Yerli yapım İHA! adı Sezgin, görevi casusluk!

Yerli yapım İHA! adı Sezgin, görevi casusluk! 1

Kimileri şu güzide Türkiyede herşey kötü, iyi hiçbir şey olmuyor gibi konuşsa da, Türkiye’mizde çok iyi şeyler de oluyor, olmaya da devam ediyor. Yabancılara inat yerli üretim aldı başını gidiyor.

HAVELSAN, 2015 CeBIT Bilişim Fuarı’nda, tamamen Türk tasarımı olan ‘Sezgin’ adını verdiği insansız hava aracını ziyaretçilere tanıttı.HAVELSAN İş Geliştirme Müdürü Bünyamin Kahraman Karadeniz, yazılımı ve elektronik kart tasarımıyla Türk tasarımı olan araç hakkında soruları cevapladı.

Sezgin’in HAVELSAN ve Jandarma Genel Komutanlığı ile birlikte geliştirildiğini ifade eden Karadeniz, insansız hava aracının denemelerininAnkara ve Tunceli’de başarıyla tamamlandığını söyledi.

“KÖYLÜ MÜ TERÖRİST Mİ?”

Karadeniz, Sezgin’in yurt dışı satış faaliyetlerinin sürdürüldüğünü ve ürüne karşı çok ciddi bir talebin olduğu söyleyerek, şunları söyleyerek: “Taş görünümlü yapay nesnelerin içine bazı hareket, sismik ve vibrasyon sensörleri yerleştiriyoruz. Kablosuz olarak birbirleriyle haberleşmesini sağladığımız bu taşları teröristlerin geçiş noktalarına koyuyoruz. Bir hareket veya titreşim olması durumunda, o bölgenin koordinatları aynen merkeze kadar taşınıyor. Hatta bazı taşların içine kamera yerleştirebiliyoruz. Böylece oradan çekilen görüntüyle oradaki hareketin bir köylüye mi yoksa teröriste mi ait olduğunu anlayabiliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles