Yerliteknoloji
  1. Anasayfa

Siteye girince direkt “indiriyor” sorunun çözümü burada!?


488 görüntülenmeNedir
0

Bazı durumlarda aniden karşımıza çıkan siteye girince direkt bir dosyanın indirilmesi sorounun çözümüne kısaca çözün bulmaya çalışacağız. Öncelikle lafı uzatmadan çözüme gidelim. Eğer sizinde sitenize girince hemen bir dosya indiriyorsa sorun PHP’de olabilir. Büyük bir ihtimal de diyebiliriz. PHP açık olmadığı yada yanlış yapılandırıldığı için boş bir dizin döndürüp dosya indirtiyor.

Çözüm ise:

Site yönetim paneline girip, bu cpnael olur, pleski olur vps olur v.s. PHP ayarlarını bulmanız gerekiyor. Örneğin Plesk için Site adına tıkladıkdan sonra PHP Ayarları yazar. Oraya tıklamanız gerekiyor.

PHP ayar yerini bulduktan sonra burda ki PHP desteği yazan yeri bulup yanında tik yoksa orayı işaretleyip tamam diyoruz. Yani PHP’yi açıyoruz. PHP Zaten açıksa türünü değiştirip FastCGI v.b. yapıyoruz tamam diyoruz.

Sorunun çözülmüş olması gerekiyor.

 

Eğer çözülmedi ise 2.çözüm farklı tarayıcı da deneyin. Ön bellek sorunu olabilir. Mobilden girip bakınız, mobilde sorun yoksa ön belleği temizleyin.

Karargaht Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 05/11/2023

Adblock Tespit Edildi!

Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı ister misiniz? Eğer reklamlarımızı görüntülerseniz sizin için daha kaliteli içerikler üretmeye devam edebiliriz.

Kapattım