1. Anasayfa
 2. İş Fikirleri

2024 Pilavcı Dükkanı Açmak Gerekli belgeler ve maliyeti

2024 Pilavcı Dükkanı Açmak Gerekli belgeler ve maliyeti
PİLAVCI AÇMAK

Pilavcı dükkanı açmak hala mantıklı mı? Bu işte para var mı? Popüler işletme iş fikirlerinden biri olan pilavcı açmak’a yakından bakıyoruz.

Günümüzde birçok girişimci hala ne iş yapacağı konusunda karar verememekteler. Oysa elini çabuk tutup tavuk pilav dükkanı açanlar şimdiden köşeyi döndüler. Pilavcı dükkanı açmak günümüzün en karlı işlerinden olmaktadır. Bunun yanında zahmeti de oldukça az bir iştir. Adeta başlı başına tavuk pilav ikilisi süper bir fast food haline dönüştür.

Bazı illerimizin birçok köşe başında artık tavuk pilav satışı yapan dükkanlar görmek mümkün olmaktadır. Esasında tavuk pilav ikilisi zaten Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde artık yapılan bu iş adeta bayilik sistemine dönüşmüştür. Birçok firmanın bayiliğini almak için oldukça yüklü bedeller ödemeniz bile gerekebilmektedir. Fazla bir sermaye gerektirmeyen bu işten oldukça fazla kazançlar elde edebileceksiniz. Elimizden geldiğince pilav dükkanı açmak isteyenler için bilinmesi gereken ne varsa bu yazımızda yazmaya çalıştık.

Pilav Standı Açabilmek İçin Neler Gereklidir?

İşin gerçeği pilav standı açmanız için iyi bir pilav ve yine lezzetli tavuklar temin etmenin dışında çok fazla bir şey bulunmamaktadır. Pilav standı açabilmek için neler gerekli sorunuzun cevabı olarak öncelikle ya bir el arabası ya da güzel bir panelvan tarzı arabanız olması gerekmektedir. Bunun yanında yine bağlı bulunduğunuz belediyenin şartlarına da uymanız gerekli olmaktadır.

Çünkü bazı belediyeler seyyar satış yapabilmek için onay şartı koşmaktadır. Fakat bizim buradaki asıl hedefimiz bu tarz stantlar yerine kalıcı bir dükkan açmanız olmasıdır.

Hijyen koşullarına daha rahat uyulan bir dükkan toplumun hemen her kesimine çok daha iyi bir şekilde hitap edecektir. Çünkü birçok vatandaş bazı durumlarda hijyen koşullarından dolayı seyyar arabaları tercih etmemektedir. Bu yüzden bizim size tavsiyemiz çok daha profesyonel bir tercih olan pilavcı dükkanı açma fikrine yönelmenizi sağlamaktır.

Pilavcı Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Eğer maddi gücünüz fazla yoksa sizler için düşük bir sermaye ile açılabilecek olan en karlı işlerden birisi pilavcı dükkanı açmak olacaktır. Ekonomik açıdan sizi fazla zorlamayacak olan bu girişim sayesinde emeğinizin karşılığını da anında almaktasınız. Eğer herhangi bir dükkan açmayı düşünüyorsanız bizim size tavsiyemiz kesinlikle bu olacaktır.

Pilavcı dükkanı ile orta ya da yüksek seviyede bir gelir elde edebilirsiniz. Elbette ki birçok gıda sektöründe olduğu gibi bu sektörde de hijyen, kaliteli hizmet anlayışı ve profesyonellik çok önemli olmaktadır.

İnsanlar beğendikleri mekana her zaman gelmek isteyecekleri gibi yanlarında eş ve dostlarını da getireceklerdir. Buda doğal olarak sizlere oldukça yüksek kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun tersi de mümkün olmaktadır, eğer siz işinizi severek ve düzgün yapmazsanız pilavcı dükkanı açmak karlı mı sorusunun cevabı ister istemez olumsuz olacaktır.

Pilavcılar Ne Kadar Kazanıyor?

Her şeyi düzgün ve güzel yaptığınızı varsayarsak bir pilavcı dükkanı ortalama 15.000-25.000 TL arası kar bırakmaktadır. Bu yazdığımız rakam ortalama olup, bu rakamın çok çok üstüne çıkan dükkanlarda mevcut olmaktadır.

Gördüğünüz gibi pilav dükkanı en düşük sermaye ile sizlere en çok kazanç sağlayan işlerden bir tanesi konumundadır. Birçok girişimci düşük sermayeleri ile açacakları farklı işlerde düşük ya da orta seviye gelir elde derken, pilav dükkanlarında bu oran katlanmaktadır. Ancak elbette ki tüm bunlar kendi kendine olmayacaktır.

Tüm söylemiş olduğumuz bu kazançlar sizin azimli ve istikrarlı çalışmalarınız neticesinde olacaktır. Bu yüzden kesinlikle işinizden taviz vermeden ve başarılı bir çalışma neticesinde pilavcı dükkanı kazançlı mı sorunuzun cevabını kendiniz göreceksiniz. Hatta yaptığınız başarılı çalışma neticesinde kazandığınız paraya kendiniz bile hayret edeceksiniz.

Birçok girişimci işinin başında durmadığı ya da yeterince ilgilenmediği için kapatmak zorunda kalmaktadır. Her işte olduğu gibi bu işte de severek yapma ve azimle çalışma esas olmaktadır. Şu kuralı asla unutmayın ki, bütün başarılı işlerin ardında çok çalışan ve azimli kurucular bulunmaktadır.

2024 Pilavcı Dükkanı Açmak Gerekli belgeler ve maliyeti 1
PİLAVCI AÇMAK

Pilavcı Dükkanı Açmanın Püf Noktaları

Hemen her işte olduğu gibi bu işte de bazı belli başlı kurallara ve püf noktalara hakim olmanız gerekmektedir. Çünkü bu sektörde size asıl başarıyı getirecek olan bu püf noktalar olacaktır. Sizlere püf nokta olarak ilk tavsiyemiz madem taşınmaz bir dükkanda bu işi yapacaksınız devamlılık esas olmalıdır.

Çünkü insanların o dükkana alışma sürecini hesaba katmanız gerekmektedir. İlk başlarda işiniz yolunda gitmeyebilir ve kazancınız beklediğiniz gibi olmayabilir. Fakat bu gibi sektörlerde devamlılık esas olup, siz işinizi düzgün yaptığınızda zamanla işlerin yoluna girdiğini göreceksiniz.

Pilavcı dükkanı açmanın püf noktaları arasında demek ki ilk kural devamlılık ve azim olmaktaymış. Zaten insanlar sizin pilavınızı ve tavuğunuzu beğenirse artık sizin müdaviminiz olacaklar demektir. Buda otomatikman sizin kazancınızın katlanacağı anlamına gelecektir.

Bir diğer kural ise dükkanınızın hijyenik açıdan çok temiz olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü insanlar gıda gibi sektörlerde temizliğe çok dikkat etmektedirler. Mümkünse hemen her şeyiniz göz önünde ve şeffaf olsun. Bu insanların size olan güvenini artıracaktır.

Bir başka önemli nokta ise sürekli pilav çeşidinizi ya da tavuk markanızı değiştirmemeye özen gösterin. Mümkünse ilk başta açarken araştırmanızı iyi yapın ve en güzel pilav markası ve tavukla işe başlayın ve bu şekilde devam ettirin. Çünkü insanlar her geldiklerinde aynı lezzeti bulmak isterler. Pilavcı dükkanı açmanın püf noktaları arasında bulunan bu kuralda oldukça önemli olmaktadır. Başta sizde dahil hemen hiç kimse her gittiğinde farklı bir tatla önüne gelen pilav ve tavuktan zevk almayacak ve bir önceki yediği tadı arayacaktır.

Arabayla Meyve Sebze Satmak Para Kazandırır Mı? 2024

Pilavcı Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Nihayetinde bir iş yeri açmak için neler yapmanız gerekiyorsa pilavcı dükkanı açmak içinde aynı şeyler gerekmektedir. Peki bunlar neler olmaktadır?

 • Öncelikle bağlı bulunduğunuz belediyeye iş yeri açma başvurusunda bulunmalısınız.
 • Esnaf ve Sanatkarlar odasına kaydınız olmalı
 • Vergi levhanızı ve iş yeri açma ruhsatını çıkartmalısınız.
 • Bunların yanında hijyen belgesi gibi gerekli olan belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Yine dükkanınız için sabit bir telefon numarası almanız gerekli olmaktadır.
 • Yine pilavcı dükkanı açmak için gerekenler arasında açacağınız mekan için iş yeri tabelası yaptırmanız gerekmektedir.
 • Bu tür resmi işlemlerin haricinde dükkanınızın fiziki şartlarını düzenlemeniz ve masa sandalye gibi eksikleri gidermeniz gerekecektir.

Pilavcı Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Pilavcı dükkanı açmak günümüzde birçok farklı alana göre çok daha az maliyetli olmaktadır. Birçok markanın bayiliğinde alabilmektesiniz. Bu tür bayilikler ortalama 400.000 Türk Lirası ile 800.000 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Bu şekilde hemen her tür iç dizaynı bayiliğini almış olduğunuz kişiler ayarlamaktadır. Fakat siz bu işi kendi başınıza yapmak isterseniz o zamanda dükkanın büyüklüğüne ve yerine göre ortalama 50.000 ile 100.000 arasında dükkanınızı açabilmektesiniz. Pilavcı dükkanı maliyeti farklı alanlardaki birçok dükkan maliyetine göre çok daha uygun olmaktadır.

Uygun olduğu kadar aynı zamanda diğerlerine göre de çok daha kazançlı olmaktadır. Şayet yeni bir iş kurmak gibi düşünceniz var ise kesinlikle hiç düşünmeden pilavcı dükkanı açmanızı tavsiye ederiz. Ancak dükkan açacağınız mekanın kesinlikle işlek bir yerde bulunmasına büyük özen göstermelisiniz.

Pilavcılık İşinde Kaç Para Var Videosu

Aşağıdan Pilavcı dükkanı yorumlarını ekleyerek kendi görüşünüzü belirtebilirsiniz.

Uyarı: Burada anlatılanlar (ciro, kar, kazanç, maaş, sermaye v.b) internet ortamında kolayca bulunabilen kaynaklardan derlenerek elde edilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir. Verilerin doğruluğu garanti edilemez.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. Çok mantıklı bir fikir iş yeri açmayı düşünüyordum pilav dükkanı açma fikri için teşekkürler minnettarim

 2. Faydalı bilgiler için teşekkürler toplumu bilgilendirmek güzel birşey sayenizde daha bilgilendim minnettarım

 3. Faydalı bilgiler için teşekkürler böyle içeriklerin daha fazlası gelmesi güzel olur

 4. 08/02/2022

  Ülkemizde pilava olan sevgi ve bağlılık aşikar. Verilen olumlu ve güzel ip uçları ve tavsiyelerle güzel bir iş kurulabilir.

 5. 18/01/2022

  Gayet güzel faydali bilgiler var

 6. 05/01/2022

  Baya mantıklı bir iş fikri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir