Yerli WhatsApp sayılan BİP’e bomba özellikler geliyor! Şimdi WhatsApp düşünsün

Yerli WhatsApp sayılan BİP'e bomba özellikler geliyor! Şimdi WhatsApp düşünsün 1

Tamamen Turkcell yazılımcıları tarafından yerli olarak geliştirilen anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması BİP Messenger bomba gibi özellikler ile yenileniyor.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre:

BiP’ eklenen yeni özellik sayesinde BİP üzerinden ilk para transferi Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde gerçekleştirdi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yaptığı açıklamada “BiP haberleşmenin yanı sıra aynı zamanda dijital bankacılık platformu oldu. Yeni dönemde en iyi deneyim için en yenilikçi ürün ve servisleri müşterilerimize sunuyoruz. Goller Cepte, Turkcell Müzik, Akıllı Depo, Turkcell TV+ üstün özellikleriyle milyonlarca müşterimizin tercihi olmayı başarmış ürünlerimiz. Burada BiP’e özel bir parantez açmamız gerekiyor. Bugüne kadar 189 ülkede 6,7 milyon indirmeye ulaşan BiP; görüntülü konuşma, kendiliğinden silinen mesajlar, roaming teklifleri gibi ayrıcalıklı özellikleri zaten sunuyordu. BiP artık mobil para transferi, müşteri hizmetlerinde bir kanal ve platform olarak kullanılabilecek. Ayrıca sabit ve mobil her yöne aramalar BiP üzerinden gerçekleştirilebilecek” olduğunu söyledi.

Böylece mesajlaşma ve sesli/görüntülü konuşma programı olan BİP ile artıkmobil para transferi ve müşteri hizmetleri gibi işlevlerde üstlenecek. Ayrıca bip ile hem mobi hemde sabit hatlar aranabilecek.

Bilindiği gibi BİP ile zaten görüntülü konuşma yapılabiliyordu. Bu WhatsApp’da hala olmayan bir özellik. BİP’e gelecek yeni özellikler ile kullanım oranının arttırılması hedefleniyor. Bizlerin de bu yerli uygulamaya sahip çıkmamız gerekiyor. Zira dünyanın en popüler mesajlaşma programı olan WhatsApp’dan daha iyi olduğunu açıkca belirtmek gerekiyor. Hala BİP Messenger’ı indirmeyseniz Android için buraya, iOS içinde buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles