Yerli yarış oyunu “Speed Of Race” dünyaya açılmaya hazırlanıyor!

Yerli yarış oyunu "Speed Of Race" dünyaya açılmaya hazırlanıyor! 1

Türk yapımı mobil oyunlar son dönemlerde sık sık karşımıza çıkarken, PC tarafında ise bir sessizlik mevcuttu. Yerli yarış oyunu Speed of Race ile bu sessizlik bir nebzede olsa bozuldu.

Türk oyun stüdyosu Phoenix tarafından geliştirilen ve Steam Yeşil Işık’da (Greelight’ta) destek gören yarış oyunu Speed of Race, Steam’de yayınlanmaya hak kazandı. Böylece oyun tüm dünyada oynanabilir hale gelecek.

speed-of-race-oyun

Yerli araba yarışı oyunu olan Speed of Race (adına takılmamak lazım, evrensel bir oyun olduğu için artık doğal karşılamak gerekiyor) grafikleri ve oynanışı ile dikkat çeken bir bilgisayar (PC) oyunu. Açık haritalı, serbest, hikayeli yarışlar gibi çeşitli modları bulunan Speed of Race, Unity oyun motoru ile geliştiriliyor. Esasında oyunun grafiklerine bakınca bu oyun motorunun sınırlarının zorlandığını açıkça belirtmek gerek. Unity’nin grafik konusunda Unreal Egine oyun motorundan epey geride olmasına karşın, Speed of Race oyununun grafikleri Unreal Engine kalitesine yakın. Buda ekibin başarısını gösteren önemli bir etken.

Halen geliştirilme aşamasında olan Speed of Race adlı yarış oyunu, PC platformu için çıkacak. Diğer ortamlara gelir mi bir bilgi yok. Oyun steam üzerinden satın alınabilecek. Çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Speed of Race oyununun başlıca özellikleri

-Açık dünya şehir
-Aracını modifiye et
-Yarışlar ve meydan okumalar
-Yüksek kalite araçlar
-Sürüş ve yapay zeka sistemleri
-Zamana karşı yarış
-Drift
-8 Kişilik pist yarışları
-Hikayeye dayalı yarışlar
-Serbest Mod

Oyunun tanıtım fragmanı

Oynanış videosu

One thought on “Yerli yarış oyunu “Speed Of Race” dünyaya açılmaya hazırlanıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles