1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir?

Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir?

Android’de Kişilere Emoji ekleme nasıl yapılır? sorunun cevabını için işte detaylar…

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği iletişim yöntemi mesajlaşma dır. Telefonlarda bulunan uygulamalar sayesinde İnternet üzerinden ya da GSM operatörünün sunduğu mesaj hizmeti üzerinden konuşmanın uygun olmadığı ortamlarda yazarak iletişim kurma kolaylığı sağlayan bu yöntem ses ve görüntü içermediğinden iletişimin önemli bir kısmı eksik kalmaktadır.

Bu nedenle, yazılan cümlelerde duygu ifade edilemediğinden yanlış anlamalarda sık sık yaşanabilir. İşte bu soruna çözüm herkesin kullanmaktan hoşlandığı Emojilerle çözülmüştür. Sosyal medya paylaşımlarında da duygu ifade aracı olan Emojiler telefonlardaki kişilere de eklenebilir.

Android’de kişilere Emoji nasıl eklenir?

Öncelikle telefon ekranındaki “Telefon Defteri” ya da “Rehber” simgesine tıklanır. Ekran üzerinde “Kişiler” seçeneği bulunarak dokunulur. Emoji eklenmek istenilen kişinin ismi tıklanır.  Kişi ekranında “Düzenle” seçeneği bulunarak dokunulur. Kişi isminin olduğu kısma dokunularak klavyenin ekranda görünmesi sağlanır.

Klavye üzerinde Emojiler bulunarak eklenmek istenen Emoji seçilir. Ekrandaki “Tamam” ya da “Kaydet” yazısına dokunularak yapılan değişiklik kayolduğunu söyledilir. Emoji eklemek bu kadar kolay. Böylece rehberinize girdiğinizde kişilerle ilgili hislerinizi görmeniz mümkün olabilecektir.

Günümüzde hemen tüm Android sistem akıllı telefonlarda Emoji uygulaması telefonun kendi özelliği olarak bulunmaktadır. Bunlar dışında daha farklı Emojiler için Playstore’dan indirilebilecek uygulamalarla Emoji seçeneği sayısı arttırılabilir. Bunların dışında kopyala yapıştır seçeneği ile de kişilerinize hoşunuza giden bir Emojiyi ekleyebilirsiniz. Ancak her cihazda kopyala yapıştır seçeneği kullanılamayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Hic açıklayıcı olmadi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir