Yerli robot fabrikası kurduk, milli insansı robotlar geliyor!

Yerli robot fabrikası kurduk, milli insansı robotlar geliyor! 1

Türkiye’de bulunan teknoloji dünyayla yarışmaya devam ediyor. Onca olumsuzluğa rağmen Türkiye teknoloji olarak dev ülkelere kafa tutuyor. Robot yapımına da el attık, şimdi Japonlar düşünsün (:

Dünyada bulunan hemen her teknolojik ürün güzide ülkemiz Türkiye’de de mevcut. Uzun yıllar teknolojinin bir çok alanında yabancı ülkelere muhtaç olan Türkiye özellikle son 10-15 yıldır bir çok alanda kendi teknolojisini üretir duruma geldi. Başlıca gelişen sektörler ise savunma ve bilişim teknolojileri oldu. Bu gelişmelere katkı sağlayan yerli firmalardan biri de yerli yazılım firmai olan Akınsoft tarafından geliştirilen yerli insanı robotlar için kurulan robot fabrikası oldu. Milli insansı robot fabrikasının temelleri düzenlenen törenle atıldı.

akinsoft_robot_fabrikasi

2016 yılı sonunda hizmete açılması beklenen Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikasında öncelikle insanlara hizmet verecek garson ve hostes gibi temel işlemleri yapan robotlar üretilecek. Daha sonra ise geliştirilerek çok daha farklı alanlarda kullanılabilecek. İşte Akınsoft tarafından üretilen yerli robotlardan bazıları.

Ada H3-B

Garson Robot Ada

Genel Robot Çalışmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles