1. Anasayfa
  2. İnternet Haberleri

Ünlü teknoloji mağazaları Gold ve Hızlıal.com battı mı?

Ünlü teknoloji mağazaları Gold ve Hızlıal.com battı mı?

Bugün çıkan haberlere göre Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazalarından biri olan Gold Teknoloji Marketleri batmak üzere.

Hürriyet’in iddiasına göre teknoloji marketler zinciri Gold ve internet iştiraki Hızlıal.com’un da aralarında bulunduğu 4 firma için Avukat Aysel Tan Uzuner imzası ile İstanbul Anadolu 4. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne iflas erteleme talebinde bulunuldu. İflasa adı geçen 4 firma: Gold Teknoloji Marketleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Metro Elektronik Dış. Tic. AŞ, GSA Saat ve Aksesuar Ticaret Limited Şti., (Hızlıal.com) Trend Mağazacılık İnternet Hizmetleri Kuyumculuk ve Dış Tic. AŞ.

Bu firmalerden en büyüğü olan Gold uzun yıllardır Türkiye’de teknoloji marketi hizmeti veriyor. Türkiye’nin hemen her yerinde mağazası bulunan firma son günlerde zor günler geçiriyor olabilir. Gold’un internet sitelerinden biri olan Hızlıal.com’da nette yer alan en büyük e-ticaret mağazalarından biri. İddiaya göre oda iflasın eşiğinde.

Dosyada yer alan bilgilere göre dört firmain toplam borcu 390 milyon lira olarak kayıtlara geçti. Mahkeme, başvurunun gerçekleştirildiğı gün ara karar verdi. Mahkeme, dört firma için de tedbir kararı verdi. Bu kararla birlikte firmaler icra takiplerine karşı korumaya alınmış oldu. Şirket yönetimlerinin alacağı her karar kayyum onayına tabi olacak. Bakalım önümüzde ki günlerde bu durum ile ilgili bir açıklama yapılacak mı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir