1. Anasayfa
  2. Blog

Portekiz Oturma İzni ile Ailece AB Vatandaşı Olmanın Formülü

Portekiz Oturma İzni ile Ailece AB Vatandaşı Olmanın Formülü
Portekiz Oturma İzni ile Ailece AB Vatandaşı Olmanın Formülü

Çağdaş dünyada uluslararası ticaret ve iş dünyası global hareketlilik için çifte vatandaşlık programlarına yöneliyor. Dünyada pek çok ülke hibe yöntemiyle pasaport veriyor. Böylece vize sorunu ortadan kalkıyor.

Ancak, daha köklü ve devamlılığı olan bir yöntem ise AB vatandaşlığı almak. Avrupa vatandaşlığı alındığında AB ülkelerinin hepsinde yaşamak, çalışmak, okumak ve tüm sosyal haklara sahip olma özgürlüğünü kazanmak mümkün. Üstelik hibe değil, yatırım olanağıyla.

İşte Portekiz Oturma İzni bu özgürlüklere götüren bir yoldur. Yaygın ismi Portekiz Golden Visa olan Portekiz Oturum İzni yatırım yapma karşılığında önce Portekiz’de oturma izni ardından ise 5 yıl sonra vatandaşlık hakkı verir. Portekiz vatandaşı olmak AB vatandaşı olmak demektir. Portekiz pasaportu alındıktan sonra tüm Schengen ülkelerinde oranın vatandaşıyla aynı haklara sahip olunur. Bir Portekiz vatandaşı olarak dünyada 188 ülkeye vizesiz seyahat edebilir; Paris’te, Berlin’de, Amsterdam’da veya Viyana’da bir AB vatandaşı olarak çalışabilir, iş kurabilir, okuyabilir, yaşayabilirsiniz. Hiçbir kısıtlama veya engel olmadan uçak biletinizi alıp doğrudan seyahat edersiniz. Aile fertleriniz istedikleri ülkede okuyabilir, çalışabilir, mülk sahibi olabilir. Yatırımlarınız size Euro gelir sağlar, siz de yaşadığınız ülkenin sosyal haklar avantajlarından faydalanırsınız.

Portekiz Oturma İzni Şartları Nelerdir?

 Portekiz Oturma İzni alabilmek için önce Portekiz’de bir yatırım yapmak gereklidir. Portekiz ev alana oturma izni vermektedir. Bu gayrimenkul yatırımı Golden Visa koşullarına uygun bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için Portekiz hükümetinin belirlediği kurallar vardır. Bu kurallar yeni yasayla birlikte yatırımcı için çok daha verimli hale gelmiştir. Baştan tanımlı, yüksek verim sunan merkezlerde, hukuka ve usule uygun bir biçimde kontratlarla güvence altına alınmış, kat mülkiyet tapulu mülk edinmek ve bundan kazanç sağlamak mümkündür. Bu kapsamda 280K, 350K, 400K ve 500K eur kategorilerinden birini seçerek yatırım yapılır ve böylece Portekiz Oturum İzni şartları yerine getirilmiş olur. Lizbon ve Porto gibi büyük şehirlerin merkezlerinde verimli turistik gayrimenkul yatırımı yaparak turizm ülkesi Portekiz’de kazanç sağlanır.

Portekiz Oturma İzni İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Portekiz Oturma İzni İçin Gereken Belgeler:

  • Sabıka kaydı
  • Evlenme belgesi
  • Doğum belgesi
  • TC kimlik
  • Pasaport
  • Yerleşim yeri belgesi

Portekiz’de yasaya uygun bir şekilde ilerlemek ve güvenle doğru yatırımı yapmak için Portekiz Golden Visa danışmanlık şirketi EUPorto’dan destek alabilirsiniz. EUPorto, doğuştan Portekizli-Türk olması sebebiyle lokal bilgi ve piyasa hakimiyetine sahiptir. Lizbon ve civarı, Porto ve Algarve bölgesinde en verimli ve güvenli gayrimenkul seçeneklerini sunar. Portekiz Altın Vize kapsamındaki tüm yatırım türleri ve kategorilerinde zengin bir portföye sahiptir. Minimum 280.000, 350.000, 400.000 ve 500.000 Euro tutarında getiri sağlayan gayrimenkul ve anapara korumalı/teminatlı Portekiz yatırım fonları sunar. Butik bir danışmanlık hizmetiyle yatırımcının hedefine yönelik en verimli ve güvenli seçenekler üzerinden yatırımcının tercih yapmasında destek olur. Golden Visa Portekiz oturum izni için tüm operasyonel kapsamda A’dan Z’ye işlemleri koordine eder. Bilgi ve iletişim için: www.euporto.com adresini ziyaret edebilir, Instagram ve Facebook’ta euportocom hesabını takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir