1. Anasayfa
  2. Blog

2024 En iyi Kur’an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları!

2024 En iyi Kur’an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları!

Mübarek Ramazan ayında ve sonrasında teknolojiden kopamıyorsanız, dini ihtiyaçlarınızı teknolojiden karşılayabilirsiniz. En iyi reklamsız, reklamlı ve internetsiz Kuran-ı Kerim Elif Ba öğrenme uygulamalarını listeledik…

11 ayın sultanı Ramazan ayında en çok eda edilen ibadetlerden biri olan Kur’an-ı Kerim, teknolojinin de hızla gelişmesi ile ceplerimize kadar girdi. Akıllı telefonların, tabletlerin, bilgisayarların bulunduğu her mecrada İslam dinin yüce kitabı Kur’an-ı Kerim’i okumak mümkün.

Ramazan ayı dışında da çokca rağbet gören bu uygulamalar ile dizi film müzik dışında hayatınıza farklılık katabilirsiniz.

Bizde hem Ramazan ayında hemde istediğiniz her an da Kur’an-ı Kerimi android telefonunuzdan, tabletinizden kolayca öğrenebileceğiniz, takip edebileceğinz, okuyabileceğiniz uygulamaları bir araya getirdik.

Aşağıda listesi bulunan Kuran-k Kerim Elif ba öğrenme uygulamaları ya hiç reklam içermiyor yada az reklam içeriyor. Sizin için reklam durumuna göre filtreleme yaptık.

Sıralama karışık yapıldı. En iyisi en başta değil, en sonda da olabilir, kendinize göre bir kaçını deneyip test etmeniz önerilir.

2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 3
Elif-ba-diyanet

1-Elif Ba

(Reklam yok)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan özel Kuranı Kerim uygulaması. 1 milyon’a yakın kişi tarafından indirilmiş ve Kur’an-ı Kerim’in meal ve tefsiriyle birlikte okunmasına yardımcı oluyor.

Android için indiriniOS için indirin2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 4
internetsiz-Kuran-2

2-İnternetsiz Kuran-ı Kerim

(Reklam içeriyor)

Adından da anlaşılabileceği gibi Kuranı Kerimi internete ihtiyaç duymadan takip edebilmemizi sağlayan ve 1 ile 5 milyona yakın kişi tarafından indirilen ve oldukça beğenilen dini uygulama.

Android için indiriniOS için maalesef kaliteli bir uygulama bulamadık2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 5
Kuran-ogreniyorum-3

3-Kur’an Öğreniyorum

(Reklam içeriyor)

Yine adı üzerinde olan bir uygulama. Kuranı Kerim’i öğretme amacı olan bu uygulama ile yüce kitabımızı öğrenmek daha kolay. 500 bine yakın indirme sayısına ulaşan uygulama oldukça olumlu yorumu ile ücretsiz olarak Google Play’de yer alıyor.

Android için indirin – iOS için maalesef kaliteli bir uygulama bulamadık2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 6
Kuran-ezberleme-4

4-Kur’an Ezberleme

(Reklam yok)

Kuranı Kerim’i kolay yoldan ezberlemek isteyenler için hazırlanmış ve oldukça sevilen bir android uygulama. 500 bine yakın indirme sayısı ile dikkat çekiyor.

Bu Kuran-ı Kerim uygulamaları sadece Android cihazlara özel Google Play’de yer alan uygulamalardır. Apple iOS platformu için yukarıda ki uygulamalar bulunmayabilir.

Android için indiriniOS için indirin (Android sürümden farklı)


 


2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 7

5- Elifba Oyunu – Kuran Öğreniyorum

(Reklam içeriyor)

Oynatarak yani oyun oynatarak Eli Ba öğrenmenizi sağlayan oyunlu Kuran-ı Kerim Elif Ba uygulaması.

Android için indirin  iOS için maalesef kaliteli bir uygulama bulamadık2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 8
Tecvidli Kuran – 6

6- Tecvidli Kuran Elifbası

(Reklam yok)

Yüksek indirme sayıları ve olumlu yorumlar almış Elif Ba uygulamalarından bir diğeri. Tecvidli olarak öğretmeyi amaç edinmiş.

Android için indirin iOS için kaliteli uygulama bulamadık2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 9
Kuran-ı Kerim Elif Ba Oyunu

7- Elifba – Kuran Öğreniyorum Tecvidli

(Reklam içeriyor)

Yine eğlenceli şekilde akılda kalmasını sağlayan Tecvidli bir şekilde Kuran-ı Kerim Elif Ba öğretmeyi amaç edinen oldukça yüksek indirme rakamları ve olumlu yorumları olan bir diğer Kuran-ı Kerim öğrenme uygulaması.
Android için indirin – iOS için maalesef kaliteli bir uygulama bulamadık


2024 En iyi Kur'an-ı Kerim okuma ve öğrenme uygulamaları! 10

8-Ezan Vakti -Kuranı Kerim Pro 

(Reklam içeriyor)

5-10 milyon kişi tarafından indirilen Kuranı Kerim uygulamalarının başında geliyor. İçinde aradığınız hemen hemen her şey mevcut. Uygulamanın olumlu yorumu bir hayli fazla.

Android için indiriniOS için indirin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Diyanet’in internette http://kuran.diyanet.gov.tr/ linkinde sağ tarafta, bilgisayarlar için, değişik hocalardan Kur’an programı var. Program içinde çok güzel elif-ba eğitimi de var. Ayrıca, yine üstteki linkin sağ kısmında, internetten çalışan elif-ba eğitimi de var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir