1. Anasayfa
  2. Blog

2024’de En iyi video birleştirme uygulamaları neler?

2024’de En iyi video birleştirme uygulamaları neler?
En iyi ses video bi̇rleşti̇rme programı

Video edit yapmak isteyenler için en iyi mobil video birleştirme uygulamaları edit, 2024 düzenleme programlarını derledik. İşte listemiz…

2024 En iyi ses video birleştirme uygulamaları / Edit programları

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 1
Adobe-Premiere-Rush

Adobe Premiere Rush

Adobe’nin Android ve iOS için iyi tasarlanmış mobil uygulaması Rush, projeleri Creative Cloud hesabınızla senkronize eder, böylece bir projeyi masaüstünde Premiere Pro’da düzenlemeye devam edebilirsiniz, ancak bunu bağımsız mobil düzenleme için de kullanabilirsiniz. Rush’ın sürümleri, macOS ve Windows için de mevcuttur. Uygulamada, diyaframı ve odağı manuel olarak ayarlamanıza olanak tanıyan basit veya gelişmiş modda video çekebilirsiniz.

Bir video birleştirme uygulaması olması yanında bu sadece özelliklerinden biri. Asıl amacı profesyonele yakın video edit/düzenleme içerikleri ile etkileyici videolar oluşturmak.

Biraz içeriğe sahip olduğunuzda, başlıklar, film müziği ve grafik kaplamaları ekleyebilirsiniz. TikTok gibi dikey çıktılar için Otomatik Yeniden Çerçeveleme, manzara çekimlerinin aktif alanını bulur ve buna göre kırpar. Aydınlatma ve renk için standart ayarlamalar hizmetinizdedir ve ray kaplamaları ve hız değişiklikleri ekleyebilirsiniz. Bulamayacağınız bir şey, burada diğer uygulamalar tarafından sunulanlar gibi proje şablonlarıdır. Bir projeyi oluşturduktan sonra doğrudan Behance, Facebook, Instagram, TikTok veya YouTube’a aktarabilirsiniz.

En popüler ses video birleştirme uygulamalarından biri olarak lanse edebiliriz.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 2
En iyi video birleştirme uygulamaları

Splice

Splice, net bir iş akışı ve isteyebileceğiniz tüm araçlarla, herhangi bir mobil video düzenleme uygulamasının hemen hemen en şık arayüzüne sahiptir. Resim içinde resim bindirmeleri (şeffaflık ile), renk anahtarları, maskeler ve hız değişiklikleri kolayca oluşturabilirsiniz. Uygulama ayrıca HDR çıkışını da destekler. Şık geçişlerin yanı sıra aksaklık ve eski efektler ve tonlarca metin stili hizmetinizdedir. Splice’ın müzik kitaplığı mükemmel olsa da, PowerDirector’ın mobil uygulamasında yaptığınız kadar fazla stok içeriği veya kaplanacak nesne elde edemezsiniz. Ancak fiyat biraz yüksek, haftada 2,99 ABD dolarından veya ayda 9,99 ABD dolarından başlıyor.

Video birleştirme uygulamalarından bir diğeri olan Splice;

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 3
En iyi video birleştirme uygulamaları

Canva

Canva, ses video birleştirme uygulamasından ziyade sosyal medya oyunlarını ürün ve hizmetleri tanıtmak için geliştirmek isteyen küçük işletme sahiplerini hedefliyor. Tamamen şablon tabanlıdır ve stok içeriğiyle yüklenmiştir, böylece işlerin güzel görünmesi için profesyonel bir editör olma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Tek bir çekime ihtiyaç duymadan bir şeyler yapmanızı sağlar. Ancak elbette kendi video kliplerinizi ve fotoğraflarınızı kullanabilir, aynı anda videoları dikey bir düzende istiflemek veya kırpabileceğiniz bindirmeleri kullanmak gibi süslü şeyler yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, uygulama, ışığı ve renkleri ayarlamak gibi bazı temel video düzenleme özelliklerinden yoksundur. Bunu daha çok metin, şekil ve kenarlıklarda güçlü yanları olan bir grafik tasarım uygulamasının video eşdeğeri olarak düşünebilirsiniz. Canva ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak özelliklerinin, stok içeriğinin ve şablonlarının çoğu, tasarım ekipleri için işbirliği özellikleri de ekleyen bir Pro aboneliği gerektirir.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 4
En iyi video birleştirme uygulamaları

CapCut Video Editor

Bu iyi tasarlanmış ücretsiz uygulama (TikTok geliştiricisi ByteDance’e aittir), ShortCut seçeneği sayesinde paylaşılabilir videolar oluşturma işini kısa sürede halleder. CapCut ile klipleri ve fotoğrafları seçersiniz ve uygulama arka plan müziği ve efektler ekler. Bir test videosuna video sallama efekti ve alev katmanları ekleyebilirsiniz. En iyi ücretsiz video birleştirme uygulamalarından biri olarak kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi en iyi ses video birleştirme uygulamalarından biri olarak gösterebiliriz.

Klipleri bölebilir, metin ekleyebilir, insanlarla yapılan resimlerden arka planları kaldırabilir ve hatta şeffaflık içeren bindirmeleri kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, çalışmanızı paylaşmak için önerilen yer —tahmin ettiniz gibi—TikTok. Ancak istediğiniz gibi telefona kaydedip istediğiniz yerlerde paylaşabilirsiniz.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 5
En iyi video birleştirme uygulamaları

Wondershare FilmoraGo

Wondershare, tam özellikli freemium mobil uygulamadır. Android ve iOS için bu Akıllı telefonunuzla video çekerek, bir şablon kullanarak veya sıfırdan başlayarak FilmoraGo’yu kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir şablon seçtiğinizde, her şey sizin için yapılır; yalnızca belirtilen sayıda fotoğraf veya video klip eklemeniz yeterlidir. Video birleştirme uygulaması yanında tam düzenleyici, sizi bol geçiş seçeneklerine götüren Make This Video Cooler gibi araç ipuçlarıyla temiz görünümlü ve güçlü bir video edit uygulaması.

Uygulamayla birlikte çok sayıda efekt, çıkartma ve arka plan müziği parçası gelir ve bir seslendirme düğmesi anlatımı basitleştirir. Kaplamalar için bir karıştırma modu seçebilirsiniz, ancak renk anahtarı seçeneği yoktur. Hızı değiştirebilir ve tek dokunuşla kare dondurma efekti uygulayabilirsiniz. Ücretsiz sürüm bir Filmora filigranı uygular ve sizi telefonla görüntüleme için uygun olan 720p çözünürlükle sınırlar.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 6
En iyi video birleştirme uygulamaları

CyberLink PowerDirector

Masaüstü sürümü olan PowerDirector 365 gibi, PowerDirector’ın mobil sürümü de düzenleme araçları, şablonlar, geçişler ve efektlerle dolu. Dikey veya yatay olarak projeler oluşturabilir, başlıklar ve film müzikleri de ekleyebilirsiniz. Aboneler Shutterstock, Getty iStock ve Pixabay’in stok görüntülerine erişebilir. Saydamlık içeren kaplamalar, kroma anahtarlama, animasyonlu metin başlıkları ve hatta efekt anahtar karesi dahil olmak üzere, masaüstü programında bulunan araçların neredeyse tamamını elde edersiniz.

Mobil kullanım için özellikle yararlı olan, yatay içeriği dikey olarak yeniden biçimlendirmeyi ve bunun tersini de çok hızlı bir şekilde yapan Sığdır ve Doldur aracıdır. Uygulama, ticari sosyal paylaşımlar, vlog’lar ve Instagram videoları için şablonlar içerir. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak ekstra hediyeler almak ve filigranı kaldırmak için (sıklıkla indirimli) bir abonelik için ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca video mücadeleleri oluşturarak premium özelliklere puan verebilirsiniz.

Cyberlink ses video birleştirme uygulaması olarak kullanılabilir bir video editordür.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 7
En iyi video birleştirme uygulamaları

Apple iMovie

iMovie, gerçekten işlevsel ilk mobil video düzenleyicilerden biriydi. Zaman çizelgelerini işleme şekli, masaüstü video düzenleyicilerde yaptığınız gibi bir ekleme noktası imlecini hareket ettirmek yerine parmağınızla parçayı kaydırmanıza izin vermesi, önemli bir yardımcı yenilikti. Elbette yalnızca iOS için olan uygulama, tüm standart video birleştirme ve kırpma işlemlerini yönetmenize ve ayrıca yeşil ekran birleştirme ve hız değiştirme gibi daha gelişmiş video düzenleme işlemlerinin üstesinden gelmenize olanak tanır.

En sevdiğimiz iMovie özelliklerinden biri, tam olarak ne tür çekimler ekleyeceğinizi gösteren Fragmanlar şablonlarıdır. Bir başka artı da, projeleri bir masaüstü Mac’te iMovie veya Final Cut Pro’da düzenlemeye devam edebilirsiniz.

Apple cihazınız için ses video birleştirme uygulaması arıyorsanız Apple iMovie deneyebilirsiniz. Apple cihazlar için iyi bir video editördür.

Sadece iOS için mevcut bir uygulamadır.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 8
En iyi video birleştirme uygulamaları

InShot

InShot, yalnızca video derlemeleri değil, aynı zamanda kolajlar ve fotoğraf düzenlemeleri de oluşturmanıza olanak tanıyan eğlenceli görünümlü bir uygulamadır; ancak bu, video araçlarında zayıf olduğu anlamına gelmez. Başladığınızda, basit yardım ipuçları size klipleri nasıl ayıracağınızı ve kırpacağınızı, zaman çizelgesini nasıl yakınlaştıracağınızı ve klip konumlarını nasıl değiştireceğinizi gösterir.

Güçlü yönlerinden biri, metne ek olarak videolarınıza yerleştirmeniz için size bir dizi çıkartma sağlamasıdır. Rakip video uygulaması Splice’ın aksine InShot, öğeyi parmağınızla sürükleyerek kaplamalarınızı kolayca konumlandırmanıza olanak tanır. Resim içinde resim, maskeleme, kırpma ve hız değiştirme (tek tıklamayla çerçeveyi dondurma dahil) ve geçiş stillerinin cömert yardımları elinizin altındadır. Şaşırtıcı bir şekilde, uygulama, efektleri canlandırmanıza izin veren ana kare düzenlemeyi bile sunar.

İyi bir stok kitaplığından eklemek için fon müziği mevcuttur, ancak görsel stoğu yoktur. Uygulama, çıktınızdaki reklamlar ve filigranlarla ücretsizdir; reklamları bir kerelik 3,99 ABD doları veya daha iyi bir ücret karşılığında kaldırabilir, hem reklamları hem de filigranları kaldırabilir ve ayrıca daha fazla efekt ve çıkartma elde edebilirsiniz – ayda 2,99 ABD doları, yıllık 9,99 ABD doları veya sonsuza kadar 29,99 ABD doları.

Türkiye’de epey kullanılan InShot, ücretsiz video birleştirme uygulaması olarak da kullanılabilir.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024'de En iyi video birleştirme uygulamaları neler? 9
En iyi video birleştirme uygulamaları

Vimeo Create

Vimeo, büyük ölçüde film ve video profesyonelleri tarafından kullanılan video barındırma hizmetidir. Şirket, videoları barındırmanın yanı sıra Vimeo Record adlı bir ekran yakalama programı ve Vimeo Create adlı bir mobil video düzenleme uygulaması da çıkarıyor. Vimeo Create, pazarlamacıların veya sadece sıradan kişilerin ilgi çekici bir video parçasını bir araya getirmesini kolaylaştırır. Şablon tabanlı uygulama ücretsizdir, ancak bazı şablonlar ayda 24,99 ABD doları tutarında bir Pro hesabı gerektirir.

Hesaplar ayrıca video ve müzik stok kitaplıklarından da yararlanabilir. Neyse ki, ücretsiz olanları bulmak için şablon seçeneklerini filtreleyebilirsiniz. Video eklemek yavaş olabilir, ancak uygulama, işlemeyi bitirdiğinde size e-posta gönderir.

Uygulama, animasyonlu çıkartmalar ve metinler eklemenize izin verir ve şablon tabanlı geçişleri otomatik olarak uygular. Video birleştirme uygulaması olarak da denenebilir. Ana kareler, bindirmeler veya zaman yeniden eşleme gibi ayrıntılı düzenleme seçenekleri sunmuyor.

Çıkartmaların ve stillerin çoğu, ilgi çekici satışlar ve pazarlama amaçlı içerik oluşturmak için uygundur, bu nedenle bu son derece otomatik araç, video düzenlemeye yabancı, hızlı ve güzel görünen bir içerik üretmek isteyen insanlar için tavsiye edilebilir.

Hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

2024 En iyi video edit programları – Video düzenleme

En iyi video edit uygulamaları video

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir