1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Android Telefonlarda Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Android Telefonlarda Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Telefonlarla uğraşırken bazen bir resmi, videoyu yada dosyayı gizlemek istiyoruz. Sonrada gizli dosyaları görünür yapmak istiyoruz 🙂 Gizlenen klasörü bulamıyoruz, gizlenen dosyayı geri getirmekte zorlanıyoruz.

Peki Android Akıllı Telefonda Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Eğer bir Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıyorsanız yabancılardan saklamak istediğiniz bazı özel dosyalarınızın olması gayet normaldir. Kişisel bilgilerinizin ve dosyalarınızın yabancı birinin görmesi hiçbir birey için hoş bir tutum değildir. Android dosya gizleme özelliği ile telefonunuza fazladan bir uygulama yükleme ihtiyacı hissetmeden sadece Android telefonda dosya gizleme özelliği ile bunu yapmak mümkündür. Tabi ki sonrasında tekrar bu dosyaları görünür yapmak da çok kolay olmaktadır.

Android Akıllı Telefonda Dosya Nasıl Gizlenir?

Şahsi telefonumuzu yabancı birinin kurcalaması ve görmesini istemediğimiz dosyaları bilgileri görmesi hiç hoşumuza gitmez. İşte bu hoşnutsuzluğu yaşamamak için özel dosyalarımızı ve kişisel bilgilerimizi gizlememizin kolay yolu bu satırların devamında yazmaktadır.

WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir?

            Android akıllı telefonda dosya gizleme yapmak için öncelikle depolama yaptığımız dosyanın adını üstüne basılı tutarak yeniden düzenlemeli(yeniden adlandır ) ve yeni adın başına nokta koymamız gerekmektedir. Dosyaya verilen adın başına konulan nokta işareti o dosyanın görünmez olmasını sağlayacaktır. Bu işlem tabletlerde de uygulanabilmektedir. Bu sayede yabancılar ilk bakışta gizlenen dosyaları görmeyecektir.

Android Telefonlarda Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır? 1
Gizli dosyalar android

Android Telefonda Gizlenen Dosyanın Görünür Olması!

Android telefonda gizlenen dosyayı açma işlemi yapmak için gizlenen dosyayı, dosya yöneticisinde bulmak ve o dosyayı açmak gerekmektedir. Sonrasında sağ üst köşede bulunan menüden “Ayarlar” yada “Settings” açılmalıdır. Son olarak “Gizli dosyaları” göster yada “Hidden files” seçeneğinin yanındaki kutuya tik işareti konmalıdır. Böylelikle Android telefonunuzdaki tüm gizli dosyalarınız gizlilikten çıkıp görünür olmuştur.

Facebook da canlı yayın yorumları nasıl kapatılır? 

Youtube’a Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonu Ekleme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 07/12/2021

    Gizli sistem dosyalarini göster dediğim halde eskiden göstermesine rağmen şuan göstermiyor.Baska bir yolu var mıdır?

    • 08/12/2021

      Telefonu açıp kapatınız ve tekrar deneyin. Yine olmazsa telefona format atmayı deneyin (yedekleri alarak)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir