1. Anasayfa
  2. Blog

Knock Code Nedir? 2024

Knock Code Nedir? 2024

Knock Code Nedir?

Günümüzde akıllı telefonlar ile gelişen çeşitli güvenlik ve şifreleme yöntemlerinden biri olan Knock Code nasıl kullanılır öğrenelim.

Knock Code bazı akıllı telefonlarda bulunan ve telefonlarımızın güvenliğini sağlayan bir ekran kilidi seçeneği. Genellikle telefonlarda kullanılan şifreleme ve güvenlik türleri PİN, Mazelock gibi çeşitli kilit seçenekleri kullanılıyor. Knock Code diğer şifreleme ve kilit yöntemlerine göre daha fazla güvenli ve çok daha pratik bir kullanım sergiliyor. Ayrıca Knock Code şifreleme ve kilit sisteminde 86.000 birbirinden farklı şifreleme ve kilit kombinasyonu sergileyerek güvenliği üst dereceye çıkarıyor.

 Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code şifreleme ve kilit sistemi telefonunuzun ekran kilidi kilitliyken yani telefonunuzun ekranı kapalıyken çalışır duruma gelir. Knock Code şifreleme ve kilit sistemini destekleyen akıllı telefonunuzun daha önceden ayarlamış olduğunuz şifreleme kombinasyonu ile giriş yaptığınızda, telefonunuzun ekran kilidi açılmış olacaktır; aksi taktirde şifre kombinasyonunu yanlış girdiğiniz halde telefonunuzun ışığı dahi yanmayacaktır.

Knock Code Nasıl Aktifleştirilir ?

Knock Code aktifleştirmek için öncelikle telefonunuzun Knock Code şifreleme ve kilit yöntemini desteklemesi lazım. Eğer telefonunuz Knock Code Şifreleme ve kilit yöntemini destekliyorsa aşağıda belirtilen adımları izleyerek aktifleştirebilirsiniz.

1 ) Telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.

2 ) Güvenlik bölümüne giriyoruz.

3 ) Bu bölümde giriş yöntemine giriyoruz.

4 ) Giriş yöntemi kısmından Knock Code seçeneğini işaretleyerek kendi kombinasyonunuzu oluşturduktan sonra aktifleşecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir