Yerli tabletler öğrencilerle buluşuyor! Fatih Projesi devam ediyor!

Yerli tabletler öğrencilerle buluşuyor! Fatih Projesi devam ediyor! 1

 

Türkiye’nin yerli markası ile üretilecek olan yerli tabletler 2.kez öğrencilere dağıtılmaya başlanıyor.

5 sene önce başlayan ve açımı Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi, bilinen adıyla *Fatih Projesi meyvelerini vereye başlıyor. İlk etapta bundan bir kaç yıl önce dağıtılan tabletler pek istenen tepkiyi vermemiş ardından da Fatih Projesinin geleceği tartışmalara yol açmıştı.

Fatih Projesi hakkında bilgi veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fahri Işık, yaptığı açıklamada da, yakın bir zamanda öğrencilere tam 10 milyon adet tablet dağıtılacağını ve dağıtılacak tabletlerin büyük oranda yerli üretim olacağını ve bu üretimi Tübitak iş birliği ile gerçekleştireceklerini açıkladı.

Bu açıklamaların ardından bakalım yerli tabletler öğrencilere ne zaman dağıtılacak ve beklenen ilgiyi görüp, istenen başarı yakalanabilecek mi? Zamanla göreceğiz…

Peki Fatih Projesi nedir?

Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi olarak adlandırılan bu proje ile Türkiye sınırları içerisinde yaşayan her öğrencinin aynı imkan ile öğrenim görmesi, öğreniminin kolaylaştırılması, teknoloji ile buluşturulması hedefleniyor. Bu projenin ana amacı bilgi toplumu oluşturmaktır.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Social profiles
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x