2023 Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama

Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama

  NET KAR


  Etsy maliyet, kar ve komisyon hesaplama 2023

  Trendyol kar hesaplama yapmadan Trendyol komisyon hesaplama yapmadan Trendyol’da satış yapmak yüzme bilmeden denize atlamak gibidir.

  Bu cümle size abartı gibi gelebilir ancak Trendyol ile satış yaparken ne ödediğiniz, ne alacağınızı bilmezseniz kar yaptım zannederken zarar edebilirsiniz. Tıpkı belki de binlerce satıcının yaptığı gibi.

  Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama
  Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama

  Trendyolda satış yaparken bilmeniz gerekenler

  -Trendyol sizden %6 ile %22 arasında bir komisyon alır. Bu ürününüzün kategorisine göre değişir. Telefon satıyorsanız %6, bardak satıyorsanız %15 komisyon verebilirsiniz mesela (komisyonlar örnektir)

  -Trendyol anlaşmalı kargosunu kullanın yada kullanmayın mutlaka bir kargo bedeli ödersiniz. Trendyolda alıcı için 60 TL üstü alışverişlerde kargo ücretsiz yazmaktadır. Bu durumu satıcı ise 60 TL altındaki ürünlerde kargo parasını sanki alıcı yani müşteri ödüyor zannetmektedir. Evet aslında alıcı kargo parası ödemektedir ancak müşteri ile beraber satıcı da kargo parası ödemektedir. Kargo ücretinden kaçışınız maalesef yok. Belki tek kaçışınız çok büyük bir marka olursanız kargo ücreti sizden almayabilir (ki çok düşük ihtimal)

  -Markanızın marka tescil belgesi yoksa ürününüz çok satsa bile mutlaka başka bir satıcı sizin ürününüzü satar var ilk başta örneğin 100 lira kazandığınızdan üründen 10 lira zor kazanırsınız. Çünkü diğer satıcılar fiyat kırar sizin önünüze geçmek için. Bu duruma Buybox sistemi denir (Satın alma kutusu). Markanızın tescili yoksa bu kutuya girmeme ihtimaliniz çok düşüktür.

  Yukarıdaki bilgiler göz önüne alındığında e-ticaret ile para kazanmak aslında aslanın ağzındadır ve ince detaylar barındırmaktadır. Yukarıdaki trendyol kar hesaplama aracı ile komisyon hesaplama, kargo hesaplama gibi detayları göz ardı ederseniz kar ediyorum derken zarar etmeniz kaçınılmazdır.

   

   

  50 thoughts on “2023 Trendyol kar hesaplama komisyon hesaplama

  1. gayet güzel bir çalışma olmuş başarılarınız devamını beklemekteyiz

  2. Hesaplamayi anlatilanlarla kolayca yapabildim ve işime yaradi, gayet basarili.

  3. Hesaplamayi anlatilanlarla kolayca yapabildim ve işime yaradi, gayet basarili tebrik ediyorum

  4. basarili ve bilgilendirici bir site olmus.sayenizde bircok urunun karini bulmakta yardimci oldu.tesekkurler.

  5. Trendyol hakkında herşeye rahatlıkla ulaştım çok yararlı bir bilgi olmuş

  6. Bilmediğiniz ayrıntıları öğrenmek için tam da buraya gelin çok basarili

  7. Bazı internet alışverişi o kadar otomatik bilinçsiz kullanım haline getirmişiz ki çoğu şeyden haberimiz yok. Bilinclendiren bilginize emeğinize sağlık, güzel açıklama olmuş:)

  8. Karını hesaplayıp ne kadar kazanç yapabileceğini bilmek güzel teşekkürler

  9. Burada satis yapan kuzenim epey yol kat ettl burasi sayesinde herkese güzel kapilar acar umarim

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Social profiles