Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama 2021

Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama

  ###

  Trendyol kar hesaplama yapmadan Trendyol komisyon hesaplama yapmadan Trendyol’da satış yapmak üzme bilmeden denize atlamak gibidir.

  Bu cümle size abartı gibi gelebilir ancak Trendyol ile satış yaparken ne ödediğiniz, ne alacağınızı bilmezseniz kar yaptım zannederken zarar edebilirsiniz. Tıpkı belki de binlerce satıcının yaptığı gibi.

  Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama
  Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama

  Trendyolda satış yaparken bilmeniz gerekenler

  -Trendyol sizden %6 ile %22 arasında bir komisyon alır. Bu ürününüzün kategorisine göre değişir. Telefon satıyorsanız %6, bardak satıyorsanız %15 komisyon verebilirsiniz mesela (komisyonlar örnektir)

  -Trendyol anlaşmalı kargosunu kullanın yada kullanmayın mutlaka bir kargo bedeli ödersiniz. Trendyolda alıcı için 50 TL üstü alışverişlerde kargo ücretsiz yazmaktadır. Bu durumu satıcı ise 50 TL altındaki ürünlerde kargo parasını sanki alıcı yani müşteri ödüyor zannetmektedir. Evet aslında alıcı kargo parası ödemektedir ancak müşteri ile beraber satıcı da kargo parası ödemektedir. Kargo ücretinden kaçışınız maalesef yok. Belki tek kaçışınız çok büyük bir marka olursanız kargo ücreti sizden almayabilir (ki çok düşük ihtimal)

  -Markanızın marka tescil belgesi yoksa ürününüz çok satsa bile mutlaka başka bir satıcı sizin ürününüzü satar var ilk başta örneğin 100 lira kazandığınızdan üründen 10 lira zor kazanırsınız. Çünkü diğer satıcılar fiyat kırar sizin önünüze geçmek için. Bu duruma Buybox sistemi denir (Satın alma kutusu). Markanızın tescili yoksa bu kutuya girmeme ihtimaliniz çok düşüktür.

  Yukarıdaki bilgiler göz önüne alındığında e-ticaret ile para kazanmak aslında aslanın ağzındadır ve ince detaylar barındırmaktadır. Yukarıdaki trendyol kar hesaplama aracı ile komisyon hesaplama, kargo hesaplama gibi detayları göz ardı ederseniz kar ediyorum derken zarar etmeniz kaçınılmazdır.

   

   

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x