1. Anasayfa
  2. Milli Savunma

ASELSAN ACAR-K Yerli Radarı Arjantin’e İhraç Edildi!

ASELSAN ACAR-K Yerli Radarı Arjantin’e İhraç Edildi!

ASELSAN tarafından yerli olarak üretilen ACAR-K adlı radar Arjantin Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Arjantin Silahlı Kuvvetleri için üretilen ACAR-K Kara Gözetleme Radarlarının kabul faaliyeti Arjantin 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Hector Prechi’nin katılımı ile gerçekleştirildi. Söz konusu kabul faaliyeti kapsamında, Arjantin Silahlı Kuvvetlerinin isteği doğrultusunda ACAR-K Gözetleme Radarının yaya, hafif araç, tank ve helikopter tespitine yönelik farklı senaryolarda testleri icra edildi.

ASELSAN ACAR-K Yerli Radarı Arjantin'e İhraç Edildi! 2

ASELSAN ACAR-K RADARI

Testler kapsamında ACAR-K radarının operatörlüğünü Arjantin Silahlı Kuvvetlerinin ilgili birliklerinden katılım sağlayan askerler üstlendi. Operatörler, ACAR-K radarının performansından memnun kaldıklarını belirtti. ACAR-K Radarının üstün başarısı ile sonuçlanan kabul faaliyetlerinin ardından, Gözetleme Radarları Komutanlığı üst rütbeli subayları ile yapılan görüşmelerde Arjantin Silahlı Kuvvetlerinin radara ilişkin garanti içi ve sonrası entegre lojistik desteğine verdiği önem vurgulandı. Görüşmede, ilerleyen dönemdeki kara gözetleme radarları ihtiyacının ACAR-K Radarı ile karşılanabileceği dile getirildi.

Kabul faaliyeti kapsamında verilen kullanıcı ve bakım-onarım eğitimlerini takiben ACAR-K Radarları ilgili birliklere sevk edilerek Arjantin Silahlı Kuvvetleri envanterine katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir