1. Anasayfa
  2. Sinema

Efsane film “The Matrix” için süpriz gelişme!

Efsane film “The Matrix” için süpriz gelişme!
The matrix 4 oyuncuları

1999 yapımı bilim kurgu efsanlerinin başında gelen The Matrix filmi için ilginç gelişmeler yaşanıyor. Olumlu mu olumsuz mu karar sizin…

Beyaz perdeye çıktığı ilk günlerde tüm dünyayı kendine hayran bırakan ve sinema sektörü adına bir dönüm noktası olarak kabul edilen The Matrix filmi için “yeniden çekiliyor” haberleri yüksek sesle kulağımıza gelmeye başladı.

Hollywood Reporter’in özel haberine göre, efsane 3’leme serisi The Matrix’i yeniden çekme çalışmaları ufaktan başladı. Habere göre ünlü aktör Michael B. Jordan’un başrol olarak düşünüldüğü ancak bir netlik kazanılmadığı söyleniyor.

The Matrix filminin yazar ve yönetmenleri olan Wachowski kardeşler yeni Matrix filminde olmayacak. Ancak  fimin yapımcı firmai Warners ise Wachowski kardeşlerin projeye dahil olması için çalışıyor.

Yeni Matrix’in senaryasonun ise Elektra, Yenilmezler, X-Men gibi filmlerin yazarı olan Zak Penn’in yapacağı konuşuluyor.

Uzun lafın kısası Warners Bros firmai yeni bir Matrix filmi yapacak ve ilk filmin yönetmeni, senaristi, başrol oyuncusu bu filmde olmayacak. Bütün bunlar göz önüne alındığında filmin hayranları tam bir hayal kırıklığına uğrayacak gibi. Matrix filmi Neo ile, Trinity ile, Morpheus ile özdeşleşmişken bu karakterlerin olmaması yada bambaşka kişilerin oynaması filmin tadını açıkçası kaçıracaktır.

Bu haberler şimdilik bir olduğunu söyledikodu olsa da şu ana kadar çıkanlar arasında en gerçekçisi gibi duruyor. Bakalım önümüzde ki günlerde yeni detaylar gelecek mi yada bu haberler tamamen yalanlanacak mı…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir