızda azalacak ve daha çok anket doldurabileceksiniz. Basit bir mantıkla şöyle düşünün, çalıştığınız herhangi bir iş yok ve bütün gün evde bilgisayar başında bulunmaktasınız.

İnternet ortamında ne kadar anket doldur kazan sitesi varsa hepsine üye olduğunuzu varsayalım. Böylece size gelen referans linkleri ile anketleri doldurdunuz ve yakın çevrenizi de üye yaptınız. Sonrasında sosyal medya hesaplarınızdan sizin referansınızla birçok kişinin bu sitelerden para kazanabilmesi için üyeliklerini gerçekleştirdiniz.

Anket doldur para kazan referans sistemi ile zirveye çıktınız ve seviyenizde oldukça arttı. Tüm zamanınızı bu işe harcıyorsunuz ve artık 2-3 yıllık bir tecrübeye sahipsiniz. İşte tüm bu şartları sağladığınızda aylık 2000 dolar kazanabilecek bir seviyedesiniz demektir. Yani gerçekten de anket doldurarak aylık 2000-3000 dolar kazananlar olmaktadır lakin bu işe yıllarını vermiş ve çok emek sarf etmişlerdir. Şayet sizde tüm vaktinizi bu işe adar ve yakınlarınızdan başlayarak birçok kişiyi bu sisteme kendi referansınızla dâhil edebilirseniz, bu paraları sizde kazanabilirsiniz.

Önemli Uyarı

Bu arada Anket doldur para kazan sahtekarlığına da dikkat ediniz. Yeni kurulmuş sitelerden, ödeme yaptığı kanıtlanmamış sitelerden, Türkiye’ye ödeme yapamayan (Paypal, Stripe v.s. Türkiye’de aktif olmadığı için) sitelerden uzak durunuz.

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Normal hayatta işsiz kaldınız ve bütün gününüzü evde bilgisayar başında geçiriyorsunuz. Sosyal medyada oldukça aktif ve belli bir çevreye sahip, bunun yanında ikna kabiliyeti de çok yüksek birisiniz. İşte siz anket doldur para kazan açısından oldukça şanslı birisiniz demektir. Şimdi anket doldurarak nasıl para kazanılır madde madde yazalım.

 • İlk önce yapmanız gereken anket doldurma sitelerine üye olmalısınız. Kayıt esnasında asla ana e-posta adresinizi vermeyin. Hatta sadece bu iş için kullanacağınız bir e-posta adresi alın. Çünkü bu sitelere üye olduğunuzda mail kutunuza bir sürü spam mesajları gelmektedir.
 • Bu sitelere kişisel bilgilerinize kayıt olduğunuz için ilk başta sizlere de bir mini anket uygulaması yapıyorlar.
 • Size sunulan bu anketi çok dikkatli doldurmalısınız, çünkü bundan sonra size yönlendirilecek anketler burada verdiğiniz bilgilere göre olmaktadır.
 • Yine bunun yanında evli olmasanız bile anket doldurarak nasıl para kazanılır, sorusunun daha avantajlı olması açısından evli ve 2-3 çocuklu olduğunuzu beyan edin. Çünkü bu aile kavramı içeren anketlerinde gelmesini sağlayacaktır.
 • Üyelik formu oluştururken genel olarak kadın hesabı oluşturun ve muhakkak evli olun. Çünkü bu durum sizlere çok daha fazla anket gelmesi ve daha çok para kazanmanız avantajını sağlayacaktır. Bu kısımlarla ilgili soruları yanıtlarken kendi yaşınızı ve çocuklarınızın yaşını bir yerlere not etmeyi unutmayın.
 • Sizin için önemli konumda olan bu anketlerde üniversite mezunu olduğunuzu ve gerekli bilgiye sahip olduğunuzu ortaya koyun.
 • Yine anket doldur para kazan işinde iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız sık sık telefon, araba bilgisayar gibi ürünlerinizi değiştiren bir profili çizin.
 • Bunların yanında sigara alkol gibi alışkanlıklarınız olduğunu belirtin ama aynı zamanda spor, fitness gibi etkinliklere de gittiğinizi yazın. Tabi tüm bu söylediğiniz özellikleri bir kenara not etmeyi unutmayınız. Kısaca tüm bunlar sizlere daha çok sayıda ve farklı alanlardan anket gelmesini sağlamaktadır.
 • E- postanızı sürekli takip edin çünkü anketler e-posta üzerinden gelmektedir. Eğer bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız anketleri bilinçli doldurmanız gerekmektedir.
 • Son olarak anket doldur para kazan işinden bir gelir elde etmek istiyorsanız, almış olduğunuz anketleri sonuna kadar tamamlayın.

Anket Doldur Para Kazandıran Siteler Hangileri?

Bu konuda özellikle bir site ismi vermiyoruz çünkü yönlendirme sonucu olumsuz bir durum ile karşılaşmanızı istemeyiz. Anket doldurmanız karşılığında para ödeyen siteleri bulmak için Google’da Anket doldur para kazan, Survey Money şeklinde arama yaparak sitelere ulaşabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu sitenin size güvenilir gelmesi ve ödeme yöntemi.

Anket oluşturarak para kazandıran sitelerin çoğu yabancı, bunlar Paypal ödeme sistemi üzerinden ödeme yapıyorlar. Paypal Türkiye’de hizmet vermediği için ödeme alamazsınız. Bu yüzden Türkiye’de faaliyet gösteren yerli anket sitelerine yada havale ile ödeme yapan yerli/yabancı anket sitelerine kayıt olmanız gerekiyor.

https://yerliteknoloji.net/mobil-uygulama-yaparak-para-kazanilir-mi-nasil.html

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 12/06/2019

  Yabancı sitelerde anketlerden para kazanan çok ama Türkiyede bu paraları almak zor çoğu paypal kullanıyor TR de paypal yasak, açsalar artık bizde anketlerden para kazanabilsek, paypal hariç evren vardır da bulmak zor

 2. 03/06/2019

  Bence anket üzerinden işler yürümez diğerleri daha mantıklı…

 3. 03/06/2019

  Bence gerçektir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir