Yerli otomobil’in gerçek halini göreceğimiz tarih belli oldu!

Yerli otomobil'in gerçek halini göreceğimiz tarih belli oldu! 1

Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil için geri sayım sürüyor.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin son halini İstanbul’da 2018 yılının Mayıs-Haziran döneminde düzenlenecek olan AutoShow etkinliğinde tanıtmayı planladıklarını söyleyerek.

Bakan Işık, “2020’den önce seri üretim aşamasına geçmeyi hedefliyoruz” olduğunu söyledi. Bakan Işık ekonomik görünümle ilgili iyimser olduğunu kaydederek, “Şubat’ta ihracatımızın artmış olması önemli. Bu yıl iç tüketimde ciddi bir artış olacak, asgari ücretin artması ve emeklilere verilen artışlar senelik 50 milyar TL üzerinde paranın piyasaya verilmesi demek. 2016 yılı bence Türkiye ile ilgili iyi bir büyüme yılı olacak. 2016 için daha iyimserim” olduğunu söyledi. Işık, bu yıl için yüzde 4.5 olan Orta Vadeli Program’daki büyüme hedefini gerçekçi bulduğunu söyleyerek ve bu rakamın üzerine çıkılacağını ümit ettiğini belirtti.

Yerli otomobilin sedan, hatchbag gibi modelleri olacak ve daha çok elektrikli olarak üretilecek. Kaliteli bir üretim ve konforlu bir araç olacağını daha önce  söyleyen bakan Işık, aracın fiyatının da belli olmadığını muadillerinden ucuz olacağını ancak yinede çok çok ucuz olmasını beklememesi gerektiğinin altını çizmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social profiles