Yerli tasarım akıllı telefon: General Mobile 5 Plus! İşte özellikler ve fiyat!

Yerli tasarım akıllı telefon: General Mobile 5 Plus! İşte özellikler ve fiyat! 1

Türkiye’ye getirdiği akıllı telefonlar ile büyük satış rakamları yakalayan (Türkiyede ki orta segment akıllı telefonlara göre) General Mobile, bu kez kendi tasarımı olan GM 5 Plus ile piyasayı sallamaya geliyor, hatta geldi bile 🙂

Bugün gerçekleşen Barcelona MWC 2016 etkinliğinde yeni akıllı telefonunu tanıtan General Mobile, çeşitli süprizlerle beklentileri karşılamış gibi görünüyor. Tanıtılan akıllı telefonun adı General Mobile 5 Plus! İşte detaylar!

Tamamen Yerli Tasarım!

Bu güne kadar ülkemize getirdiği telefonlara markasını basan General Mobile, ilk defa kendi tasarımını kullandığı bir telefonu satışa çıkarttı. General Mobile 5 Plus tamamen General Mobile tasarım ekibi tarafından geliştirildi. Telefonun iç teknik aksanlarının yerli olmasını zaten beklemiyoruz. Yerli telefon üretimi açısından bu oldukça önemli bir olay. Zira bunu daha önce Turkcell ve Vestel gibi firmaler’de yapmıştı. Bu ilerleme yerli akıllı telefon sektörünün gelişmesini ve rekabeti arttıracaktır.

General Mobile 5 Plus Teknik Özellikler

-Android One 2 Marshmallow 6.0.0 işletim sistemi

-5.5 inc FULL HD IPS ekran

-1.5GHz hızında Qualcomm Snapdragon 617 işlemci

-3GB Ram

-13 MP Arka kamera

-13 MP Ön kamera

-3.100 mAh batarya gücü

-Adreno 405 grafik kartı

-Hızlı Şarj 3 teknolojisi ile 30 dakika da %83 dolma

-4G ve daha hızlısı olan 4.5G desteği

-USB Type-C girişi

-Corning Goprilla Glass 4 ekran koruması

-Metal kasa

Çıkış Tarihi Nedir?

GM Plus 5 akıllı cep telefonu sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da satışa çıkacak. Telefon Mart ayı sonu, Nisan ayı başı gibi piyasaya sunulacak. Avrupa fiyatı 200 Dolar civarında olacak.

Peki Türkiye Fiyatı Nedir?

GM 5 Plus, fiyatına göre donanım ve tasarımın bir hayli iyi olduğu başarılı bir cihaz. Tabi kullanmadan net olarak bir şey söylemek mümkün değil ancak hem iç hem de dış güzelliği fiyatı ile beraber gözlerimizi yaşarttı 🙂

General Mobile 5 Plus, 999 TL ile 1.199 TL arasında bir fiyattan satışa çıkacak.

Resmi Tanıtım Videosu

İşte SDN ön incelemesi

Social profiles