1. Anasayfa
 2. İnternet Haberleri

Turkcell Rahat Nedir? 2024 Kampanya ve Tarife Detayları

Turkcell Rahat Nedir? 2024 Kampanya ve Tarife Detayları
Turkcell Rahat

Turkcell rahat kampanyası nedir, ne değildir? İşte tüm detaylar…

Turkcell Rahat Nedir?

Turkcell rahat bir tarifedir. Bu tarife ile adeta faturasız bir hat kullanıyor gibi ihtiyacınız olduğunda paketlerinizi kullanın ve faturalıda olduğu gibide ay sonunda ödeyin. Turkcell Rahat ile akıllı limit teknolojisi sayesinde artık hemen herkes, ay sonunda ne kadar para ödeyeceğini bilmektedir.

Bu yazımızda bu yeni kampanya ile ilgili hemen her tür bilgiye sahip olabileceksiniz. Limitinizde hâlihazırda durmakta olan mesajlaşma, konuşma, mobil, yurtdışı ya da internet paketlerinden istediğinizi alabileceksiniz.

16.05.2019 tarihinde hayata geçen Turkcell Rahat Tarifesi’ne şimdi geçmenin tam zamanı olmaktadır. Bu tarifeye geçen bireysel müşterilere birçok hediye kampanyaları sunulmaktadır. Yazımızın ilerleyen kısımlarında sizlere bu kampanyalardan detaylı olarak bahsedeceğiz.

Bu tarifeden yeni hat alımı, numara taşıma, faturasızdan faturalı hatta geçenler ya da faturalı başka tarifelerden geçiş yoluyla gelen müşteriler yararlanabilmektedir.

Turkcell Rahat Tarifesi kampanyasına geçen müşteriler, tarife kapsamında rahatlıkla paketlerden yararlanabileceklerdir. Bu tarifeden yararlananlar tarife süresi boyunca Turkcell’in diğer kampanyalarından yararlanamayacaklarıdır. Satın alacağınız rahat paketler doğrudan faturanıza yansıtılırken, rahat ek paketler ise peşin ya da kredi kartı ile alınabilecektir.

Yine bu tarife ile ilgili kafanıza takılan her tür cevabı Turkcell’in kendi sitesinden de bulabilirsiniz. Burada özellikle belirtmek istediğimiz bir diğer nokta ise paket dışı kullanım yapılamamaktadır. Paketiniz bittiğinde rahat ek paket alabileceksiniz. Şayet tüm paketleriniz biterse acil yardım dışında başka hiçbir arama yapamayacaksınız.

Turkcell Rahat Tarifeleri

Turkcell Rahat Nedir? 2024 Kampanya ve Tarife Detayları 3Turkcell Rahat Yeni Müşteri Paketleri

 • Evet, birbirinden eşsiz ve süper olan tarifelerden bir tanesi Turkcell Rahat Fırsat 3GB Paketi olmaktadır. Faturasız gibi rahatlıkla kullanabileceğiniz bu paketi istediğiniz gibi kullanın ve ay sonunda ödeyin. Üstelik taahhüt vermek zorunda da değilsiniz. Bu tarife 16.05.2019 tarihinden itibaren kullanıcılarına yurt içi her yöne 500 dakika, yurt içi her yöne 100 SMS ve 3GB vermektedir. İstifade edeceğiniz bu paket ise size KDV ve ÖİV dâhil 26,15 TL gibi bir fiyata verilecektir.

Bu özel paketten sadece numara taşıyanlar ve ilk kez yeni hat alarak Turkcell Rahat Tarifesine gelenler yararlanabilmektedir. Bunların haricinde yine bu paketten lansman tarihi itibariyle son 90 gün içerisinde Turkcell’den numara taşıma ile ayrılan müşteriler de yararlanabilmektedir.

Şayet Turkcell Rahat Fırsat 3GB Paketi için gerekli koşulları sağlıyorsanız, ilk ay paket hattınıza otomatik olarak tanımlanmaktadır. Bundan sonrasında ise siz kendiniz dilediğiniz bir zamanda aylık olarak alabilmektesiniz.

Eğer her ay düzenli olacak şekilde paket alanlar, bu alımlarını SMS yoluyla dilediklerinde kolaylıkla iptal ettirebilecekler. Paket fiyatlarına ÖİV ve KDV dâhil olup, telsiz ruhsat ücreti ile telsiz kullanım ücreti dâhil değildir.

Bu tarifeye geçmenizle birlikte bu paketi 12 ay boyunca dilediğiniz zaman alabilirsiniz. Bir diğer güzel yani ise almış olduğunuz paket bittiğinde, ön ödemeli olarak ek paket satın alabilmektesiniz. Paket süresi aylık olup, aynı ay içerisinde ancak bir paket alabilmektesiniz.

Turkcell Rahat Fırsat 3GB Paketi sizlere paket içerisinde verilen 4.5G şebekesinde maksimum hız olarak 100mbps sunmaktadır. 3G şebekesinde ise maksimum hız olarak 63.2mbps sunmaktadır.

Sizlere verilen bu paketteki bitmeyen kampanyalarınız bir sonraki aya devretmemektedir. 444’lü, 755’li ve 1 ile başlayan ücreti numaralar paket kapsamı dâhilinde yer almaktadır. Bunların haricindeki 118’li numaralar, yarışma servisleri, kısa numaralar, sohbet hatları gibi yerler ise paket kapsamı dışındadır.

Turkcell Rahat Nedir? 2024 Kampanya ve Tarife Detayları 4

Hazır Kart’tan Turkcell Rahat’ Geçiş Paketleri

 • Bir diğer tarifesi ise sizlere bambaşka ayrıcalıklar ve özellikler sunmaktadır. Turkcell Rahat Plus 1GB Paketi ile uygulamalarda geçerli olacak 20 GB internete kavuşmaktasınız. Bu tarife sayesinde Bip’ten Bip’e canınızın istediği kadar konuşun, mesajlaşın ya da paylaşın. Hiçbir sıkıntınız olmayacaktır.
 • Sizler için birçok hediye sunan bu tarifede Fizy’de geçerli olacak 5GB internet ile müzik keyfini doyasıya yaşayacaksınız. Bunun yanında yine bu tarifelilere özgü 5GB Lifebox internet hediyesi ile doyasıya depolama yapabilirsiniz.
 • Sizler için Dergilik’te geçerli 5GB internet ile istediğiniz kadar dergi ve gazete okuyabilirsiniz.
 • Twitter ve Facebook için sizlere 2GB internet imkânı sunulmuş olup, doyasıya tadını çıkarın.
 • Bitmedi tabi ki yine Yaani’de geçerli olacak olan 3GB internet ile doyasıya arama yapabilirsiniz.
 • Kampanya dâhilinde Bip’ten Bİp’e sınırsız konuşabilirken, Bip’ten her yöne ise 1000 dakikanız olmaktadır.
Turkcell Rahat Nedir? 2024 Kampanya ve Tarife Detayları 5
Turkcell Rahat

Faturalı Hatlardan Rahat’a Geçiş Paketleri

Başka operatörlere ait faturalı tarifelerden geçiş yapanlar için oldukça uygun olan bir tarifesi bulunmaktadır. Turkcell Rahat Avantaj 3GB Paketi ile uygulamalarınızda geçerli 20 GB’lık bir internete kavuşabilmektesiniz.

 • Bu tarife ile Bip’ten Bip’e doyasıya sınırsız konuşun, paylaşımlarda bulunun ve mesajlaşın.
 • Bu tarife ile Fizy’de geçerli doyasıya kullanabileceğiniz 5GB internetiniz olmaktadır. Artık müziğin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.
 • Sizler için 5GB’lık bir internet Lifebox’ta kullanın diye hediye edilmiştir. İstediğiniz kadar depolayabilirsiniz.
 • Dergilik’te kullanabileceğiniz yine 5GB internet paketiniz bulunmakta olup, gazete ve dergilerinizi rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Twitter ve Facebook için geçerli 2GB internet sizlere bu tarifede hediye edilmiştir. Yine Yaani’de doyasıya kullanabileceğiniz 3GB internet hediyeniz olmaktadır. Tüm bunların haricinde Turkcell Rahat Avantaj 3GB Paketi sayesinde Bip’ten her yöne geçerli 1000 dakikanız olmaktadır. Üstelik hiçbir taahhütte bulunmamaktadır.

İşte Turkcell’in yeni sevimli karakterleri: Emocanlar!

Başvuru ve detaylar içi tıklayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir