Yerli VR oyunu Off-Road VR’den dünyada ses getirecek özellikler!

Yerli VR oyunu Off-Road VR'den dünyada ses getirecek özellikler! 1

Yerli mobil oyun sektörü inanılmaz bir şekilde büyümeye devam ederken, dünyada yeni yeni akımı başlayan VR sektörü de yerli geliştiricilerin uğrak adreslerinden biri olacak gibi.

Imece Studios adlı yerli oyun geliştirme stüdyosu VR teknolojilerinde önemli işler çıkarmaya devam ediyor. Daha önce burada haberini yaptığımız VR Basketball’ın da geliştiricisi olduğu ekip yeni oyunlarını duyurdu. Oyunun adı: Off-Road VR! Adından da anlaşılacağı  gibi VR gözlüklerle Off road keyfini tadabileceğimiz bir yarış oyunu. Bu oyunun en büyük özelliklerinden biri VR olmasının yanında multiplayer yani internet üzerinden çok kişi ile aynı anda oynanabilir oluşu.

HTC Vive ve Oculus Rift için Unreal Engine 4 programıyla tasarlanan VR oyununu 8 kişi aynı anda multiplayer ile oynayabiliyor. 4 kilometrelik bir oynanış haritasına sahip oyunun pre-alpha ilk tanıtım videosu da yayımlandı. Grafiksel ve oynanış olarak gayet iyi görünen oyun ortalama 2 aydır geliştiriliyor. Bu kadar kısa sürede ortaya çıkan iş gerçekten oldukça iyi.

İşte yerli VR oyunu Off-Road VR!

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x