1. Anasayfa
  2. Blog

2024’de Ünlü Türk giyim markası Defacto, yabancılara mı satıldı?

2024’de Ünlü Türk giyim markası Defacto, yabancılara mı satıldı?

Defacto2

Türkiye’de hem Borsa İstanbul’da ve hem borsa dışındaki birçok firmate yatırımı bulunan ve para sihirbazı olarak anılan Mobius, ‘cin çıkarma’ reklam filmiyle dikkat çeken hazırgiyim markası Defacto’nun yüzde 8-9’luk hissesini satın aldı.

Gelecek vaat eden pazar ve firmalere yaptığı yatırımlarla küresel finans çevrelerinin Indiana Jones’u olarak tanınan 41 milyar dolarlık parayı yöneten Franklin Templeton’ın kurucusu Mark Mobius, Türkiye’deki yeni yatırımıyla ‘cin’ çıkaracak. Habertürk’ten Sefer Yüksel’in haberine göre, Türkiye’de hem Borsa İstanbul’daki hem de borsa dışındaki birçok firmate yatırımı bulunan Mobius, şimdi de jean’a savaş açan ve “cin cin çıkacak cin çıkacak” şarkılı reklamlarıyla akıllarda kalan hazırgiyim markası Defacto’ya ortak oldu. Ünlü yatırımcının Defacto’nun yüzde 8-9’luk hissesine ortak olduğu öğrenildi.

Defacto’nun ortaklık yapısı!

Ünlü giyim mağazası Defacto bir Türk firmai. Toplamda 50.000.000,00 TL sermayeli firmain son alınan habere göre yüzde 8-9’luk hissesini ABD’li marka Mobius satın aldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir