1. Anasayfa
 2. Wordpress

2024 WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü!

2024 WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü!
Wordpress-404-Not-Found-Hatasİ-ve-cozumu

WordPress güçlü bir CMS’dir. Bazen hafif bir ince ayar web sitenize erişilemez hale getirebilir.

Bununla birlikte, herhangi bir WordPress problemi için bir çözüm bulmak son derece kolaydır. Geçmişte WordPress kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldık. Çoğu WordPress kullanıcısının bir noktada karşılaştığı başka bir yaygın sorun, 404 Hatası döndüren WordPress gönderileridir. Bu yazıda size 404 hatası döndüren WordPress hatalarının nasıl düzeltileceğini göstereceğiz.

WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü

Genellikle bu senaryoda, bir kullanıcı WordPress yönetici alanına, blog ana sayfasına erişebilir, ancak tek bir yazıya erişirken 404 not found hatası (404 bulunamadı) hatası alır. Her şeyden önce, yayınlarınızın hala orada ve tamamen güvenli olduğu çoğu zaman panik yapmayın. Bu genellikle .htaccess dosyanız silinirse veya yeniden yazma kuralları ile ilgili bir sorun çıkarsa oluşur. Yapmanız gereken şey, kalıcı bağlantı ayarlarınızı düzeltmektir.

Video öğretici

Videoyu beğenmiyorsanız veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

Ayarlar » Kalıcı Bağlantılar’a gidin ve sadece Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın. Hepsi bu kadar.

Bu WordPress 404 Not Found Hatası çözümü için, kalıcı bağlantı ayarlarınızı günceller ve yeniden yazma kurallarını temizler. Çoğu durumda bu çözüm WordPress gönderileri 404 hatasını düzeltir. Ancak, sizin için işe yaramazsa, muhtemelen .htaccess dosyanızı elle güncellemeniz gerekir.

.Htaccess Dosyanızı Ekleyin

Sunucunuza FTP kullanarak giriş yapın ve / wp-content / ve / wp-include / gibi klasörlerin bulunduğu aynı konumda bulunan .htaccess dosyasını değiştirin . Yapabileceğiniz en kolay şey, izinleri 666 olarak değiştirerek dosyayı geçici olarak yazılabilir yapmaktır. Ardından orijinal çözümü tekrarlayın. İzinleri 660 olarak değiştirmeyi unutmayın. Bu kodu .htaccess dosyanıza el ile de ekleyebilirsiniz:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Yerel Sunucular için WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü

Tasarımcılar ve geliştiriciler genellikle WordPress’i bilgisayarlarına test amacıyla yerel bir sunucu kullanarak yüklerler. Güzel kalıcı bağlantılar kullanmak istiyorsanız, MAMP, WAMP veya XXAMP’ınızın Apache yapılandırmasında rewrite_module özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

Umarız bu makale WordPress’te 404 hatası veren gönderileri çözmenize yardımcı olmuştur. Bu çözüm sizin için işe yaradı mı? İşe yarayan başka bir çözümünüz var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda paylaşın. Bu makaleyi, bu sorunla karşılaşan kullanıcılar için kapsamlı bir kaynak yapmak istiyoruz.

Yararlanılan Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 26/03/2023

  Yeni wordprescicyim..
  yerelde çalısan hosting de anasayfa harici çalışmıyordu..
  manuel olarak yukardaki kodları .htacces dosyasına yazınca tüm linkler düzeldi..

  tesekkürler

 2. .htaccess dosyam böyle ama değişiklik yaptığımda halen hata alıyorum. ne yapabilirim 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir