1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ı bilgisayardan kullanın! İşte kurma ve açma işlemleri!

WhatsApp’ı bilgisayardan kullanın! İşte kurma ve açma işlemleri!

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan anlık haberleşme programı WhatsApp uzun süredir bilgisayardan da kullanılabiliyor. Ancak kullanımını bilmeyen leriçinişte Whatsapp bilgisayardan, PC’de kullanma…

WhatsApp hayatımıza girdiğinden beri sanki hep bizimle birlikteymiş gibi “bu olmadan napıyorduk abi yaa” gibi cümleler kurar olduk. Özellikle arkadaş ve iş çevresinde inanılmaz bir şekilde kullanılıyor.

Çoğunlukla mobil platformlar olan akıllı cep telefonlarında kullanılan WhatsApp’ı PC yani bilgisayardan da kullananlar giderek yaygınlaşıyor.

WhatsApp’ı (Ülkenizde Watsapp, vatsapp, vatşap diye de yazılabiliyor :)) bilgisayarda kullanmanın belki de en büyük avantajı, PC başındayken birine birşey yazmamız gerektiğinde bunu telefonu elimize almadan yapabiliyor olmamız. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden resim de gönderilebiliyor.

WhatsApp’ı bilgisayarda kullanma

Tarayıcı yardımı ile Whatsapp’ı bilgisayarda/PC’de kullanın

1-Bilgisayarınızdan şu adrese girin: https://web.whatsapp.com (Sık kullandıklarınıza eklerseniz sürekli aramak zorunda kalmazsınız)

Şu şekilde bir ekran ile karşılaşacaksınız:

whatsapp-web

2.Bu sayfa kalsın. Şimdi elinize akıllı telefonunuzu alın ve WhatsApp’a girin ve şu işlemi gerçekleştirin:

 • Android’de: Sohbetler > Menü > WhatsApp Web’e gidin ve sağ üstte ki + (artı) simgesine tıklayın.
 • Nokia S60 ve Windows Phone’da: Menü > WhatsApp Web’e gidin ve sağ üstte ki + (artı) simgesine tıklayın.
 • iPhone’da: Ayarlar > WhatsApp Web’e gidin ve sağ üstte ki + (artı) simgesine tıklayın.
 • BlackBerry’de: Sohbetler > Menü > WhatsApp Web’e gidin ve sağ üstte ki + (artı) simgesine tıklayın.
 • BlackBerry 10’de: Ekranı yukarıdan aşağıya çekin > WhatsApp Web’e gidin ve sağ üstte ki + (artı) simgesine tıklayın.
 • Nokia S40’da: Ekranı aşağıdan yukarıya doğru çekin > WhatsApp Web’e gidin ve sağ üstte ki + (artı) simgesine tıklayın.

3.Şimdi telefonunuzun kamerası çalışacak ve bir kod taramak isteyecek. 2.adımda açtığınız Whatsapp Web sayfasının ortasında bulunan QR kod yani barkodu telefonunuzun kamerası ile okutun. Böylece telefonda yer alan bütün konuşmalarınız bilgisayarınızın tarayıcısında da görünecek.

whatsapp-pc-bilgisayar-kullan

Eğer adımları doğru yaptıysanız sıkıntısız bir şekilde, istediğiniz yerde PC’niz de ki tarayıcı (Chrome, Firefox, Edge vs.) yardımı ile WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

Program yardımı ile Whatsapp’ı bilgisayarda/PC’de kullanın

2.yol olarak da yine bilgisayarınıza WhatsApp programını indirip kurarak PC’niz üzerinden sohbetinizi devam ettirebilirsiniz. Bunun için şu indirme seçeneklerinden size uygun olanı seçin ve normal program kurar gibi kurun:

Windows için indir (Windows 8 ve üstü)

(64-bit versiyonu)

32-bit versionu

Mac OS için indir (Mac OS X 10.10 ve üstü)

Size sunulan adımları takip ederek PC’de tarayıcı olmadan, bilgisayar programı vasıtası ile Whatsapp’ı kullanmaya başlayın.

Notlar:

-Bilgisayarda WhatsApp’a bağlanabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor, aksi takdir de PC’de kullanamazsınız.

-Telefonda olduğu gibi bilgisayarda da resim, belge v.s. gönderip alabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını hem Windows, Mac hemde tarayıcıda (Chrome, Safari, Firefox, Opera, Edge) nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Bir sorun olursa alttaki yorum bölümünden yorum atabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

 1. Bu hafta ikinci defa sitenizden aldığım bilgiyle sorunu çözdüm. Çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

 2. Ben bu siteye whatsapı bilgisayardan kulanmak için değil kurmak için girdim.Sitenin başlığında WhatsApp ı hem kulaanabilirsiniz hem de kurabilirsinin yazıyordu.Ben zaten bilgisayarda WhatApp ı kulanabiliyorum.Ben hesap açmak istiyorum.Bu konuyla ilgili bişeyler yazarsanız sevinirim.

 3. WhatsApp Web diye birşey yok nereden çıkarıyorsunuz watsapp içinde + diye birşeyde yok siz hangi app kullanıyorsunuz allah aşkına

 4. akıllı telefonu olmayıp washap kullanan bunu bilgisayarda kullanmayı düşünen olabileceğini akıl edemeyen insanlara ne desem acaba

 5. bir bilgisayara QR kod tarayarak 2 ayrı whatsap kurabilirmiyim teşekkür ederim.

 6. yes came cuni baby

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir