1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

WhatsApp Hesap Silme Tekrar Açma 2024 Dondurma!

WhatsApp Hesap Silme Tekrar Açma 2024 Dondurma!

WhatsApp Hesap Silme, hesap açma ve hesap dondurma işlemleri nasıl yapılır? İşte detaylar…

Akıllı telefonların kullanımının artması ve insanların yoğun bir şekilde mesajlaşması WhatsApp isimli uygulamanın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Akıllı telefon kullanan kişiler telefonlarında bulunan WhatsApp isimli uygulamayı indirerek hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirler.

Bu uygulamanın kullanılabilmesi için cihazınızın internet bağlantısının bulunması gerekmektedir. İnternet bağlantısı olan cihazlarınız ile uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle telefon numaranız ile kayıt yaptırmalısınız. Ücretsiz bir şekilde kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra anlık mesajlaşma hizmetini kullanabilirsiniz. Rehberinizde bulunan kişilerden WhatsApp uygulamasını kullanan kişiler otomatik olarak WhatsApp uygulamanıza da eklenecektir.

WhatsApp engelleme vs. WhatsApp engel kaldırma

Bu uygulama üzerinden arkadaşlarınız ile ücretsiz bir şekilde anlık olarak mesajlaşabilir, sesli görüşmeler yapabilir, birbirinize resim, video, dosya, ses kaydı ve benzeri içerikler gönderebilirsiniz. Kişiler ile yapacağınız konuşmalar sizler silmediğiniz sürece sohbet bölümünde kalacaktır.

WhatsApp kullanmak istemediğinizde bu programda bulunan hesabınızı silme imkanınız da bulunmaktadır.

WhatsApp Hesap Silme Tekrar Açma, Dondurma!

WhatsApp hesap silme nasıl yapılır?

WhatsApp hesabınızı silebilmek için öncelikle uygulamayı açmalısınız. Uygulamanın seçenekler kısmını açtığınızda karşınıza ayarlar sekmesi gelecektir. Ayarlara girdikten sonra sizlere çeşitli seçenekler gelecektir ve bu bölümden de hesap bölümüne girmelisiniz. Hesap bölümünüzün en alt sekmesinde ‘’Hesap Sil’’ yazılı butonu tıkladığınızda sizlerden telefon numaranız istenecektir. Telefon numaranızı da girerek WhatsApp hesabınızı silebilirsiniz.

WhatsApp Hesap Silme Tekrar Açma 2024 Dondurma! 2

Whatsapp hesap silme tekrar acma

Eğer hesabınızı silerseniz aynı hesap geçmişinizi, resimleri, videoları, konuşmaları tekrar geri yüklemeniz mümkün değil.

Whatsapp hesap silme tekrar acma işlemini sadece whatsap uygulamasını android google play store ve ios app store mağazasından uygulamayı tekrar yükleyerek, yeni bir hesap açarak sağlayabilirsiniz.

Whatsapp hesabınızı silmeden sadece uygulamayı sildiyseniz, uygulamayı geri yükleyerek edeğer yedeklemeniz de varsa herşeyi geri getirmeniz mümkün. Bunun dışında hesabı komple silerseniz hiç bir şekilde hesabı kurtaramazsınız. Whatsapp uygulamasını yeniden yüklereyek, sıfırdan hesap açmanız gerekiyor.

WhatsApp’ı bilgisayardan kullanın! İşte kurma ve açma işlemleri!

Whatsapp hesap silinince ne olur

Hesabınızın silinmesi sizlerin WhatsApp’ta yer aldığınız gruplardan silinmenize ve WhatsApp’taki tüm konuşma geçmişinizin silinmesine neden olacaktır, bu nedenle bu işlemleri yaparken dikkatli olunuz.

Başkasının whatsapp kapatma

Kendi whatpsapp hesabınız dışında başka bir kişinin whatsapp hesabını kapatmak teknik olarak mümkün değildir, bu etikte değildir. Whatsapp hesabını kapatmak için tek geçeli sebep ve yol, whatsapp hesabını kapatmak istediğiniz kişinin hesabının illegal bir amaçla olması ve bunun whatsapp’a bildirilerek whatsapp tarafından onaylanması gerekir. Örneğin; spam yapan bir whatsapp hesabını, insanları dolandırma amaçlı kullanılan bir hesabı whatsaba bildirirseniz, incelenecek ve sonucunda kapatılacak yada kapatılmadan yoluna devam edecektir.

WhatsApp profil resimleri, kırpmadan profil yapma ipuçları burada! 2020

Whatsapp hesap dondurma

Whatsap hesaplarınızı şuan için kapatmak dışında dondurmak teknik olarak mümkün değildir. Whatsapp hesaplarınızı kapatmadan dondurmak istiyorsanız yapmanız gerken daha makul işlemler olabilir. Örneğin;

 • Whatsap hesabını dondurmak mümkün olmadığı için, profil fotoğrafınızı kaldırdıktan sonra, whatsap uygulamanızı telefonunuzdan tamamen kaldırmanız yeterli olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Merhaba,

  Bir sorum olacak. Ben wp den kod istemediğim halde bana bir kod geldi. Kimse ile de paylaşmadım. Daha sonra telefon değişikliği yaptım. Yeni telefonuma wp yüklediğimde gelen kod, önceden ben istemeden telefonuma gelen msjdaki kod ile aynıydı. Bu bi sorun oluşturur mu? Kafama takıldı. Hesabimi tamamen silip yeniden ki yuklesem diye dusundum.. Cevap için teşekkürler..

 2. Yeni numarayla vatsap nasıl indirebilirim ne yapsam aktif olmuyor

 3. Vatsabımı aktif hale getiremiyorum

  • 17/03/2021

   Eğer whatsapı sildiyseniz Aynı telefon no ile tekrar whatsapp kurabilirsiniz. Ancak eğer yedekleme yapmadıysanız hiç bir veriyi geri yükleyemezsiniz. EĞER WHATSAP HESABINIZI KOMPLE SİLDİYSENİZ YEDEKLEME VERİLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇ BİR VERİYİ GERİ GETİREMEZSİNİZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir