1. Anasayfa
  2. Amazon

Amazon alışveriş güvenli mi? 2024 durumu

Amazon alışveriş güvenli mi? 2024 durumu
Amazon alışveriş güvenli mi

Eğer sizde Amazon’dan alışveriş yapacaksınız ancak Amazon alışveriş güvenli mi? Amazon güvenli mi diye merak ediyorsanız sizin için kısaca açıklayalım…

Öncelikle Amazon’u kısaca anlatalım:

Amazon nedir?

Amazon, tıpkı Google ve Facebook gibi bir teknoloji şirketidir ve çoğu büyük markada olduğu gibi menşei Amerika’dır. Amazon ağırlığı olarak eticaret sektöründe öncülük etmektedir ve dünyanın en büyük eticaret internet sitelerinden biridir. Bu tarz sitelere pazaryeri denilmektedir ve satıcı sadece Amazon değil isteyen herkesin kayıt olarak satış yapabildiği alışveriş sitesidir.

Amazon kimin? kime ait?

Üst paragrafta değindik ama biraz daha açalım. Peki amazon kime ait? amazon’un sahibi kim?

Wiki’ye göre Amazon şu şekilde tanımlanıyor: “Amazon: 5 Temmuz 1994’te Bellevue, Washington’da Jeff Bezos tarafından kuruldu. Şirket ilk olarak kitapların satıldığı bir çevrimiçi pazar yeri olarak ortaya çıktı, ancak zamanla elektronik araçlar, video oyunları, giyim, mobilya, yiyecek, oyuncak, ve mücevher satacak kadar genişledi. 2015’de, piyasa değeri açısından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli perakendeci şirket olarak Walmart’ı geride bıraktı.”

Peki Amazon güvenli mi? Alışveriş yapılır mı?

Eğer yukarıda ki bilgileri okuduysanız Amazonun güvenli olup olmadığı konusunda kararı vermiş olmalısınız 🙂

Amazon dünya çapında bir eticaret firmasıdır ve Türk eticaret pazaryerleri olan hepsiburada, n11, trendyol kadar güvenlidir. Ve gönül rahatlığı ile alışveriş yapılabilir.

Amazon.com.tr güveli mi?

Amazon.com.tr Amazon’un Türkiye için açtığı sitedir ve aynı şartlar, güvenilirlik amazon.com.tr için de geçerlidir. Amazon.com.tr tamamen güvenilir bir alışveriş sitesidir.

Amazon alışverişim ne zaman gelir?

Eğer Amazon’dan alışveriş yaparsanız, yaptığınız alışverişin satıcısının kim olduğu önem taşımaktadır. Satın aldığınız ürünün sayfasında sağ tarafta ürünün satıcısının kim olduğu yazmaktadır. Eğer satıcı Amazon ise ve sizde Amazon Prime üyesi iseniz ürününüz ertesi gün yada en geç 1-2 gün içinde (çok şansız değilseniz) gelecektir.

Eğer satıcı Amazon değil başka bir satıcı ise, satıcının kargo yapma gününe göre değişmektedir ancak yine de her satıcı elinde ürün hazır stokta ise ve siz öğleden önce sipariş verirseniz aynı gün kargo yapmaya çalışmaktadır. Aksi halde ertesi günlerde kargo çıkışı yapılmaktadır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir